6 būdai, kaip palaikyti gerus santykius su savimi

AdobeStock_250477600-1.jpg
 
Visi mes kartais pavydime kitų žmonių sėkmės, santykių su antrąja puse, kitų žmonių asmeninio gyvenimo, jų laisvalaikio ir pomėgių. Tačiau kodėl, mes moterys, turime pavydėti kitoms dailiosios lyties atstovėms, jeigu visa tai galime turėti pačios? Mokslininkai teigia, kad moterys dažniau išgyvena santykių krizę ir suserga depresija, jei jos neturi savo asmeninio gyvenimo ir dažniau vartoja įvardį „mes“, o ne „aš“.

Taigi, kaip užkirsti kelią niūriai nuotaikai ir  gerai sutarti su pačia savimi?


NEPAMIRŠKITE DRAUGŲ

Draugystė neturėtų pasibaigti tik todėl, jog jūsų gyvenime atsirado antroji pusė. Žmonės, kurie buvo jums svarbūs iki pažinties su dabartiniu vyru, neturėtų būti išbraukti iš jūsų gyvenimo. Nepamirškite bent kartais susiskambinti, susitikti bei pasikalbėti su geriausia drauge, bičiuliu ir giminaičiais. Bet kokia draugystė (išskyrus ryšius su ex) turėtų būti išsaugota, nes vakumo būsena yra pavojinga jums pačioms. 

LAIKAS TIK SAU

Daugelis moterų visada randa laiko vaikams, vyrui, namų ruošai, bet tik  ne sau. Tačiau praleistas laikas vien su savimi yra be galo svarbus. Galų gale, kodėl žmogui yra reikalingos atostogos iš šventinės dienos? Tikrai ne tam, kad  nudirbtumėte visus darbus ir pavargusios eitumėte  “poilsiauti”. Minimaliai, bent  30 minučių per dieną, kiekviena dama turėtų skirti laiko tik sau: nepaskubomis suvalgyti pusryčiai prie puodelio kavos ir patogus pogulis prie mėgstamos knygos ar TV serialo. Juk tiek sau tikrai galima leisti. 

BENDRI VAKARĖLIAI

Viena didžiausių nesantaikos poroje priežasčių, tai partnerio pavydas jos darbui. Vyrai negali pakęsti, kai savo mylimąją tenka dalintis su kitais, ypač su tais, kurių jis nepažįsta. Tad jei  gyvenime siekiate aukso viduriuko, teks  dėl jo šiek tiek pasistengti. Renkite vakarėlius  patys ir į savo organizuojamus pasilinksminimus kvieskite kolegas bei  verslo partnerius. Lai jūsų artimiausi žmonės randa bendrą kalbą. Tiesa, kad susikalbėti būtų lengviau, rekomenduojami teminiai žaidimai ar kitos bendros pramogos. 

LAIŠKAS SAU

Net jei manote, kad jūsų rašytojo talentui nelemta atsiskleisti, nebijokite į rankas paimti rašiklį ir baltą popieriaus lapą. Pagalvokite apie tai, ko trokštate patys ir pabūkite tikru savanaudžiu bent kelias minutes. Tokia praktika bus labai naudinga ir padės jums geriau suprasti, kokie gyvenimo tikslai jus valdo. Tikslų suvokimas yra tiesiausias kelias  jų realizavimo link. 

ATRASTI ASMENINĮ HOBĮ

Jei dar neturite veiklos, kur suteiktų  jums malonumą, pats metas kibti į hobio paieškas. Pabandykite prisiminti, kas jums teikė daugiausia laimės, kada ėjote į mokykla. Galbūt tai buvo sportas, piešimas, keramikos pamokos. Ieškokite kažko panašaus ir dabar. Asmeninių interesų tenkinimas padeda sumažinti stresą ir leidžia į gyvenimą pažvelgti naujomis akimis. 

VISUOMENIŠKUMAS IR SĖKMĖS PRITRAUKIMAS

Darbas, visuomeninė veikla ir kiti asmeniniai  pasiekimai padės įgyti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir leis tvirtai stovėti ant kojų. Kartais moterys  investuoja visą savo laiką bei dėmesį  namams ir vaikams, tačiau po kurio laiko pamato, kad yra per mažai dalykų, jungiančių juodu su  partneriu. Mėgstamas pomėgis, asmeniniai interesai ir  visuomeniškumas padės pasiekti darnius  santykius  poroje ir nesijausite vienos bei vienišos. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras