Pavojingiausios vietos pasaulyje

 
1 komentaras
Motina gamta žmonijai suteikė galimybę gyventi tobulo grožio pasaulyje. Nepaisant to, kai kuriose jo vietose net ir mąstančiai būtybei išlikimas tampa labai sudėtinga užduotimi.

Vienos pavojingiausių vietų pasaulyje:

  • Antarktika – šalčiausia vieta pasaulyje, kurioje žemiausia užfiksuota temperatūra buvo -89.2 °C. Tai ledu padengta dykuma su mažu kritulių kiekiu bei ypatingai stipriais vėjais, pučiančiais visomis įmanomomis kryptimis. Įdomu, kad pagrindinės sveikatos bėdos, su kuriomis susiduria čia atvykę žmonės, yra nudegimai nuo saulės. Tai įtakoja sniego atspindimi ultravioletiniai spinduliai. Kol kas šioje pasaulio dalyje nėra nė vienos ilgalaikės gyvenvietės.
  • Merapis – ugnikalnis Indonezijoje, be perstojo metantis dūmus į maždaug 3 kilometrų aukštį. Per kelis pastaruosius amžius jis buvo išsiveržęs maždaug 60 kartų, o daugiausiai – 2006-aisiais. Nepaisant to, kad ši vieta yra labai pavojinga net keliautojams, vos 6 kilometrų nuo vulkano atstumu gyvena maždaug 200 tūkst. gyventojų.
  • Kivu – ežeras, skiriantis Ruandą ir Kongą. Pro jo dugną iš žemės gelmių smelkiasi anglies dvideginis, kuris į paviršių neprasiveržia tik dėl didžiulio vandens slėgio. Jeigu ši medžiaga vis tik patektų į atmosferą, pavojuje atsidurtų maždaug 2 milijonai šalimais gyvenančių afrikiečių. Mat su bakterijomis sureagavęs anglies dvideginis virsta metano dujomis, kuriom pakanka menkiausio susidūrimo su atvira ugnimi, kad jos pavirstų milžinišku viską aplink negailestingai deginančiu ugnies kamuoliu.
  • Maldyvai – iš 1190 salų sudarytą valstybė Indijos vandenyne. Aukščiausias jos taškas virš jūros lygio – 2,5 metrai, o 80 proc. visos teritorijos tėra iškilusi maždaug 1 metrą. Jeigu vandens lygis pakiltų, Maldyvai amžiams panirtų po vandeniu.
  • Haitis – valstybė Karibų jūroje, neretai dar vadinama pačia nelaimingiausia pasaulyje. Ją nuolatos niokoja gamtos stichijos: uraganai, žemės drebėjimai, potvyniai. Kai kurias šių nelaimių labai stipriai įtakoja pragaištingieji tropiniai ciklonai.

Parengta pagal All-most.com

 
Komentarai (1)
Keista, kodel neminimas Iranas, Irakas, Jemenas, Somalis, tikrai egzotiskos vietos
Naujas komentaras