Kodėl moterys geidžia mačo?

 
Taip, moteris traukia George'as Clooney'is ar Brad'as Pitt'as, tačiau jų geismą dažniau sukelia mačo vyrukų imuninė sistema, o ne gražūs veideliai ir išpuoselėti raumenys, teigiama naujo tyrimo išvadose.

Vyrai, kurių organizme yra daugiau sekso hormono testosterono, atrodo esantys gražesni, o jų imunitetas – stipresnis. Rezultatai sufleruoja, kad moteris gali traukti vyriški veido tipai, nes mačo įvaizdis asocijuojasi su gera sveikata.

Mokslininkai, kuriems vadovavo Fhionna Moore iš Abertajaus universiteto Jungtinėje Karalystėje, paėmė 74 jaunų latvių vyrų kraują savaitę prieš ir po hepatito B vakcinos. Vakcina aktyvuoja imuninę sistemą, kad sukurtų antikūnius prieš virusą. Mokslininkai pamatavo, kiek šių antikūnių buvo sukurta ir ištyrė testosterono bei streso hormono kortizolio lygius.

Po to, 94 tokio pat amžiaus latvės moterys vertino kiekvieno iš vyrų nuotraukas pagal patrauklumą skalėje nuo 1 iki 10. Tuomet mokslininkai ieškojo sąsajų tarp imuniteto stiprumo, kuris buvo matuojamas hepatito B antikūnių kiekiu, hormonų lygio ir patrauklumo. Jie atrado, kad aukštas testosterono lygis koreliavo ir su seksualiu veidu, ir stipriu imunitetu.

Vyrai, kurių imuninė sistema buvo stipriausia, buvo įvertinti kaip geriau atrodantys nei tie, kurių imunitetas buvo silpnas. Sąsajos tarp seksualumo ir testosterono buvo stipriausios tarp vyrų, kurių organizme buvo nedaug streso hormono kortizolio, kas reiškia, kad stresas gali turėti įtakos imuninei sistemai ir patrauklumui. Nors didžioji dalis tyrimo kalba apie sąsajas tarp testosterono ir imuninės sistemos, pirmiausia jis yra skirtas susieti moterų nuomones apie vyrų išvaizdą ir imuniteto stiprumą. 

 
Komentarai
Naujas komentaras