5 meilės fazės, kurias išgyvena dauguma porų

per-stipri-meile(2).jpg
 
Santykiai niekada nebus tokie patys, kokie buvo iš pat pradžių. Su laiku tiek keičiasi tiek žmonės, tiek ir santykiai. Dėl šios priežasties normalu, kad poros patiria pakilimus ir nuopolius. Tačiau niekada neturėtumėte bijoti pokyčių santykiuose, nes tai yra dalis jūsų kelionės su partneriu. Tiesą pasakius, yra penkios meilės fazės, kurias išgyvena daugelis porų.

Santykių svyramai yra tikėtini ir normalūs. Kiekvieni santykiai patiria geras ir prastesnes stadijas. Su laiku tam tikros situacijos gali išbandyti jūsų meilę vienas kitam, tačiau taip pat šios situacijos sutvirtina santykius ir leidžia porai progresuoti. Nors būtų nuostabu, jei smagi ir jaudinanti naujų santykių energija tęstųsi amžinai, kažkuriuo metu norėsite daugiau nei vien to. Jūs susitikinėjate su žmonėmis ir linksminatės tiek, kiek to norite, tačiau intymumas, ryšys ir gilus vienas kito supratimas daro santykius ypatingus.

Pokyčiai niekada nebūna paprasti, o pokytis nuo vienos meilės fazės prie kitos gali kelti iššūkius. Tačiau poros visą tai išgyvena kartu.

Jaunavedžių fazė

Pirmi santykių mėnesiai visada yra nuostabūs. Viskas nauja ir norite būti kartu taip dažnai, kaip tik įmanoma. Padidėja dopamino kiekis organizme ir didėja jaudulys. Tai euforijos fazė, kurioje abu įsimyli ir stiprėja partnerių ryšys. Kai pora yra šioje stadijoje, dažnai norima prailginti euforiją, kurią jaučia būdami kartu. Būtent dėl to šioje stadijoje žmonės ignoruoja partnerio netobulumus.

Įsikūrimo fazė

Ši fazė prasideda tada, kai judu geriau vienas kitą pažįstate. Šioje stadijoje ima blėsti susižavėjimas, abu nusiimate kaukes ir jaučiatės patogiai rodydami vienas kitam tikrąjį save. Šioje fazėje aiškinatės ar jums tikrai pakeliui kartu ir kaip padaryti, kad santykiai pavyktų. Tuo pačiu metu imate formuoti emocinį ryšį ir aistrą įsipareigojimui. Ši stadija gali sugrįžti, kai patiriate kokius nors asmeninius pokyčius ir turite vienas apie kitą sužinoti ką nors naujo.

Nusivylimo, mokymosi ir augimo fazė

Tai sudėtinga fazė, nes ji verčia augti tiek kaip individą, tiek kaip partnerį. Šioje stadijoje poros turi dirbti viduje individualiai ir išmokti atsakomybės už savo jausmus. Sveikuose santykiuose partneris nėra visas gyvenimas. Jis gali būti laimės šaltiniu, tačiau neturėtų būti vieninteliu laimės šaltiniu. Todėl šioje stadijoje reikia susitelkti į save ir savo poreikius. Kai pakankamai mylite save, lengviau dalintis meile su partneriu, o ne bandyti gauti ją iš jo.

Šioje stadijoje abu žmonės gali pasinaudoti santykių išbandymais, kad išgydytų bet kokius problemas, susijusias su baime likti vienam, nes su laiku jos gali peraugti į kontrolę. To neišmokę nesugebėsite išlaikyti santykių.

Jaukumo fazė

Šioje meilės fazėje jaučiatės patogiai ir įninkate į rutiną. Ši stadija tai kasdienis gyvenimas, kuriame kiekvienas partneris atlieka savo vaidmenį. Ši fazė suteikia daug emocinio komforto ir stabilumo, tačiau nebūtinai veda į progresą. Tai yra komforto zona. Kai esate šioje fazėje, labai svarbu rasti būdų judėti į priekį. Nes tik todėl, kad jaučiatės patogiai vienas su kitu nereiškia, kad santykiai turi būti nuobodūs ir rutiniški. Nuo rutinos pabėgsite planuodami pasimatymus, kartu bandydami naujus dalykus ir rasdami laiko suartinančiam pokalbiui.

Besąlygiška meilė

Ši fazė daug dvasingesnė nei visos kitos, žmonės į vienas kitą žvelgia nepaisydami trūkumų ir gali dalintis tikra meile. Ši fazė atneša laimę santykiams. Kai mylite besąlygiškai, žinote kaip atleisti ir suprasti. Jūsų jausmai partneriui nepasikeis, nepaisant visų pakilimų ir nuopolių. Galite mėgautis vienas kitu dėl to, kokie esate ir vertinate tai, ką atnešate į vienas kito gyvenimus.

Šios penkios fazės kinta per visą santykių laikotarpį: yra atvejų, kai pora grįžta į jaunavedžių stadiją po dešimties santuokos metų. Dinamika tarp dviejų mylinčių žmonių priklauso nuo jų vidinio sąmoningumo, kitų aplinkybių ir likimo.

Jūsų meilės istorija nesibaigia nuo momento, kai pasakote „taip“. Gyvenimas tęsiasi. Turite susitaikyti ir prisitaikyti prie pokyčių. Jei abu su partneriu esate pasiruošę dirbti vardan santykių, kartu įveiksite viską.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras