Lytinis švietimas – tema, neprarandanti aktualumo sulig paskutiniu skambučiu

lytinis-svietimas.jpeg
 
Apie lytinio švietimo svarbą vaikams bei paaugliams diskutuojama plačiai ir visgi sutinkama, jog šiai sričiai skiriama per mažai dėmesio. Jei keleto iš daugelio mūšių datas ir pamiršime, tai pastaroji tema turėtų būti plėtojama ir vyresniame amžiuje, seniai išaugus mokyklinį suolą.

Kalbame ne tik apie saugų seksą: lytinis švietimas apima kur kas daugiau sričių, pradedant savo kūno meile ir baigiant tolerancija kitos orientacijos žmonėms. Žemiau pateikti patarimai padės ugdyti sveiką, racionalų požiūrį į seksą.


Domėkitės įvairiomis patirtimis ir priimkite šias be išankstinio nusistatymo. Biseksualūs santykiai, grupinis seksas, analinis vibratorius, guminės lėlės, sado-mazo žaidimai – sąvokos, kurias jūs galbūt tik esate girdėję iš bendro konteksto ar susipažinę žiūrėdami suaugusiems skirtą filmą, o kai kam tai gali būti neatsiejama lytinio gyvenimo dalis bei vienintelis būdas pasiekti seksualinį pasitenkinimą. Plėskite savo suvokimą ir bandykite atsikratyti tokių stereotipų kaip „normalu/nenormalu“. Tai ne tik ugdys toleranciją, bet galbūt padės atrasti naujų būdų ir patiems patirti malonumą. 


Kalbėkite apie savo jausmus seksualinių santykių atžvilgiu. Išmokite pasakyti „ne“ savo partneriui, tada, kai esate pavargę ar tiesiog neturite noro mylėtis bei adekvačiai reaguokite į analogiškus partnerio pageidavimus. Normalu, jog žmonės turi skirtingus seksualinius poreikius bei temperamentą ir tik atviros diskusijos metu galima priimti abiems pusėms priimtiną kompromisą. 


Pamilkite savo kūną. Skirtingo dydžio krūtys, kreivas penis, strijos – išorė, kalbant apie intymių santykių užmezgimą, yra svarbu, tačiau tai tikrai nėra pagrindinis faktorius, laikantis porą kartu. Pozityvus savo kūno priėmimas atveria kelią įvairiems seksualiniams eksperimentams ir galimybei patirti tikrą pasitenkinimą. 


Puoselėkite lytinę sveikatą. Pajutę fiziologinio ar psichologinio pobūdžio problemas, nedvejodami kreipkitės pas šios srities specialistą bei raginkite taip elgtis ir savo antrąją pusę. O periodinė patikra dėl lytiškai plintančių ligų turėtų tapti tokia pat savaime suprantama rutina kaip reguliarus vizitas pas odontologą. 


Nebijokite atvirai kalbėti apie seksą. Aišku, betarpiškai kalbėti intymiomis temomis su tėvais išdrįstų tikrai ne visi, tačiau atvira diskusija su antrąja puse ar gerais bičiuliais, kurių nuomonė aktuali – visiškai normali ir net skatintina praktika. 


Taikydami minėtus patarimus praktikoje, neabejotinai pajusite teigiamų pokyčių savo seksualiniame gyvenime, o į supančią aplinką pradėsite žiūrėti tolerantiškiau. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras