Pirmųjų žmogaus gyvybės pradžios nuotraukų autorius Lennartas Nilssonas (foto)

 
Lennartas Nilsonas – švedų fotografas ir mokslininkas, labiausiai žinomas dėl to, kad pirmasis sugebėjo nufotografuoti kūdikį dar motinos gimdoje ir kitus medicininius objektus, kurie iki tol manyta, buvo nenufotografuojami. Trumpai tariant, tai žymiausias pasaulyje makro fotografas.

Taigi, štai kokia garsiojo fotografo biografija: Lennartas Nilssonas gimė 1922-ųjų rugpjūčio 4-ą Strengnese, Švedjoje. Jo tėvas ir dėdė buvo fotografai. Pirmąją savo kamerą jis gavo dvylikos. Kai buvo maždaug penkiolikos, jis pamatė dokumentinį filmą apie Louis Pasteur ir susidomėjo mikroskopija. Po kelerių metų Nilssonas įsigijo mikroskopą ir ėmė daryti vabzdžių mikrofotografijas.

Savo profesionaliąją karjerą kaip laisvai samdomas fotografas jis pradėjo apie 1945-uosius, fotografavo tokius įvykius kaip Norvegijos išsivadavimas, švedų Gelbėjimo armijos kovos... Šias nuotraukas menininkas išleido pirmosiose savo knygose („Švedija profiliu“ ir „Aleliuja“).

1950-aisiais jis pradėjo eksperimentuoti su naujomis fotografijos technikomis ir ėmė daryti nuotraukas iš labai arti. Šie poslinkiai, kartu su endoskopais, kurie tapo prieinami 1960-aisiais, leido jam daryti novatoriškas gyvo žmogaus kraujagyslių ir  kūno ertmių nuotraukas. 1965-aisiais jis susilaukė pasaulinės šlovės, kai užfiksuotos žmogaus gyvybės pradžios nuotraukos pasirodė ant Lifežurnalo viršelio ir šešiolikoje jo puslapių. Jas perspausdino Stern, Paris Match, The Sunday Times ir kitų leidinių. Siekdamas parodyti visas embriono vystymosi stadijas jis naudojo makro objektyvus ir instrumentus su specialiais plačiakampiais objektyvais. Šios nuotraukos tapo 1965-aisiais išleistos knygos “Vaikas yra gimęs” (ang. “The Child Is Born”) dalimi. Nuotraukos iš šios knygos buvo perspausdintos 1965-ųjų balandžio 30-osios Life leidime, kurio per keturias pirmąsias prekybos dienas buvo parduota aštuoni milijonai.

1969-aisiais jis pradėjo naudoti skenuojantį elektronų mikroskopą ir ėmė fiksuoti, kaip veikia kūnas. Jis tituluojamas pirmuoju, užfiksavusiu ŽIV ir SŪRS virusus.

O dabar kviečiame pasigrožėti neįtikėtinomis Lennart Nilsson nuotraukomis, kurios byloja žmogaus gyvybės pradžią.

Suaugusiems.lt

*Nuotraukos iš http://www.lennartnilsson.com

 
Komentarai
Naujas komentaras