Meilė ir mirtis Veronoje: pėdsakai

 
1 komentaras
Nėra nė vieno – nei jauno, nei seno – kuris nebūtų girdėjęs apie įstabiąją Romeo ir Džuljetos meilę, XVI a. pab. tragiškai įamžintą Šekspyro. Tačiau šiandieną ši istorija nėra tokia tolima ir neapčiuopiama. Prie jos lengvai prisiliesti galima ne tik į rankas paėmus knygą, bet ir nuvykus į Veroną.

„Veronoje puikioj, kurią jums rodo, dvi senos šeimos vėl pykčiu nauju užsidega, ir geismas keršto juodo rankas piliečių sutepa krauju. Tarpusavyje mylisi aistringai tikri vaikai šių priešų nelemtų, kol pagaliau mirtis negailestinga nutraukia meilę ir vaidus kartu“, - pirmosios prologo eilutės, trumpai apibėgančios visą meilės istoriją, kurios pėdsakus galima atrasti dar ir šiandienos Veronoje.

Ginčai dėl meilės istorijos realumo

Iki šiol diskutuojama, ar tokie mylimieji apskritai egzistavo ir ar žymusis Džiuljetos namas iš tikrųjų priklausė Kapulečiams. Tačiau tokie svarstymai nesustabdo į Veroną plūstančių turistų.

Dar XIII amžiuje pastatytas ir daugelį metų Capello šeimai priklausęs namas stūkso to paties pavadinimo Capello gatvėje. Nenuginčijamas faktas, kad ši pavardė turi panašumų su Šekspyro aprašytųjų Kapulečių.

Iš kiemo pusės matosi garsusis balkonas, kuriame tragiško likimo herojė šaukėsi Romeo. Dabar į jį plūsta minios jaunų merginų, kurių galvose greičiausiai sukasi romantiškos svajos.

Pačiame kieme stūkso bronzinė XX amžiaus Džuljetos statula. Manoma, kad dešiniosios jos krūties patrynimas atneša laimę. Dėl šios priežasties nereikėtų stebėtis, kodėl viena statulos pusė yra kur kas blizgesnė už kitą.

Džuljetos name dabar veikia nedidelis muziejus. Visi surinkti eksponatai – freskos, tapybos bei keramikos darbai – yra autentiški ir mena XVI-XVII amžius. Kad ir kaip bebūtų, neįrodyta, kad visi jie priklausė Kapulečiams.

Svarbu pamatyti ir Džuljetos kapą

Besiruošiantiems keliauti į Veroną, derėtų žinoti, kad Džuljetos namą kasmet aplanko daugiau nei milijonas žmonių. O ir pats miestas yra ketvirtas pagal lankomumą Italijoje. Dėl šių priežasčių turistų srautai yra neapsakomai dideli. Norintiems bent šiek tiek išvengti minios, Capello šeimos namą patariama lankyti arba labai anksti ryte, arba vėlai vakare. Įėjimas į kiemą nekainuoja ir čia galima patekti bet kada. Tačiau žmonių srauto vargiai pavyks išvengti tiems, kurie norės apsilankyti ir muziejuje.

Beviltiškiems romantikams privalu pamatyti ne tik šį garsųjį namą, bet ir visai netoliese esantį Džuljetos kapą. Jis yra viename iš San Francesko Al Corso bažnyčios sklautinių kambarių, į kurį patekus pasitinka tamsa, vėsa ir drėgmės kvapas. Sarkofagas, pagamintas iš raudonojo Veneros marmuro, kėpso tuščias, tačiau tikima, kad būtent jame ilsėjosi nuodų išgėrusi Džuljeta.

Kai kurie tvirtai sako, jog Džuljetos namas neturi nieko bendro su garsiausia visų laikų meilės istorija. Tačiau net jeigu jie ir teisūs, iš romantiškųjų keliautojų tai nič nieko neatima – tiek pats namas, tiek jaunosios įsimylėjėlės kapas yra tos vietos, kurias pamatyti bet kuriuo atveju verta.

Plėtojamas vestuvių turizmas

Kalbant apie Veroną visai neseniai pradėtas naudoti ir terminas „vestuvių turizmas“. Garsiajame Džuljetos name dabar įmanoma rengti tuoktuvių ceremonijas.

„Verona visame pasaulyje garsėja kaip meilės miestas. Tai yra niekad neišnyksianti etiketė, todėl nutarėme, kad čia romantikos niekada nebus per daug“, - paprastas vestuvių organizavimo Kapulečių name priežastis vardino miesto atstovas Daniele Polato.

Kad ir kaip žavingai viskas beskambėtų, tačiau norintiems tokios šventės tektų gerokai paploninti pinigines. Mat vietiniams ši ceremonija, vykstanti po garsiuoju balkonu, kainuoja maždaug 2 tūkst. litų, o užsieniečiams – 3,5 tūkst. litų. Anot organizatorių, kaina skiriasi tik dėl to, kad žmonėms iš užsienio kur kas sudėtingiau sutvarkyti visus dokumentus.

Maždaug prieš metus pirmieji amžine meile vienas kitam čia prisiekė italai Luca Ceccarelli ir Irene Lanforti.

Grytė Ivanauskaitė

 
Komentarai (1)
Norėčiau ten nukeliauti :)
Naujas komentaras