Išnaudojimas ir vienatvė filme apie sekso turizmą (video)

 
Režisierius Ulrich Seidl savo filme “Meilė rojuje” (ang. “Paradise Love”) klausia, kas išnaudoja, o kas yra išnaudojamas sekso turizmo industrijoje. Tai galingas ir nerimą keliantis žvilgsnis į moterų vienatvę ir sutrikusią ekonomiką Afrikoje.

Filmas vokiečių kalba buvo pristatytas Kanų kino festivalyje.

Austrų režisierius savo subjektu pasirinko penkiasdešimtuosius metus einančią baltaodę europietę moterį, kuri keliauja atostogų į Keniją, kur susiduria su vadinamaisiais “paplūdimio berniukais” – jaunais vyrais, kurie tampa jų meilužiais.

Moterys, jau išgyvenusios savo žydėjimo laikus ir palikusios nusivylimą santykiais namuose, siekia seksualinio pasitenkinimo ir jausmo, kad yra mylimos.

Vyrai, kurie be papuošalų pardavinėjimo paplūdimyje darbo perspektyvų neturi, mainais tikisi pinigų ar dovanų, ar net pažado apie geresnį gyvenimą Europoje.

Moterys svajoja surasti tą, kuris priima jas tokias, kokios jos yra, o jų meilužiai nori geresnės ateities. Intencijų sutapimas leidžia filme atskleisti žmonių sugebėjimą bendrauti.

“Hakuna matata” ir “ne problema”, gali būti frazėmis, kurias kartoja paplūdimio berniukai, tačiau vergoviški santykiai sukuria įtemptą atmosferą paplūdimyje priešais rojų.

Čia gyva kolonializmo forma, nes jauni vyrai stengiasi patenkinti moteris ir už tai gauti atlygį.

Filme parodomas įspūdingas vaizdas, kai jauni vyrai yra sustoję eile priešais paplūdimio kėdes, ant kurių deginasi moterys. Vyrai jas dėmesingai stebi vos už keleto metrų, tikėdamiesi būti pastebėti, tačiau juos skiria virvė.

“Meilė rojuje” yra pirmoji trilogijos, kurią Seidl filmavo ketverius metus, dalis. Trys dalys pasakoja skirtingas istorijas apie moteris iš tos pačios šeimos.

Seidl filmavo be scenarijaus, pasitikėdamas aktorių sugebėjimu improvizuoti tarp iš anksto parašytų scenų.

Jis praleido metus su puse montuodamas, kol suprato, kad trys skirtingos siužeto linijos viename filme neišsiteks ir nusprendė kurti trilogiją.

Kankinantys santykiai

Pagrindinė aktorė Margarethe Tiesel, atlikusi Teresos vaidmenį, mato moterų vienatvę kankinančių ir dirbtinių santykių tarp savo pasiekimais nepatenkintų baltaodžių moterų ir jaunų afrikiečių, iš kurių dauguma yra susituokę, branduolyje.

“Žmonės, kurie namuose yra išnaudojami, keliauja į užsienį, kad patys taptų išnaudotojais”, - sako Tiesel. “Aš nesmerkiu šių moterų, aš pilnai suprantu, kas jas nuveda į tokias situacijas – vienatvė, su kuria jos susiduria”.

Tą vienatvę dar labiau apsunkina nusivylimas, kurį Teresa patiria, kai kiekvienas jaunas vyras, kurį ji sutinka, galiausiai spaudžia ją duoti pinigų, sugriaudami jos viltis, kad jie gali ją mylėti.

Dėl šių priežasčių Teresa stengiasi išmokyti savo naują meilužį keistuolį Munga, kaip švelniai elgtis su jos krūtimis.

“Ne, aš nesu gyvūnas. Katinas, tu žinai, kaip reikia glostyti katiną. Daryk štai taip. Su jausmu. Supranti? Su jausmu”, - moko ji.

Seidl vaidinti filme atrinko realius paplūdimio berniukus. Tai sprendimas, sukūręs realybės jausmą, kurį dažnai labai sunku perteikti ekrane.

“Jis turėjo patirties su moterimis iš Europos. Jis buvo autentiškas”, - Seidl pasakojo apie aktorių, atlikusį Munga vaidmenį, Peter Kuzungu.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras