Kaip sutaupyti pinigų planuojant vestuves?

wedding-planning-0126-stocksy-main.jpg
 
Prieš vestuves reikia įsigyti daugybę dalykų. Tradiciškai, daugelis porų perka šviežias gėles, dekoro elementus ir daugybę maisto bei gėrimų. Tačiau jei judu ugdote savo sveikus pirkimo įpročius, toks kiekis vienkartinių pirkinių tikrai nepadės saugoti aplinkos, ką jau sakyti apie pinigų švaistymą. Tačiau pasinaudoję šiais vestuvių planavimo patarimais, padėsite ne tik savo piniginei, bet ir gamtai.

Ekologiškos vestuvės iš pradžių gali atrodyti gana ekstremaliai, tačiau iš tikrųjų jos bus unikalios, skirtos tik jums ir partneriui.

1. Panaudokite sukulentinius augalus

Tradiciškai daug porų dekorui renkasi gyvas gėles, tačiau tam, kad išleistumėte mažiau pinigų ir nepaliktumėte šiukšlių po vestuvių, galite rinktis sukulentinius augalus. Tai ne tik suteiks unikalumo ceremonijai, tačiau liksite su daugybe gyvų augalų. Jei nesate tikri, ką daryti su šitiek augalų, padovanokite juos vestuvių svečiams po ceremonijos.

2. Unikalus vestuvinių dovanų sąrašas

Jei kuriate savo vestuvinių dovanų sąrašą, sudarykite tokį, kuriame nesusitelkiame į vartotojiškas dovanas. Geriau prašykite pinigų savo medaus mėnesiui, ar donacijų įvairioms organizacijoms, kurios svarbios jums ir partneriui. Jei jums reikia tam tikrų buities prekių, įrašykite tai į sąrašą, bet paminėkite, kad tiks ir naudoti rakandai. Jei turite vaiką, ar jauną augintinį, į sąrašą įrašykite savanorius būti aukle. 

3. Susituokite lauke

Tam, kad sutaupytumėte elektros, surenkite vestuvių ceremoniją lauke. Tai tikrai padės sumažinti išlaidas ne tik dėl to, jog nereikės mokėti nuomos, bet ir dėl dekoro. Jei išmintingai pasirinksite vietą, būsite apsupti gamtos grožio ir neturėsite rūpintis dekoracijomis.

4. Pasidarykite savo puokštę

Vietoje pirktinės šviežių gėlių puokštės, kuri nuvystų po kelių valandų, susikurkite savo savo puokštę. Paieškokite idėjų internete, liksite nustebintas jų gausa! Galite sukurti puokštę iš senų knygų, spalvingo popieriaus, ar net sagų. Toks originalus kūrinys bus beveik amžinas, todėl jį panaudoti galėsite namų dekorui.

5. Rinkitės išliekančius daiktus

Jei mylite augalus, tačiau nesate sukulentų gerbėjas, dar vienas ekologiškas sprendimas galėtų būti vazoninės žolelės, kurios būtų puikūs dekoro elementai ceremonijoje. Šviežias kvapas nuteiks maloniai, o po ceremonijos augalus taip pat galėsite padovanoti svečiams.

6. Paremkite vietinius pardavėjus

Jei naudojatės lauku skirtingoms vestuvių dalims, ieškokite floristų ir maisto tiekėjų, kurie naudoja natūralius, vietinius produktus. Tai parems vietinę ekonomiką, taip pat saugos gamtą todėl, jog produktų nereiks gabenti iš toli.

7. Pasiskolinkite vestuvinę suknelę

Jei jūs ar partneris (arba abudu) nusprendėte vilkėti suknelę per vestuves, pasiskolinkite ją iš šeimos nario ar draugo, nes, greičiausiai, ją vilkėsite tik kartą. Tai nereiškia, kad vilkėsite kažką, ko nenorite vardan ekologijos. Jei nei viena iš suknelių nebūtų jūsų stiliaus ar dydžio, kai kurie paprasti pakeitimai gali suteikti didelę transformaciją.

8. Leiskite svečiams išsinuomoti aprangą

Jei kada dalyvavote vestuvių šventėje, žinote, jog aprangos pirkimas gali kelti daug streso ir kainuoti nemažai. Daugelis žmonių nusiperka tai, ko niekada nebeapsivilks. Tačiau pasiūlę svečiams išsinuomoti drabužius, leisite jiems sutaupyti pinigų bei sumažinsite jų patiriamą stresą.

9. Maistas dėžutėse išsinešimui

Jei po vestuvių numatoma vakarienė ar pietūs, pagalvokite apie maisto tiekimą suyrančiose pakuotėse išsinešimui. Baigę valgyti svečiai, galės susipakuoti pietus kitai dienai, o maistas nebus švaistomas. Be to, tai padės sutaupyti nemažai pinigų indams.

Nesvarbu, ar nusprendėte kelti ekologiškas vestuves, ar tiesiog norite šiek tiek sutaupyti, pasinaudoję šiais patarimais laimėsite, be to, jums padėkos ir gamta.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras