5 meilės priešai

hand-with-heart_925x.jpg
 
2 komentarai
Jei esi vis dar vieniša, tai vienintelis sudėtingas dalykas, rodos, bus rasti pačią meilę, apie kurią visi aplink tik ir rašo. Vis dėlto sunkiausiai yra ją išsaugoti. Juk tų, su kuriais galima paflirtuoti, užsiimti seksu, praleisti laisvalaikį – šimtai, o tų, su kuriais būtų galima gyventi, ir dar gi laimingai, – vienetai.

Kažkodėl apie tai susimąstome būtent tuomet, kai esame vieniši, o užtenka tik sutikti žmogų ir su juo pagyventi keletą metų, ir jau galvoji, kad galima rasti tikrąją meilę. Tačiau būna, kad imi abejoti, ar tikrai tai meilė. Ar tu neapsirikai, ar jis neapsiriko, galų gale, aplink vis dar pilna tų, su kuriais galima flirtuoti, užsiimti seksu ir maloniai praleisti laiką. Su jais nereikia svarstyti nuobodžių buities reikalų, jiems nereikia rašyti pirkinių sąrašo „šampūnas, tualetinis popierius, maistas katinui“. O gal tarp jų yra tas, kuris naktimis neknarkia, nečepsi, kai valgo... Ir iš viso, gal tikroji meilė – ten, kažkur laisvėje, o ne čia, tarp keturių sienų. Galbūt ji ir čia buvo – juk neveltui jūs ištekėjote už šio vyro, o ne už kito princo ant balto žirgo. Tik greičiausiai jos galiojimo laikas pasibaigė, o gal ją reikėjo saugoti sausoje ir tamsioje vietoje, ne aukštesnėje nei 20 laipsnių temperatūroje, kad nesusigadintų ir neišnyktų visiškai? Kas gi žudo meilę ir vis dėl to kaip ją išsaugoti?

Nuobodulys

Kai santykiai tampa įprasti, o diena keičia dieną, labai nesunku pastebėti, kad santykiai iš „ramios laimės“ perauga į „nuobodi rutina“ stadiją. Namai, darbas, šeštadieninės išvykos po parduotuves, sekmadieninė vakarienė su tėvais, filmų žiūrėjimas su draugais ir kasmetinė atostoginė išvyka į svečias šalis, kuriose turėtų sugrįžti romantinės nuotaikos. Stabilumas, kurio taip norėjosi, tampa našta. Kai kam užtenka rezervų, kad kovotų su nuoboduliu, o kai kam – trūksta kantrybė. Tokiu atveju nepadeda nei kelionės, nei įvairūs meilės kalbos kursai (tarkim italų ar prancūzų), nei naujas darbas, nei šukuosenos pakeitimas ar svorio metimas.

Tačiau atminkite, jei santykiai tapo niūrūs ir liūdni, tai dar ne priežastis juos nutraukti. Galbūt užtenka pagalvoti, kaip kartu juos atšviežinti. O čia kelią gali pastoti antrasis meilės priešas.

Tinginys

Jūs tikriausiai pastebėjote, kad harmoningus santykius kuria aktyvūs ir pakiliai nusiteikę žmonės. Jie nėra susikoncentravę ties šeimos kūrimu, jie dirba, keliauja, susipažįsta su žmonėmis, vakarais nelieka namuose. Sėsti į mašiną ir keliauti apžiūrėti kokią nors įdomią vietą, o gal pasirinkti miško gėrybių – jiems tai malonus užsiėmimas. Ir nebūtinai tokius santykius sugriaus vaiko gimimas – juk šiais laikais tiek įvairių palengvinančių įrankių, auginant vaiką!

Tiesa pasakius, dauguma į aktyvų gyvenimą numojame ranka, nes... tingisi. Grįžai namo, įjungei televizorių ir žiūri, kaip kiti žmonės gyvena. Kadangi pats tokio gyvenimo neturi. Iš kur gi turėsi įspūdžių, apie ką naujo pakalbėti su vyru ar žmona, jei daugiau nieko naujo nesužinai ir nematai. Nieko nuostabaus, kad santykiai apsivelia voratinkliais ir dulkėmis. O kad to neatsitiktų, gal pradėkite nuo tapetų savo miegamajame? Gal remontas taps bendra pramoga, kuri jus suartins?

Gobšumas

Yra vienas labai gražus posakis: Meilė – kai kito žmogaus laimė ir dvasinis komfortas tampa tavo laime ir dvasiniu komfortu. Todėl, mylėti – vadinasi, atsiduoti. Atiduoti laiką, jėgas, emocijas, dėmesį. Besąlygiškai.

Taigi, jei vadovaujamės „aš tau, tu man“, mes iš esmės nužudome meilę. Mes vis skaičiuojame pinigus, jėgų švaistymą, laiko praleidimą kartu ir atskirai – kas ką paaukojo. O gobšumas santykiuose užsibaigia blogai dar ir dėl to, kad jis gimdo nuoskaudas – dar vieną meilės priešą.

Nuoskaudos

Kaip gi neįsižeisti, jei įžeidinėja? Juk skaudu. O svarbiausiai – už ką? Juk esu gera šeimininkė, gerai valgyt gaminu, dirbu, vaikštau į tėvų susirinkimus mokykloje, o jis visai nepadeda. Tik geria savo alų ir tvirtina, kad pavargo darbe. Tačiau, ar dėl to verta įsižeisti – rinktis tik jums. Galima įsižeisti ir daug kartų aiškintis santykius, iškelti naujas nuoskaudas, įsižeisti ir įplieksti naujus skandalus. O gal jūs juo nepasitikite arba per daug atsakomybės užsikraunate ant pečių, arba norite, kad viskas vyktų būtent taip, kaip jūs sugalvojate. Galbūt jau jūs kurį laiką elgiatės ne kaip elegantiška moteris, bet kaip mama ar kovingai nusiteikusi moteris. O gal yra visai kitos priežastys, dėl ko jo elgesys staiga jus ėmė įžeidinėti ir skaudinti. Šias priežastis reikia rasti bei pripažinti, ir, žinoma, imtis veiksmų, kad kažką pakeistumėt.

Baimė

O toliau atsiranda baimės. O jei kažką pakeisiu ir lygsvara sugrius, ir pasaulis subyrės, nesvarbu, kad jis pilnas rutinos, nuobodulio ir vienodumo. O jei nieko nekeisit, tai ir pragyvensit visą likusį gyvenimą galvodama, kad ten, laisvėje, galima buvo susikurti visai kitokį gyvenimą, žymiai geresnį ir įdomesnį. Ypač tokios aštrios mintys užeina, kai yra vaikai. Kreditai, įsipareigojimai, atsakomybė darbe. Kaip su visu tuo susidoroti, jei meilės atgaivinimo scenarijus pasirodys blogas ir nebus kaip atstatyti visko į senas vėžes.

Tačiau baisiausia visgi vienąkart atsimerkti ryte ir suvokti, kad šalia guli visiškai svetimas vyras, su kuriuo be vaikų ir finansinių įsipareigojimų daugiau nieko bendro nėra – netgi televizijos kanalus žiūrite skirtingus. Ir kad taip neatsitiktų, nebijokite ir veikite. Keiskite, verskite viską aukštyn kojom, išsikelkite naujus bendrus tikslus ir būtinai siekite jų kartu. Ir svarbiausiai, palaikykite vienas kitą. Tada jūsų santykiams ir meilei jokie priešai nebaisūs.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
Labai teisingai pamineta apie Gobsuma. Meile turetu buti besalygiska, ne akla, bet tyra ir nesavanaudiska.
Geras straipsnis ;))
Naujas komentaras