Valentino diena jau beldžia į duris!

3.jpg
 
Ar teko girdėti legendą, iš kur atsirado Valentino diena ir kodėl ji tokia populiari visame pasaulyje? Pasakojama, kad III a. Romoje gyvenęs vyskupas Valentinas, padėjęs mylimiesiems. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kad jie gintų imperiją. Šiam tikslui pasiekti, buvo išleistas įsakymas, laikinai draudžiantis santuoką. Manyta, kad šeimą turintis vyras negali būti geras karys ir neatiduosiantis visų savo jėgų valstybei ginti.

Tačiau vyskupo Valentino širdis buvo labai didelė, jis neatsisakydavo slapčia sutuokti mylimųjų. Apie šiuos neteisėtus vyro veiksmus susižinojo imperatorius ir nieko nelaukdamas nubaidė jį mirties bausme. Vyskupo pasiaukojimas neliko nepastebėtas, Velentinas paskelbta šventuoju ir įsimylėjėlių diena švenčiama kiekvienais metais vasario 14 dieną.

Gyva dar viena šios šventės legenda, susijusi su senąja Romos švente – Luperkalijomis. Pagal to meto kalendorių vasaris buvo pavasario pradžia, o Luperkalijos – pavasario ir meilės šventė. Senovės Romoje jaunų vaikinų ir merginų gyvenimas buvo griežtai atskirtas, tačiau šios šventės metu senas paprotys leido susipažinti ir susidraugauti poroms. Luperkalijų išvakarėse vykdavo „Meilės loterijos“. Romos mergaičių vardai buvo surašomi ant popieriaus skiaučių ir sumetami į ąsočius. Kiekvienas jaunuolis traukdavo po vieną lapelį su vardu ir tapdavo tos merginos jaunikiu šventės metu, o kartais – ir visiems metams ar net gyvenimui.

Kaip matote, dovanų teikimo tradicija anais laikais nebuvo tokia gaji, už viską svarbiau - dėmesys ir kartu praleistas laikas. Tačiau laikai ir tradicijos keičiasi, dauguma įsimylėjėlių nori vienas kitą nustebinti ne tik dėmesiu, bet ir širdžiai mielomis smulkmenomis. Todėl pateikiame keletą dovanų idėjų Valentino dienai.

Dėlionė. Prisiminkite pačią įsimintiniausią judviejų akimirką, suraskite tinkamą nuotrauką ir foto atelje parduotuvėje iš jos pagamins mielą širdelės formos dėlionę.

Eilėraščiai. Jei Jūsų antroji pusė dievina poeziją, meilės eilėraščiai puikiausia dovana šia proga. Jų rasite visose knygų parduotuvėse. Na, o jei turite kūrybingumo gyslelę, keletą jų galite sukurti pati/pats.

Vafliai/blynai su uogiene. Labiau už viską mylimasis mėgsta saldumynus, o kitokio pobūdžio dovanos jam atrodo nieko vertos? Puiku, nereikės sukti galvos ir bereikalingai vaikščioti po parduotuves. Iškepkite širdelės formos blynų arba vaflių, pagardinkite juos uogiene ar kitu mėgstamu garnyru ir nustebinkite antrąją pusę.

Kepurė ir pirštinės. Kai už lango spaudžia šaltukas ir pavasario dar nematyti, galvą ir rankas papuošti šiltais, bet stilingais aksesuarais tikrai ne vėlu. Nupirkite arba savo rankomis numegzkite šiltą galvos apdangalą bei pirštinaites ir papuoškite mylimąjį.

Saldainiai. Širdelės formos saldainiai skani ir praktiška dovana, kuri sužavės kiekvieną. Tikriausia neatsiras žmonių, nemėgstančių šokolado, skaniai kvepiančio ir puikiai atrodančio.

Putų vonia. Romantikos mėgėjams putų pilna vonia, sklidina uoslę žadinančių eterinių aliejų, žvakės ir taurė putojančio šampano bus geriausia kada nors gauta dovana. Privalumas - atsipalaiduoti ir ja džiaugtis galite kartu su partneriu.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras