Nelaukiantiems gandrų: ką daryti, kad baimė neaptemdytų malonumo

nestumo-testas-58b8239fe3b97.jpg
 
Didžioji dalis merginų nors kartą yra patyrusios paniką dėl galimo pastojimo. Kiekviena pavėluota mėnesinių diena versavo vis labiau abejoti, imti tyrinėti menamą pilvą ir prisipaišyti sau rytinį pykinimą (kas greičiausiai buvo patiriamo streso pasekmė). Dalis merginų tą išgyvena nuolat. Net kai visiškai nėra tam pagrindo.

Kaip išeiti iš nuolatinės panikos zonos ir atsipalaidavus tiesiog mėgautis seksu?

Svarbiausia taisyklė - gaukite patikimą informaciją apie pastojimą ir apsisaugojimo priemones. Kuo realiau suvoksite situaciją, tuo lengviau bus nepasiduoti išgalvotoms panikoms. Domėkitės tuo ne vien plepėdamos su draugėmis ar skaitydamos forumus. Ieškokite literatūros ir straipsnių, kuriuose pateikti medikų argumentai. O kilus neaiškumams, nebijokie pasikonsultuoti su ginekologe.

Išsirinkite apsisaugojimo priemonę, kuria pasitikėtumėte tiek jūs pati, tiek jos patikimumą atspindėtų statistika. Taip pat išmokite taisyklingai ja naudotis. Jei naudojate kontraceptikus ar prezervatyvus, nepatingėkite perskaityti prie jų pridėto informacinio lapelio.

Ir taip, nėra 100% veikiančios apsisaugojimo priemonės, tačiau daugiau nei 99% patikimumas jau yra daug.

Susidarykite planą, kaip elgsitės įvykus nesaugiam lytiniam aktui. Tegul ekstrinės kontraceptinės priemonės nebūna jums naujiena tą nelemtingą dieną. Perskaitykite detalią informaciją dar iki įvykstant nesaugiam seksui. Net jei to ir niekad neprireiks, geriau būti pasiruošus. O jei visgi prireiktų, bus daug paprasčiau.

Būtinai aptarkite apsisaugojimo nuo nėštumo ir "o kas jeigu.." temas su antrąja puse. Kartais didžiausia panikavimo dėl nėštumo priežastis būna baimė likti vienai tvarkytis su labai netikėta žinia.

Esate  puikiai apsiskaičiusi šiais klausimais, bet visvien norisi mylėtis geriant kontraceptikus, su prezervatyvu, nutraukiant lytinį aktą, o po visko išgerti skubiąją tabletę? Gerai pagalvokite ar nerimas ir baimė jūsų neaplanko ir kitose kasdienėse situacijose. Jei pagalvojusi, atsakėte: "taip, baimė mano dažnas gyvenimo palydovas", gali būti, kad jus kankina nerimo ar kitas psichologinis sutrikimas, kurį reikia mokytis įveikti. Tam puikiai gali pasitarnauti ir psichologo pagalba.


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras