Nedovanotinos pirmo pasimatymo klaidos arba kaip elgtis, jog pirmas pasimatymas netaptų paskutiniu?

pora-pasimatymas-74688204.jpg
 
Šie tinder‘iniai laikai suteikia galimybę vienišiams įsilieti į nesibaigiančių pasimatymų bangą. Vieniems tai tėra žaidimas ar šansas išbandyti vieno nakties nuotykius, tuo tarpu kiti, skirdami pasimatymą po pasimatymo, ieško galimybės užmegzti ilgalaikius romantinius santykius. Esate vienas tokių? Svarbiausia – būti savimi, tačiau nepamiršti laikyti ir kelių esminių taisyklių: ignoruodami žemiau pateiktus patarimus, rizikuojate, jog pirmas pasimatymas nesulauks tęsinio.

Nebandykite atrodyti geresni už partnerį/partnerę. Taip, kas kitas pakels uodegą, jei ne pats sau, tačiau visur būtina išlaikyti saiką. „Cha, vasarą tu praleidai Palangoje? Aš, jei ir ilsiuosi kur nors Lietuvoje, tai nebent Nidoje. Ne lygis kitur..“. Natūralu, jog potencialiam partneriui norima sudaryti kuo geresnį įspūdį apie save, tačiau tai derėtų daryti apgalvotai, teisingai parenkant žodžius. Priešingu atveju gali atrodyti, jog greta esantį asmenį bandoma pažeminti, o save – išaukštinti.


Pasimatymas – ne interviu, o jūs – ne žurnalistas/žurnalistė. Pirmojo pasimatymo tikslas – „apsiuostyti“ ir susidaryti pradinę nuomonę apie vienas kitą. Neretai, iš jaudulio ar dėl baimės, jog pasimatymą užtemdys tylos šešėlis, vienas asmuo, kvosdamas kitą, tarsi įsijaučia į smalsaus žurnalisto vaidmenį, o apie save kalbėti nenori. Tikėtina, jog „interviu“ davęs žmogus daugiau nenorės su jumis susitikti, nes tiesiog jausis nebeturinti, ką papasakoti...


Mama mokė, jog pertraukinėti kitą žmogų, kai šis kalba – nemandagu. Ir nenaudinga. Neleisdama(s) kitam žmogui pabaigti pradėtos sakyti minties, ne tik parodai savo kultūros stygių, bet ir savotišką nepagarbą pastarajam: „Tu geriau patylėk ir paklausyk, ką protingesni, tai yra aš pasakys“. Galimi scenarijai: partneris, negavęs galimybės išsakyti savo nuomonės, įsižeis arba ir pats nustos gilintis į tai, ką sakai tu. Nieko gero nežadanti santykių pradžia, ar ne?


Susikoncentruok į greta esantį asmenį. „Sulįsti“ į telefoną per nuobodų giminės susitikimą – nemandagus, tačiau dar pateisinamas elgesys. Tačiau taip daryti pasimatymo metu, kai nuomonė apie vienas kitą tik formuojasi – absurdiška. Toks elgesys - iškalbingesnis už tūkstantį žodžių: „Tu man nuobodus/nuobodi, tad pažiūrėsiu, kas naujo mano FB puslapyje“. Net jei akivaizdu, jog greta sėdintis žmogus nėra tas vienintelis, išlaikyk elementarų mandagumą ir pabandyk įsijausti į pastarojo vietą: ar būtų  malonu bendrauti su pakaušiu žmogaus, žiūrinčio ne tau į akis, o į išmanųjį įrenginį?


Niekada taip nedarytum? Ar tikrai? Atmintyje „perkratyk“ vieno iš nesėkmingų pasimatymų scenarijų ir pabandyk įžvelgti savo klaidas: ar pastarosios nebuvo tokios pat absurdiškos, kaip aukščiau pateiktos situacijos?  Deja, ne visada gauname progą pasitaisyti ir santykiams, galimai turėjusiems perspektyvą, nebūna lemta išaugti į kai ką daugiau. 

Suaugusiems.lt
 

 
Komentarai
Naujas komentaras