Meilės nuotykiai darbe – nuteista ar išteisinta?

keksas(7).jpg
 
Statistinis žmogus darbe praleidžia didžiąją dalį savo laiko. Nieko keisto, jog darbiniame fone tvarkomi ne tik profesiniai reikalai, bet verda tikriausios aistros: draugaujama, pykstamasi, flirtuojama, įsimylima ar net...mylimasi. Ar flirtas darbe – pateisinamas reiškinys?

Visi neabejotinai pamenate skandalingąją istoriją, į kurią įsivėlė tuometinis JAV prezidentas Bilas bei šio žavingoji sekretorė Monica. Galima numanyti, jog kelias į rimtesnius santykius prasidėjo nuo iš pažiūros nekaltų šypsenų bei žvilgsnių. Riba tarp mielo, nekalto flirto bei ėjimo prie „reikalo“ – itin siaura ir neretai peržengiama to net nepajuntant. Nieko blogo, jei „susibėga“ neįsipareigoję žmonės, tačiau neretai tokie nuotykiai baigiasi trečiųjų asmenų įskaudinimu, ilgalaikių santykių iširimu ar karjeros žlugimu. O kur darbe įsismarkaujančios paskalos, į kurių centrą patekti nori retas!


Net ir tuo atveju, jei įstaigoje galioja griežtos taisyklės, draudžiančios artimą bendravimą darbo metu, ne kiekvienas sugeba atsispirti kolegos žavesiui ar parodytam dėmesiui. Jei ir jūs šiuo metu esate atsidūrę panašioje situacijoje, siūlome, įvertinus flirto darbe privalumus bei trūkumus, viską gerai apsvarstyti ir tik tada ryžtis daug ką nulemti galinčiam žingsniui. 


Pliusai


Gera nuotaika garantuota! Į darbą žingsniuosite tarsi „ant sparnų“: pamirškite baisiuosius pirmadienius ar neįtikėtinai ilgą darbo savaitę.


Moksliniais tyrimais įrodyta, jog sulaukiant asmeninio dėmesio iš kolegos ar viršininko, išauga pasitikėjimas savimi, o pastarasis tiesiogiai susijęs su padidėjusiu efektyvumu. Aišku, ši taisyklė galioja tik tuo atveju, jei asmuo sugeba išlaikyti objektyvumą ir atskirti darbinius santykius nuo asmeninių. 


Santykiai su aukštesnes pareigas užimančiu asmeniu neretai nutiesia kelią karjeros link. Jei tokia situacija neprieštarauja jūsų moralinėms nuostatoms ar, bendradarbių akyse, nebijote tapti „karjeristu“ per lovą, pasinaudokite atsiveriančiomis galimybėmis. Tiesa, svarbu nepamiršti, jog tokiu atveju pasaka gali greitai baigtis: horizonte pasirodžius patrauklesnei personai, rizikuojama likti prie suskilusios geldos...


Nuoširdus, nekaltas flirtas neretai perauga į ilgai trunkančius ar net prie altoriaus palaimintus tarpusavio santykius. Jei šalia jūsų sėdintis kolega suvirpino giliausius jausmus, nepraleiskite progos. Kas žino, gal tai – jūsų gyvenimo žmogus. 

Minusai


Romanas darbe susijęs su didele nežinomybe. Pastarųjų klaustukų svarstymas gali tapti rimtu galvos skausmu bei prisidėti prie pablogėjusių profesinių rezultatų.


Įvertinkite, ar esate pakankamai stipri asmenybė, galinti atsiriboti nuo pašaipių ar net smerkiančių kolegų žvilgsnių bei negailestingų replikų.


Flirtas darbe gali baigtis ne tik reputacijos sugadinimu, bet ir tapti juoda dėme biografijoje. Pagalvokite, ar jūsų dėmesio objektas to tikrai vertas. 


Kai kurie žmonės iš prigimties yra viliokliai priešingos lyties atstovų atžvilgiu. Tai – visiškai natūralu ir nesmerktina, tačiau būtina išlaikyti tam tikras ribas. Pajutus, jog simpatija bendradarbiui perauga į kai ką daugiau, rekomenduojama santykius perkelti už darbo ribų. Tuo atveju, kai dėmesys yra vienpusis bei nemalonus, kalbėti turėtumėte apie seksualinį priekabiavimą: problemą, apie kurią atvirauti būtina su aukštesnes pareigas užimančiu asmeniu. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras