Sekso „nedavimas“ – bausmė ne tik vyrui, bet ir „streiką“ paskelbusiai moteriai

Unhappy-Couple-in-Bed-Missing-Intimacy.jpg
 
Kiekvienos ilgą laiką kartu gyvenančios poros santykiuose nusistovi tam tikros taisyklės bei reakciją į vieną ar kitą veiksmą („jei tu man taip, tai aš tau šitaip“). Gana dažnas atvejis, kai moteris prasikaltusį vyrą nubaudžia...sekso badu. Ar iš tiesų atsisakymas mylėtis – geriausias variantas norint pamokyti nusidėjusią antrąją pusę, o gal toks elgesys – kenkimas sau pačiai?

Sekso reikšmė mūsų gyvenime


Kiekvienas mūsų elgesys, tiek sąmoningas, tiek ir nesąmoningas, turi tam tikrą priežastį. Ne išimtis ir seksas, tačiau pastarojo reikšmė priklauso nuo individualios interpretacijos. Vieniems tai – natūralaus poreikio patenkinimas bei energijos išliejimas, kitiems – galimybė pajusti partnerio dėmesį bei parodyti šiam savo rūpestį, o gal - emocinis pasitenkinimas.


Kaip bežiūrėtume į seksą, niekas neprieštarautų, jog sveikos suaugusios poros gyvenime šis procesas neabejotinai svarbus. Tai – galimybė pajusti džiaugsmą imant bei duodant, būdas parodyti įsipareigojimą bei prisirišimą ar net svarbus veiksnys kalbant apie tarpusavio problemų sprendimą. Tiesa, egzistuoja ir kita medalio pusės: seksas (tiksliau šio nebuvimas) pasitelkiamas kaip keršto ar manipuliavimo įrankis. Ne paslaptis, jog į manipuliacijos pinkles dažniausiai veltis linkusios moterys


Sekso „protesto“ apraiškos istorijoje


Sprendimas bausti nedorėlį vyrą sekso baikotu nėra kažkoks šių laikų pramanas - informacijos apie analogišką praktiką galima rasti net...Biblijoje. Senajame testamente minima, jog žydė Estera, siekdama gerovės savo tautai, buvo apsukusi aplink pirštą karalių Artakserksą bei šiuo sėkmingai manipuliavo. Peleponeso karo metu, skirtingose pusėse stovinčios Spartos bei Atėnų moterys, norėdamos nutraukti šią ilgametę nesantaiką, sutartinai savo vyrus bandė „ׅmarinti“ sekso badu. O, palyginus neseniai, 2003 m. Libanijos pilietinis karas buvo baigtas ne be svaraus moterų, taikos vardan atsisakiusių lytiškai santykiauti su savo antrosiomis pusėmis, pagalbos. 


Norėdamos nubausti vyrą, baudžiame...save


Minėti istoriniai faktai gali priversti nustebti moterų išradingumu bei gudrumu, tačiau prieš pradedant taikyti tokią praktiką buitiniame lygmenyje (ilgiau bare užsisėdėjusiam ar šiukšlių laikui neišnešančiam vyrui), derėtų gerai pagalvoti, ar tai – tikrai išeitis. Vyras, užuot keliaklupsčiavęs, gali nuspręsti pasukti į kairę ir taip patenkinti slopinamą seksualinį instinktą. Tikėtina, jog toks elgesys ilgainiui sąlygos tarpusavio konfliktus ar sunaikins galimybę  bendrauti betarpiškai (vyras, bijodamas bausmės, pradės slėpti savo tikrąsias mintis ar veiksmus).


Nedera pamiršti ir tiesioginės sekso įtakos vyro sveikatai (sunku patikėti, jog mylinti moteris norėtų taip pakenkti savo antrajai pusei) – tiek psichologinei, tiek fizinei. Metams bėgant, reguliarių santykių nebuvimas gali grėsti priešlaikine ejakuliacija ar susilpnėjusia erekcija (vyrams iki 30-ties metų) ar net impotencija (vyrams virš 50-ties metų).


Galiausiai protinga moteris turėtų įvertinti faktą, jog tokiu būdu bausdama vyrą, skriaudžia ir save. Juk seksas – ne tik vyrų, bet ir vienas didžiausių malonumų moters gyvenime. Tiesą sakant, nepilnavertis seksualinis gyvenimas moteris neigiamai įtakoja dar stipriau nei vyrus. Irzlumas, priekabumas, nervingumas, perdėtas emocionalumas – simptomai, kuriuos efektyviai panaikina gera sekso dozė! Tad, prieš užsidėdamos  savotišką „nekaltybės diržą“, moterys turėtų gerai įvertinti visą situaciją ir priimti optimaliausią sprendimą. Tikėtina, jog atviras pokalbis bus kur kas efektyvesnis nei aikštingas atsisakymas „duoti“. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras