Priežastys, kodėl nesuveikia pažintys internetu

 
Mėginote laimę ieškodami antrosios pusės interneto pažinčių portaluose, ir stipriai nusivylėte? Tokių kaip jūs – daug. O kodėl šios, atrodytų, gerai apgalvotos, apskaičiuotos pažintys nesuveikia, paaiškina mokslininkai.

Sutikti antrąją pusę šiandien – lengviau nei bet kada. Tiesą sakant, galite tai padaryti neiškėlę kojos iš namų. Tereikia užpildyti anketą interneto pažinčių svetainėje – ir jūsų elektroninio pašto dėžutė sumirgės nuo kandidatų laiškų. Tik ši gausa – dar anaiptol ne sėkmė. O jei tiksliau – palyginus retai kada apskritai tokiu būdu pasiseka rasti tinkamą ilgalaikį partnerį. Kodėl? 

1. Išsirinkote tiksliai tai, ko norite. 

Neabejotinai pasakysite, kad galimybė rinktis tiksliai tokį partnerį, kokio norite – puiku. Jei ieškote vyro, ne žemesnio nei 180 cm, arba raudonplaukės moters, kuriai patinka futbolas – anketų duomenys jūsų paslaugoms. Tačiau, pasak mokslininkų, jūsų įsitikinimas, kad tiksliai žinote, kokio partnerio norite, kaip tik ir pakiša jums koją. Nes romantiškuose santykiuose tokių iš anksto suplanuotų parametrų nėra ir negali būti. 2011 metais Teksaso universiteto mokslininkas Paul Eastwick atliko tyrimą ir nustatė: žmonės dažniau renkasi partnerį pagal anketos duomenis, kurie jiems atrodo svarbūs. Tačiau kai jie susitinka šį žmogų gyvai, pomėgiai ir savybės, kurios atrodė svarbios anketoje, tampa nereikšmingos.

Apskritai nėra įrodymų, kad pliusiukas prie reikiamos savybės gali lemti, ar žmogus patiks kaip asmenybė. Pamėginkite prisiminti, keik jūsų draugų, bičiulių, artimų žmonių rate būta meilės istorijų, kai „tuo vieninteliu“ pasirenkamas partneris, kuris, iš pirmo žvilgsnio, atrodė visai ne toks, kaip mintyse susikurtas idealas? Akivaizdu – dauguma! Taigi vadovautis tik anketoje nurodytomis savybėmis – tas pats, kas rinktis žmogų metant monetą. Sėkmės tikimybė artima minimaliai. Nors vis dėlto egzistuoja.

2. Rasite šimtus potencialiai tinkamų kandidatų

Dauguma pažinčių svetainių turi sistemas, kurios parenka jums daugybę potencialių partnerių vos per keletą minučių. Kandidatų skaičius gali būti triženklis (priklausomai nuo jūsų keliamų reikalavimų), o tai – gerokai daugiau, nei potencialių kandidatų galėtumėte sutikti realiame gyvenime per metus. Taigi kas vis dėlto ne taip?

Pasirodo, per platus asortimentas taip pat gali būti problema: jis trukdo išsirinkti žmogų, kuris jums tiktų labiausiai. Prieš akis regėdami daug potencialių galimybių, daugelis žmonių apskritai praranda norą rinktis, nes pernelyg sunku tampa apsispręsti, kuriam kandidatui vis dėlto suteikti šansą. 

2000 metais Stenfordo universiteto mokslininkų atliktoje studijoje įrodoma, kad žmonėms lengviau išsirinkti uogienės stiklainėlį, kai jų pasiūloma iš 6 skirtingų rūšių, o pasiūlius 24 skirtingas galimybes, pasirinkti tampa sunkiau. Be to, nustatyta, kad žmogus jaučia didesnį pasitenkinimą savo pasirinkimu, kai rinktis jam teko iš mažesnio asortimento.

O dabar žvilgtelėkime, kaip ši uogienės teorija veikia renkantis partnerį. 2011 metais Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas pateikia išvadas, kad greitųjų pasimatymų metu vengiama pasirinkti partnerį, jei matomas didesnis asortimentas ir platesnės galimybės. O kai vis dėlto priimamas sprendimas, didėja tikimybė, kad bus pasirinktas “prastesnės kokybės” partneris. Kad to išvengtumėte, sąmoningai apribokite peržiūrimų anketų kiekį. Geriau rinktis iš 5-6 potencialių partnerių vieną ir, jei su šiuo nepavyks, mėginti dar kartą, nei iš karto rinktis 3 iš 20-30 kandidatų.

3. Viltis, kad būsite kartu visą gyvenimą

Pažinčių puslapiai savo sėkmę matuoja pagal realiai sukurtų porų skaičių. O sėkminga pora – tai visų pirma tie žmonės, kurie svajoja kurti ilgalaikius santykius. Tačiau viskas ne taip paprasta. Mičigano valstijos universitete atlikto tyrimo metu nustatyta, kad elektroninėse pažinčių svetainėse užmegztos pažintys rečiau perauga į ilgalaikius santykius, palyginus su realiomis pažintimis, be to, jos dažniau tampa išsiskyrimo priežastimi.

Ir vėl galime kaltinti per daug pasirinkimo galimybių. Platus pasirinkimas ir trumpalaikė vienų santykių sėkmė lemia, kad vos kilus pirmiesiems nesklandumams partneriai, užuot puolę ieškoti kompromiso, vėl imasi ieškoti naujų pažinčių internete: nesklandumai su partneriu traktuojami kaip nesėkmingas pasirinkimas, tad kam spręsti problemas – geriau susirasti labiau naują partnerį, kuris galiu būti geresnis, su kuriuo panašių konfliktų nekils. Pažinties proceso paprastumas ir pasirinkimo gausa suteikia apgaulingų vilčių, kad idealus jūsų variantas vis dar laukia ateityje.

Kaip tik dėl šios priežasties pažinčių svetainėse užsimezgę santykiai dažnai yra trumpalaikiai, suklumpama jau ties pirmaisiais nesutarimais. Tačiau jei abu partneriai vis dėlto sugebės atsikratyti iliuzijos, esą tobulą partnerį susirasti labai lengva ir mėgins išsaugoti tai, ką turi, užuot ieškoję ir bandę vėl ir vėl, pakankamai geri santykiai gali virsti perspektyvia ilgalaike partneryste.

4. Pirmoji pažintis – kompiuterio ekrane

Droviems ar nervingiems žmonėms toks bendravimo būdas – tikrų tikriausias išsigelbėjimas. Tačiau jei realaus pasimatymo lauksite pernelyg ilgai, didėja tikimybė, kad jūsų pažintis taip ir neperaugs į rimtesnius santykius. Tokiu atveju daugelis žmonių taip ir lieka bendrauti teigiamo įspūdžio formavimo stadijoje, ir kuo geriau sekasi tą įvaizdį suformuoti virtualiai, tuo didesnis nusivylimas laukia susitikus realiai: jie paprasčiausiai nepateisina vienas kito vilčių ir nepasiekia tos kartelės, kurią patys sau išsikėlė bendraudami virtualiai. 

Optimaliu virtualaus flirto laiku galima laikyti 3 savaites. Tiek užtenka, kad sudarytumėte teigiamą įspūdį. Ilgesnė virtuali pažintis be tąsos realiame gyvenime pernelyg atitolina nuo tikrovės abu partnerius. 

Nepamirškite, kad bendraujant virtualiai daug daugiau tikimybės partnerį suprasti neteisingai, priskirti jam tas savybes ar emocijas, kurių jis paprasčiausiai neturi ar neišreiškia. Beje, Cornell universitete atliktoje studijoje apskaičiuota, kad trečdalis internetinių pažinčių anketose pateiktų nuotraukų neatskleidžia, kaip asmuo atrodo iš tikrųjų. Taigi prisiminkite: internetas – puikus būdas susipažinti. Tačiau perkėlus pažintį į realų pasaulį, ima galioti tie patys dėsniai, kaip ir susipažinus gyvai.

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras