Požymiai, jog pakliuvote į manipuliacijos meistro rankas

man-giving-woman-gift-with-ax-in-hand-780x439.jpg
 
Naujos meilės jaudulys gali būti svaiginantis. Jei santykiai sveiki, šis svaigimo ir naujumo pojūtis su laiku nyksta, tačiau žmonėms, kurie linkę nenormaliai prisirišti, tokie jausmai ne tik, kad nedingsta, bet ir sukelia maniją, jie bijo būti atstumti ir apleisti. Taigi, kaip žinoti, jog jūsų naujoji simpatija nėra keistas persekiotojas? Atkreipkite dėmesį į šiuos aštuonis įspėjamuosius ženklus:

1. Labai ankstyvas ir stiprus prisirišimas

Jei žmogus labai anksti stipriai prisiriša – tai gali būti įspėjimas. Nemaišykite to su meilikavimu - kai partneris nori žinoti apie jus viską, apipila dovanomis, ar siūlo apsigyventi kartu, taip pat ima kalbėti apie santykius, nors dar tik pradėjote susitikinėti – gali būti, kad tai tikra manija.“

2. Jis bando paveikti jūsų sprendimus, veiksmus ir emocijas

Tokio tipo manipuliacija laikoma gana agresyvia. Pavyzdžiui, partneris įtikina jus atšaukti vėlyvus pusryčius su draugėmis, ignoruoja jus, kol pasiekia savo, o tada apdovanoja jūsų sprendimą dovanomis ir atsiprašymais.

3. Jie verčia jus jaustis blogai

Jei partneris sugalvoja jums nemalonią pravardę, grubiai komentuoja jūsų išvaizdą, ar tiesiog juokiasi iš jūsų, tai tikrai nėra malonu. Taip pat tai gali reikšti, jog partneris prieš jus naudoja tam tikrą bjaurią manipuliacijos techniką, dėl kurios imate tikėti, jog niekada nesugebėsite susirasti nieko geresnio nei jūsų dabartinis partneris.

4. Jis gina savo netinkamą elgesį

Ir, dažniausiai, verčia kaltę savo praeičiai, tėvams, buvusioms meilėms ir pan. O jūs patikite ir teisinate tokį elgesį.

5. Jis žino, ką veikiate, kai nuklystate nuo kasdienės rutinos

Atrodo, jog tokie asmenys turi itin stiprų šeštąjį pojūtį. Gali būti, kad toks asmuo jus persekioja. Jei sumažinsite asmeninės informacijos kiekį, pateikiamą socialiniuose tinkluose, tai bus puiki prevencinė priemonė.

6. Jis skambina daugybę kartų per dieną

Normalu palaikyti ryšį su partneriu, tačiau jei komunikacija tampa desperatyvi, tai panašu į bandymą kontroliuoti ir sekti kiekvieną jūsų žingsnį. Tokie žmonės dažnai ima pavydėti jūsų draugams, kaltina flirtavimu ar neištikimybe ir gali bandyti nutraukti jūsų ryšius su draugais ir šeima.

7. Jie netikėtai pasirodo vietose, kuriose lankotės, skambina jums į darbą, seka jus

Jei pasitaiko daug netikėtų susitikimų su jumis ar jūsų draugais ir šeimos nariais, pastebite, jog vis dingsta jūsų daiktai, ar sulaukiate įtartinų telefono skambučių, greičiausiai, tai nėra tik sutapimai. Tai yra desperatiško individo bandymas kontroliuoti. Tokie žmonės nėra pasiruošę tikrai meilei, nes yra nestabilūs, o jums gali grėsti pavojus.

Kaip tinkamai išsiskirti su tokiu žmogumi?

Jei jaučiatės nepatogiai ar jaučiate kylančia grėsmę, privalote išsiskirti. Taip pat turite suprasti, kad niekuo tokiam žmogui padėti negalite, todėl neturite jausti kaltės.

Jei asmuo toliau jus persekioja po skyrybų, rinkite įrodymus (įrašykite telefono pokalbius, darykite telefono ir kompiuterio ekranų nuotraukas). Gali būti, jog turėsite pasikeisti slaptažodžius, išjungti GPS ir ištrinti naršyklės istoriją.

Prašykite šeimos narių ir draugų pagalbos, bei galite kreiptis į psichologą, kuris padės nutraukti tokius santykius. Rūpinkitės savimi!

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras