Ekshibicionizmas: nuogumas, kurį privalu ignoruoti

1_Italian-Body-Painting-Festival-Verona-Italy.jpg
 
Viešas netikėtas apsinuoginimas visada kelia aibes emocijų. Juk faktiškai tai – įsiveržimas į visų jį reginčių asmeninę erdvę. Ir viena, kai žmogus pats nusprendžia paganyti akis į kito žmogaus kūną, tarkim, nueidamas į striptizo šou ar svingerių vakarėlį, ir visai kas kita, kai jis morališkai tam nepasirengęs, nenusiteikęs, ir štai kažkas įsiveržia į jo akiratį ir apsinuogina. Kaip tik toks pomėgis įsiveržti ir demonstruoti savo nuogumą tuo pačiu seksualiai pasitenkinant vadinamas ekshibicionizmu.

 

Ekshibicionizmas – tai tokia elgesio forma, kai seksualinis pasitenkinimas pasiekiamas apsinuoginant prieš pašalinius priešingos lyties žmones. Dažnai jo metu ekshibicionistas masturbuojasi. Tačiau jis nemėgina užmegzti fizinio kontakto su žiūrovais, pasitenkina tiesiog demonstruodamas save.
 


Pati ekshibicionizmo sąvoka žinoma nuo seniausių laikų. Kai tik žmonės pradėjo dėvėti rūbus ir jų galvose tiksliai susiformavo nuogumo kaip kažko nederamo ir gėdingo sąvoka, iš karto pasireiškė ir kai kurių individų noras savo seksualumą pademonstruoti ir patiems pasitenkinti apsinuoginant. Kodėl jie taip daro?

Ekshibicionizmo priežasčių gali būti daug. Dažniausiai minima psichikos patologija arba organiniai pokyčiai galvos smegenyse. Alkoholio vartojimas taip pat gali pastūmėti link ekshibicionizmo, tiesa, veikiausiai pats alkoholis – ne priežastis, o tiesiog būdas atsipalaiduoti, nusimesti socialinius varžtus ir išlaisvinti savo vidinį poreikį.

 

Ko trokšta ekshibicionistas?

Vienintelis dalykas, kurio trokšta ekshibicionistai – tai aukos (žiūrovo) emocija. Nesvarbu, kokia ji bus – nuostaba, baimė, pasišlykštėjimas. Svarbiausia – kad ta emocija būtų. Taip ekshibicionistas parodo savo viršenybę prieš žiūrovus, juk jis sukelia baimę, vadinasi, kontroliuoja padėtį. 

Dažnai klaidingai teigiama, kad kai kurias profesijas – pavyzdžiui, striptizo šokėjo – renkasi į ekhibicionizmą linkę žmonės. Tačiau tai – ne visai tiesa. Nes kaip tik striptizo metu iš žiūrovų panašių emocijų nesulaukiama, taigi tikras ekshibicionistas demonstruodamas savo nuogumą ten, kur jis nė trupinėlio nešokiruoja, nepatirtų didelio malonumo ir nepatenkintų savo poreikių.


 

Kaip elgtis jį sutikus?

Netikėtas susidūrimas su ekshibicionistu – tai smūgis net ir seksualiai nesusikausčiusiam žmogui. Šiaip ar taip, ekshibicionizmas – tai viena iš seksualinės prievartos formų.

Geriausias būdas nepasiduoti ekshibicionistui – tai visiškai jį ignoruoti. Tai labiausiai smukdo ekshibicionisto geismą. Nerodykite baimės, nė nemėginkite auklėti, moralizuoti ar šaipytis. Stenkitės nežiūrėti, nereaguoti, elgtis taip, tarsi apsinuoginimo nė nematytumėte.www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras