Moterų viliotojai rengiasi raudonai

 
3 komentarai
Vaikinai, štai jums ir patarimas: dėvėkite raudonos spalvos drabužius. Tai gali padėti pritraukti moters dėmesį.

Naujausias tarptautinis tyrimas rodo, jog moteris vilioja raudona spalva ant vyrų kūno, tačiau jos sąmoningai nesuvokia šios traukos. Tyrėjai sako, jog vyšninė spalva gali padaryti vyrą stipresniu moters akyse.

Raudonai apsirengę vyrai atrodo esantys aukštesnio socialinio statuso, labiau linkę uždirbti daug pinigų – galbūt tai ir lemia nesąmoningą moterų susižavėjimą.

Raudona spalva daugelyje kultūrų yra tarsi jėgos, galios simbolis. Dar Romos kultūroje ši energinga spalva informuodavo apie aukštą statusą bei klestėjimą visuomenėje. Spalvos galią žmonės jaučia ir šiandien: vyrai, dėvėdami raudoną kaklaraištį, teigia labiau pasitikintys savimi.

Septyniuose skirtinguose eksperimentuose  tyrėjai analizavo 288 moterų  ir 255 vyrų nuomones apie įvairias vyrų nuotraukas. Visi tyrimo dalyviai įvardijo save kaip heteroseksualius ar biseksualius.

Viena iš tyrimo užduočių buvo įvardinti vyro patrauklumą iš nuotraukos, esančios raudonuose ar baltuose rėmeliuose.  Kiti eksperimentai raudoną lygino su pilka, žalia ar mėlyna ir visų spalvų intensyvumas buvo vienodas.

Keliuose tyrimo dalyse  respondentai vertino vyrus,nuotraukose vilkinčius raudonus ar kitų spalvų marškinėlius. Dalyviai vertino vyrų patrauklumą, statusą, susitikinėjimo, bučinių ir sužadėtuvių su tokiu vyru galimybes.  Taip pat vertino simpatingumą, mielumą, ekstraversiją.

Tyrimas atskleidė, jog raudona spalva vyrus padarė galingesnius, patrauklesnius, seksualiai geidžiamus, tačiau nekėlė asociacijų su mielumu, simpatingumu, visuomeniškumu.

Įdomu tai, jog vyrams, vertinant kitų nuotraukas, spalvos reikšmės neturėjo.  Tikėtina, jog moterims šios spalvos keliamos asociacijos „įskiepytos“ biologiškai, joms tai skleidžia vyro ekspresiją, dominavimą, aistrą.

Dažniausiai vertiname tik spalvų įtaką grožiui, estetikai.  Tačiau turėtume nepamiršti, jog net mums nežinant, spalvos gali keisti mūsų supratimą, tam tikrą elgesį.

Raudoną moterys nesąmoningai priima kaip spalvą, charakterizuojančią tvirtybę bei apeliuojančią į jų troškimus. Taip pat tai sveikatos ir gyvybingumo simbolis.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (3)
tai juk straipsnis ne apie senukus :)
Tokie senukai apsivilke raudonai, ne kiek suvilios moteris kiek greiciau sau stresa ir sirdies liga isitaisis nuo raudonos ryskios spalvos :))
Senukai šitie keturi tai labai patrauklūs :))
Naujas komentaras