3 priklausomybės nuo santuokos tipai

c7bb3294-b3b5-4337-872d-075ae9713280.jpg
 
Santuokoje, visiška vieno asmens laisvė yra neįmanoma. Tačiau kartais perdėta priklausomybė nuo kito asmens perauga į rimtą stadiją.

Klaidinga manyti, kad santuokoje du partneriai yra viena visuma, kada privaloma dalintis viskuo – draugais, interesais, mintimis bei jausmais. Žinoma, partnerystei be galo svarbus glaudus tarpusavio ryšys, tačiau tam tikru santuokos periodu, partnerio autonomija yra viena esminių kiekvieno žmogaus teisių. Jei ši teisė pažeidžiama, santykiai gali perkopti į desperatišką priklausomybės formą.


Visiškas susinaikinimas

Jūs priimate faktą, kad dabar jūsų abiejų interesai yra jūsų interesai. Jūs gyvenate savo gyvenimą, o visas jo ir savo problemas priimate kaip savo. Stengiatės suderinti savo pomėgius ir įpročius su jo poilsiu ar gyvenimo būdu. Net ir juokaudamos nesiimate priimti sprendimo, jeigu vyro nuomonė nesutampa su jūsų. Atrodo, jog viskas taip ir turi būti, juk santuokos pagrindinis šūkis: „Mano gyvenimo prasmė, tai Jis“. Galbūt kurį laiką buvimas vyro šešėlyje bus patogus, tačiau neturėtumėte pamiršti ir savo poreikių, net jei tai jam ir nepatinka. Pagalvokite iš platesnės perspektyvos: kas bus jeigu santykiai ir santuoka žlugs, kaip apibūdinsite savo asmenybę?


Galbūt vairo perdavime partneriui įžvelgiate tik privalumus. Pavyzdžiui, galite sau leisti atsikratyti bet kokios  atsakomybės. Kam jums priimti sudėtingą sprendimą, jeigu galima jį palikti vyrui? Tiesa, jog už vyro moteris turėtų jaustis lyg už sienos, tačiau tai visai nereiškia, kad jis turėtų būti ramstis kiekviename žingsnyje. Pagalvokite, kas būtų, jeigu tas ramentas iškristų jums iš rankų, ir kas jaustųsi bejėgis? Tad santuokoje, partnerystė turėtų būti grindžiama lygiavertiškumo principu.

 

Auklėtoja

Dar prieš santuoką daugelis moterų supranta, kad jų moteriškas pradas atlieka mokytojos ir globėjos vaidmenį. Ir tai yra natūralus gamtos dėsnis. Na, maistą šaldytuve jis susirasti moka, tačiau galbūt yra begalė kitų dalykų, kurie jus erzina, o gyvendamos šeimyninį gyvenimą jūs suprantate, kad vieną vaiką teks auginti visą savo  gyvenimą. Galbūt kartais net apima mintys apie skyrybas, tačiau tuo pat metu suprantate, kad be jūsų, jis tiesiog neišgyvens! Rūpintis juo ir būti globėja nieko blogo, tačiau vertėtų susirūpinti, kada šis faktas yra vienintelė priežastis likti kartu. 

 

Papirkinėjimas

Dovanos, siurprizai ir staigmenos yra malonus atpildas moteriai už jos rūpestį. Ir to visai nereikia slėpti. Tačiau yra vienas “bet”. Jeigu bandote apginti savo asmeninę nuomonę ar siekiate išsakyti individualius poreikius, tačiau vietoj supratingumo gaunate materialę dovaną, tai jau egoistiškos sąjungos ženklas.  

Pavyzdžiui, moteris nori lankyti šokių pamokas, tačiau vyras yra griežtai prieš. Galbūt jis sukelia skandalą, o lyg atsiprašydamas už savo pratrūkusias emocijas,  mylimajai įteikia prabangią dovaną ir taip yra užglaistoma pagrindinė barnio priežastis (šokių pamokos). Ką daryti? Priimti tik tokias dovanas, kurių nusipelnote ir kurios neprimena papirkinėjimo ar paguodos prizo.


Santuoka, tai partnerystė ir į ją vertėtų žiūrėti labai rimtai. Taip pat svarbu prisiminti, kad dviejų žmonių sąjunga turi būti pagįsta ne tik pasitikėjimu ir pagarba vienas kitam, bet ir savo asmeninės teritorijos ginimu. Jeigu santuoka perauga į partnerio savininkiškumą, tada tokie santykiai labiau primena tironiją, o tokia santuokos forma prieštarauja bet kokiai partnerystei.


www.suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras