5 patarimai, skirti palaikyti jūsų poros meilės liepsną

laiminga-pora-ryte.jpg
 
Skambus išsireiškimas, neva „meilė trunka trejus metus“, nėra nekvestionuojamas faktas, o greičiau rezultatas situacijos, kai tarpusavio santykiai nustojami puoselėti. Radote žmogų, su kuriuo norėtumėte būti iki gyvenimo galo? Tuomet pasiraitokite rankoves ir kibkite į darbus! Pasinaudokite 5 patarimais, skirtais palaikyti jūsų poros meilė liepsną.

Negailėkite laiko ir pastangų. Vieni psichologai laikosi „rožinės“ pozicijos ir meilę įsivaizduoja kaip romantišką drugelių plazdėjimą pilve, tuo tarpu kiti, kur kas praktiškesni, teigia, jog tarpusavio santykiai – tarsi sportas ar profesinė sritis, kurioje nugali tik patys darbščiausieji bei atkakliausieji. Reikia iš tiesų nedaug laiko bei pastangų: užtenka skirti tiesiog keliolika minučių per dieną atviram pokalbiui su antrąja puse, kurio metu pasidalintumėte savo įspūdžiais bei išgyvenimais. Idealu, jei kasdien rastumėte progą ir apdalinti vienas kitą bučiniais. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog šis malonus ritualas ne tik stiprina sveikatą, bet ir didina prisirišimą vienas prie kito. Panašios smulkmenos stiprina ryšį bei suartina labiau nei galima įsivaizduoti.


Santykių krizes vertinkite teigiamai. Santykių krizės, kurios, natūralu, kiekvieną porą periodiškai ištinka kas 3-4 metus, turėtų skatinti ne neigiamus jausmus, tačiau, priešingai, tapti šansu pagerinti tarpusavio ryšį ir atrasti vienas kitame kažką naujo. Juk net ir seksas po barnio būna kur kas aistringesnis, ar ne? Tad pajutus, jog santykių pamatas „dreba“, nepradėkite analizuoti neigiamų aspektų, o, priešingai, bandykite pažvelgti į antrąją pusę naujomis akimis, atrasti kitų charakterio savybių bei...įsimylėkite iš naujo. 


Teikite prioritetą tarpusavio santykiams. Statistiniai duomenys pateikia liūdnas išvadas, jog žmonės, užuot dėję pastangas puoselėti romantinius santykius, pasitenkinimo ieško vienumoje. Sunku patikėti, tačiau šiuolaikinis jaunimas mieliau „mirksta“ internete nei leidžiasi į pikantiškus seksualinius eksperimentus. Ilgalaikiai tarpusavio santykiai gali suteikti gyvenimui pilnatvės, tik, siekiant kokybės, pastarieji turi tapti jūsų prioritetine sritimi. Pasiryžkite atlikti psichologų siūlomą eksperimentą: bent savaitę atsiribokite nuo išmaniųjų telefonų ir visą laisvą laiką skirkite bendravimui su antrąja puse. Dalis žmonių tokios patirties dėka atranda vienas kitą iš naujo ir suvokia, koks reikšmingas yra tarpusavio ryšys, kiti, deja, įsitikina, jog su dabartiniu partneriu metas atsisveikinti. 


Praktikuokite meilės mankštą. Rytą pradėję mankšta, dieną tęskite su...meilės pratimais. Ir tai – ne tik pikantiški Kamasutros triukai. Kiekvienoje situacijoje bandykite išsaugoti tarpusavio kontaktą. Kuo dažniau žiūrėkite vienas kitam į akis, vaikščiokite susikibę už rankų, kažką darydami, būkite greta vienas kito, prieš miegą pabandykite alsuoti tokiu pat ritmu. Šie paprasti ritualai, primenantys vaikiškus žaidimus, stiprina pasitikėjimą vienas kitu, padeda atrasti ar išsaugoti ryšį, pažinti partnerį iš naujo. Ir, svarbiausia, po kiekvieno pratimo nepamirškite atvirai aptarti užklupusių emocijų. 


Įvertinkite ilgalaikių santykių teikiamą naudą. Aistringi trumpalaikiai romanai gali atrodyti tarsi gaivus šviežio oro gurkšnis, tačiau kokybiški ilgalaikiai santykiai iš tikrųjų yra kur kas vertingesni. Remiantis atliktų psichologinių tyrimų rezultatais, vedę vyrai yra 5 kartus laimingesni už vienišius ir 3 kartus už išsiskyrusius, o ištekėjusios moterys  atitinkamai laimingesnės 2 ir 4 kartus.  Net ir gyvenimo trukmė ilgesnė turinčiųjų ilgalaikius santykius (vidutiniškai 3-5 metais). Ne gana to, nuo partnerio galima užsikrėsti...laime! Ar dar bereikia daugiau argumentų, patvirtinančių ilgalaikių santykių naudą?


Nepmirškite, jog kokybiški santykiai – tarsi darbas, reikalaujantis įdėti daug pastangų, tačiau džiuginantis saldžiais meilės vaisiais. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras