10 faktų apie santykius, kad ryšys išliktų per amžius

how-do-you-define-relationship-success(1).jpg
 
Jūsų santykius gali nulemti dalykai, apie kuriuos vargu ar pagalvojote. Tačiau sociologiniai tyrimai atskleidė tiesą, kuri, tikime, padės išlaikyti gerus santykius tarp porų iki gyvenimo galo.

1. Nereikia skubėti

Pirmieji meilės momentai yra labai ryškūs, kada žmonės išdrįsta būti spontaniški , jie apie pasekmes negalvoja. Emocinė audra įkvepia, chemija kunkuliuoja laimės venose ir, atrodo, tik ir norisi kelti vestuvių puotą. Tačiau su vestuvėmis geriau palaukti. Vienas anglų mokslinis tyrimas atskleidė, kad poros susituokusios po pažinties praėjus metams ar kiek daugiau skiriasi kur kas dažniau, o tos poros,kurios vestuves kėlė praėjus trims ar daugiau metų skiriasi net 39% procentais rečiau.


2. Negalima išleisti visų pinigų vestuvėms

Sočios ir didelės vestuvės yra senas paprotys daugelyje pasaulio šalių. Jaunieji, kurie teigia, kad vestuvės vyksta tik kartą gyvenime ir už jas pakloja visai nesimbolišką sumą, kaip atskleidė mokslas, turi neigiamų padarinių ateityje. Emory Universiteto (Atlanta) atlikta apklausa parodė, kad poros, kurios išleidžia itin dideles sumas žiedams išsiskiria 30% dažniau nei poros, kurių vestuvių išlaidos gan kuklios. Ir tam yra logiškas paaiškinimas: skolos, iššvaistytos pajamos, ekonominiai sunkumai yra viena pagrindinių nesantaikos tarp porų priežasčių.


3. Apkabinimų svajonė

Poros, kurios miega kartu yra laimingesnės nei tos, kurios miega atskirai. Mokslininkai apklausė Harvardo universiteto studentus . Apklausa parodė, kad kad 94% porų, kurie naktis praleidžia kartu savo santykius įvardino kaip laimingus, o 68% porų, kurios miega atskirai savo santykius įvertino patenkinimai. Tokius rezultatus mokslininkai sieja su sveikatai įtaką darančią inforaudonąja šiluma. Kūnas jaučiasi laimingesnis, kai būna šilta. Apsikabinimas kur kas greičiau ir geriau sušildo nei antklodė.
 4. Nepamirškite padėkoti

Paprastas „Ačiū“ sustiprina santykius. Tai įrodo mokslininkų iš Kalifornijos atliktas tyrimas Berklyje. Mokslininkai sukūrė atitinkamą aplinką, kurioje  partneriai turėjo galimybę padėkoti  savo antrajai pusei  už mažą smulkmenėlę. Visos eksperimente dalyvavusios 77 poros jautėsi patenkintos ir labiau atsipalaidavusios. Mokslininkai užfiksavo, kad „Ačiū“ poveikis lėmė padidėjusio hormono oksitocino – pasitikėjimo ir meilės hormono lygį.


5. Rūpinimasis partnerio sveikata

Atvirojo universiteto (The Open university) sociologai dvejus metus stebėjo 5000 porų gyvenimą ir priėjo išvados, kad netikėtumai ,mandagumas turi vertę net ir po daugelio gyvenimo kartu metų. Tokie gestai kaip arbatos puodelis ir kiti gražūs  veiksmai antrosios pusės atžvilgiu yra galingas gerų santykių ginklas. 6. Sąžiningumas ir atvirumas

Jokia naujiena, kad atvirumas ir sąžiningumas santykiuose yra geriausias būdas išspręsti iškilusias problemas. Tačiau žmonės šį teiginį vis vien nuvertina, todėl Ilinojaus universiteto mokslininkai  atliko tyrimą, kurio metu stebėjo 232 porų santykius. Buvo pastebėta tendencija, kad poros, kurios buvo linkusios išsipasakoti ir buvo atviros bei sąžiningos savo  partneriui, geriau atsimena visus romantikos posūkius jų bendravime, o tie, kurie buvo linkę nuslėpti tiesą, savo santykius įvardino kaip  tiesiog  gerus.


7. Antspaudas pase nėra būtinas laimingiems santykiams

Jau seniai pastebėta, kad žmonės, kurie yra susituokę pasiekia didesnių karjeros galimybių nei vienišiai. Susituokę asmenys turi  stipresnę sveikatą ir tvirtesnius socialinius ryšius bei stabilesnę psichiką.  Tačiau tas pats galioja ir poroms, kurios savo santykių nėra įteisinusios.  Mokslininkai teigia, kad šiuo požiūriu skirtumo tarp susituokusių ir nesusituokusių porų nėra, išskyrus tai, kad susituokusios poros praleidžia kartu medaus mėnesį.
 8. Nereikia ieškoti "Soul mate"

Kiekvienas mūsų nori gyventi romantiškai ir atrasti antrą puselę, kuri būtų lyg savęs pačio atspindys. Tačiau santykių idealizavimas, manymas, kad sutikti vienas kitą buvo lemta  nėra puikių santykių garantas. Sociologai Spike Lee  ir Norbert Schwarz teigia, kad žmonės, kurie į savo santykius žiūri per likimo prizmę dažniau patiria nusivylimus, nes jie negali objektyviai žiūrėti į situaciją. Jie mato, ką nori matyti, o esant priešingai, susiduria su sunkumais ir kliūtimis, kas itin skaudina ir verčia patirti kartėlį.


9. Santykiai per atstumą – ne mirties nuosprendis

Paplitusi nuomonė, kad atstumas silpnina ryšį. Arba tai, kad virtuali meilė yra netikra. Neskubėkite daryti tokių išvadų. Kornelio universiteto ekspertai pateikė daugybę pavyzdžių, kurie įrodo, jog geografiškai tolimi santykiai gali būti labai tvirti. Daugybė žmonių palaiko tokius ryšius ir juos įvardina kaip pilnaverčius santykius.

Psichologai sako, kad tokie santykiai įmanomi. Juos išlaikyti padeda šviesios kartu patirtos akimirkos, kurios sužadina ir pakursto jausmus.
 

10. Vaikai – gyvenimo gėlės?

Vienas aktualiausių klausimų šių dienų visuomenėje, ar vaikai būtini laimingiems santykiams? Tačiau šiuo atžvilgiu vieningos nuomonės taip ir neprieita.  Sociologų tyrimai taip ir negalėjo pateikti vieningos išvados, kad poros turinčios vaikų yra laimingesnės.  Išvada paprasta: viskas priklauso nuo to ar norite save vadinti „tėčiu“ ar „mama“. Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras