Ukrainos sekso industrija ruošiasi futbolo čempionatui

 
Ukrainos sekso industrija viliasi pritraukti klientų ir pajamų per Europos futbolo čempionatą 2012, tačiau organizatoriai įspėja, kad ši šalis Rytų Europoje pirmauja užsikrėtusiųjų ŽIV skaičiumi.

“Kijevo prostitutės aktyviai ruošiasi Europos futbolo čempionatui 2012”, - rašoma vienoje internetinėje Ukrainos sekso svetainėje. Teigiama, kad kai kurios jų, siekdamos įgyti pranašumą, netgi mokosi 16 čempionate dalyvaujančių šalių istoriją ir futbolo pagrindus.

Ukraina traktuoja prostituciją ne kaip nusikaltimą, o kaip nusižengimą nuo 2006-ųjų. Baudos varijuoja nuo 30 iki 70 litų, tačiau sąvadavimas ar bordelio turėjimas išlieka kriminaliniu nusikaltimu.

Remiantis Tarptautinės ŽIV / AIDS sąjungos duomenimis, buvusioje Sovietų Sąjungos respublikoje dirba 52-83 tūkst. sekso darbuotojų, iš kurių 11 tūkst. vien sostinėje Kijeve.

Kitose čempionato varžybų vietose Donetske ir Charkove skaičiai siekia daugiau kaip 3 tūkst., o Lvove – beveik 2,5 tūkst.

Europos futbolo čempionate 2012, kuris prasideda biržėlio8 Lenkijos sostinėje Varšuvoje ir liepos 1 baigiasi Kijeve žada apsilankyti šimtai tūkstančių futbolo fanų.

Garsioji Ukrainos feminisčių grupuotė “Femen”, geriausiai žinoma dėl protestų apnuogintomis krūtimis, įspėja, kad Europos futbolo čempionato 2012 metu bus galima pastebėti sekso turizmo išaugimą ir rengia kompaniją su šūkiu “Ukraina – ne bordelis”.

Slaptame bute įkurtame bordelyje Kijeve dirbanti 24 metų Nataša sako, kad tikisi gauti pakankamai klientų, kad nusipirktų automobilį, nors ji mano, kad daugumą atvykėlių labiau domins futbolas.

“Visi vyrai yra vienodi ir futbolas bei alus jiems yra svarbesni, tačiau jie juk nepraleis visos nakties gerdami”, - sakė ji.

Už sekso industrijoje dirbančių žmonių teises kovojančios organizacijos “Legalife” vadovė Olena Tsukerman sakė, kad su futbolo fanų iš turtingesnių Vakarų Europos valstybių antplūdžiu, prostitutės neabejotinai kels ir savo kainą.

Anot jos, vadinamosios elitinės prostitutės, mokančios užsienio kalbas, šiuo metu kainuoja 350-700 litų už valandą, tačiau kainos gali padvigubėti ar net patrigubėti.

Vis dėlto, jos nuomone, neįmanoma, kad kas nors nešiotųsi tiek grynųjų: “Iš pradžių visi pakels kainas ir lauks antplūdžio. Tačiau statistika rodo, kad tai nenutiks.”.

Tarptautinės ŽIV / AIDS sąjungos atstovas Konstantinas Petrovskis antrino: “Europos šalių patirtis rodo, kad neverta tikėtis sekso turistų antplūdžio. Užsienio fanams labiau patinka gerti alų”.

Tsukeman taip pat pažymi, kad nepaisant to, kad korumpuoti policijos pareigūnai priima kyšius, jie atsisako užmerkti akis prieš bordelių kūrimą.

Tuo tarpu savo tapatybės atskleisti nepanorusios prostitutės sakė, kad sumos už bordelį siekia beveik 3 tūkst. litų.

Remiantis UNAIDS duomenimis, šalyje, kurios populiaciją sudaro 46 mln. žmonių, mažiausiai 350 tūkst. žmonių nuo 15 metų amžiaus yra užsikrėtę ŽIV.

Remiantis 2011 m. Tarptautinės ŽIV / AIDS sąjungos atlikto tyrimo duomenimis, prostitutės yra tarp labiausiai paveiktų žmonių grupių: ŽIV yra užsikrėtę 24 proc. prostitučių Kijeve ir 38 proc. Donetske.

Nors dauguma prostitučių Kijeve yra informuotos apie grėsmes ir prezervatyvų naudojimą, tyrimas taip pat atskleidė, kad 60 proc. atmeta saugaus sekso taisykles.

Kai kurios prostitutės sutinka užsiiminėti seksu be apsaugos priemonių už papildomą mokestį. Tyrimo duomenimis, su tokiomis sąlygomis galimai sutiksiančios sakė 22 proc. prostitučių.

Negana to, klientai taip pat nepadeda. Buvus prostitutė Nina sakė: “90 proc. klientų nenori naudoti prezervatyvo”.

Atkreipdama dėmesį į šias problemas, pagrindinė šio čempionato organizatorė UEFA pradėjo kampaniją, nukreiptą į seksu (ne tik su prostitutėmis) užsiiminėjančius futbolo fanus ir skatinančią juos naudoti prezervatyvus.

“Parodykite ŽIV ir AIDS raudoną kortelę. ŽIV virusas nežaidžia sąžiningai, tad tu privalai”, - sakoma joje.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras