3 dingusios meilės požymiai

sudauzyta-sirdis-5350effae7200.jpg
 
Daugelis mūsų esame patyrę tą jausmą, jog meilė kažkur pradingo, o santykiai su partneriu niekur nebeveda. Kada žlunga meilė ir kokios yra nesėkmingų santykių priežastys bei kaip to išvengti?

Jeigu kurį laiką buvote kartu ir Jūsų meilė tebuvo tik kelis mėnesius ar metus trunkanti euforija, kurią sukelia tam tikri žmogaus organizme vykstantys cheminiai procesai, galbūt neverta nė diskutuoti, kur gi pradingo meilė? Šiuo atžvilgiu, greičiausiai jos nė nebuvo, o jus ir jūsų partnerį siejo tik aistra ir nenumaldomas lytinis potraukis. Tačiau jei net praėjus šiai, panašiai į narkotikų poveikį  sukeltai būsenai, jūs vis dar esate kartu, greičiausiai yra ar bent jau buvo šis tas daugiau... Žinoma, kūniška trauka - svarbu, bet su laiku, visi kūniški malonumai “nebeveikia” taip stipriai kaip pačioje draugystės pradžioje. Su laiku, du žmones pradeda jungti visai kiti, bet ne mažiau svarbūs dalykai, o kai ir šie pasiekia kritinį tašką, galima prieiti išvados, jog galbūt jūsų meilei atėjo galas.

Taigi, požymiai, kurie išduoda, kad meilė dingo.

Įpročių pinklėse

Dažnai gyvenimas kartu mus įpareigoja būti viens nuo kito priklausomiems. Tokią priklausomybę gali sukelti bendra buitis, vaikai bei finansai. Jei pastebėjote, kad  šie dalykai yra vienintelis jus siejantis veiksnys, galbūt atėjo laikas pagalvoti, ar  tokia komforto zona jus tenkina? Pabandykite sau nuoširdžiai atsakyti į šį klausimą  ir apsvarstykite, ar realiai galima ką nors pakeisti dabartiniuose jūsų santykiuose, jog pasijustumėte geriau. Taip? Puiku, tuomet verta apžvelgti kitus meilės krizės požymius ir bandyti išgelbėti “įstrigusius” judviejų santykius. 

Nebegalite būti savimi

Santykių pradžioje dažnai norime įtikti ir patikti partneriui, tad ir elgiamės atitinkamai. Galbūt žinote, kokios jūsų charakterio savybės ar pomėgiai  erzina antrąją pusę ir stengiatės neparodyti šių savo savybių ar neužsiimate jam nepatinkančia, tačiau jums emocinį komfortą suteikiančia veikla.  Žinoma, įsiklausyti į partnerio interesus ir lūkesčius – labai svarbu, tačiau jei dėl to jums tenka iš esmės pasikeisti ar ko nors atsisakyti– nieko gero. Dirbtinis elgesys ir darymas to, ko nori partneris, ne tik sužlugdys jūsų santykius, bet ir jus pačius prives prie visiško susinaikinimo. Neabejokite, jei taip elgsitės ir toliau, jūs susirgsite kokia nors psichine liga, o galiausiai jūsų santykiai vistiek žlugs arba  būsite kartu tiesiog iš reikalo. 


Kaip išspręsti šią problemą? Gal nuskambės ir banaliai, bet viskas, ką jums reikia padaryti, tai kalbėtis. Papasakokite savo partneriui, kaip jaučiatės atsisakydamos savo interesų, pomėgių. Papasakokite, kokių gestų ir pokyčių pačios norėtumėte iš savo antrosios pusės. Atviri pokalbiai lengviau leis prieiti kompromisą santykiuose. Na, o jei ir ne, bent žinosite, kad nė neverta stengtis dėl žmogaus, kuris pats nenori keistis,o tik reikalauja to iš jūsų. 

Abejingumas ir atšiaurumas

Jums visai nerūpi, ką veikia jūsų partneris ir jūs nesate suinteresuota jam paskambinti ir pasiteirauti, kaip sekasi. Net ilgesnį laiką būdami atskirai, nepasiilgstate jo, nenorite prisiglausti ar pasikalbėti. Jums tai tiesiog neaktualu. Ką gi, jei nejaučiate jokio emocinio ir fizinio ryšio, geriau jau  nutraukti šį besitęsiantį santykių žaidimą, ir kuo greičiau. 

Santykių ir jausmų krizė dar nereiškia, kad jūsų meilė pasmerkta ir daugiau nebėra tikslo būti kartu. Jei tik  yra noras stengtis ir puoselėti jausmus, greičiausiai jums pavyks vėl “sulipdyti” tai, kas kadaise judu siejo, bet kartais nutinka ir  taip, kada būti kartu tiesiog nebelieka prasmės. Tačiau, kad ir kaip be nutiktų, nesikrimskite dėl nesusiklosčiusių santykių. Juk kiekviena pabaiga yra  kažko naujo ir didingo pradžia. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras