6 nelaimingos meilės priežastys

nelaiminga-pora-5714d52d7d186.jpg
 
Gėlių ir saldainių laikotarpis santykiuose – pats lengviausias, ryškiausias ir romantiškiausias. Jo netemdo bendra buitis, prisiderinimas prie charakterio ir nuobodžios išvykos į parduotuvę apsipirkti maisto savaitei. Tačiau dažnai netikėtas ir nenuspėjamas atšalimas atsiranda būtent šiuo metu. Vakar, rodos, į akis žiūrėjo ir švelniai už rankos laikė, o šiandien – svetimas balsas, akyse – nuobodulys, ir klausimas „kada mes pasimatysim?“ pakimba ore be atsako.

Merginos puola kaltinti save, ieškodamos savo žodžiuose arba veiksmuose stambios klaidos. Tada – apkaltinam jį, kaip suvedžiotoją ir lovelasą, žaidžiantį jausmais, dar vėliau – ieškome atsakymo horoskopuose ar blogoje karmoje. Tačiau dažniausiai priežastys slypi visiškai kitoje vietoje: egzistuoja daug situacijų, kurių metu įsimylėjimo euforija užprogramuota žlugimui, ir kažkas tokiu atveju liks prie tylinčio telefono.

1. Nuskausminimo efektas

Kaip tai veikia? Jei kuris nors iš jūsų vakar išgyveno stresą dėl išsiskyrimo su mylimu žmogumi – nežemiškos aistros srovė taps tiks pasąmoninis būdas nuimti prisirišimą. Tokie romanai beveik visuomet trunka tik vieną dieną, kadangi naujiems santykiams reikia būti pasiruošusiems psichologiškai, ir tam reikia nemažai laiko. Kaip taisyklė, romantiški pasimatymai naktiniame mieste, didžiulės rožių puokštės, meilės eilėraščiai, fondiu žvakių šviesoje ir kiti romantiniai dalykai tiesiog negali pakęsti net minimaliausių buitinių dalykų: dantų šepetėlio pirkimo, verslo pietų ar naminio chalato.

Ką daryti?

Stenkitės žvelgti į tai, kas vyksta, kaip į stebuklingą pasaką, kurioje Pelenei lemta būti princese iki vidurnakčio. Bandymas sulaikyti už uodegos stebuklų paukštę nieko gero neatneš, o malonūs prisiminimai bus pamiršti, netgi kels nemalonius pojūčius ir išprovokuos santykių aiškinimąsi.

2. Išgelbėti ir išsaugoti

Kaip tai veikia? Tie, kas išgyveno stresą, sunkiai ir ilgesingai. Sieloje – šaltis ir tuštuma, akyse – ilgesys. Jei horizonte pasirodė mielas „gelbėtojas“, jums gresia gana trumpi, tačiau svaiginantys santykiai. Vienas gyvina ir įkvepia, kitas – šildosi, atgyja ir staiga... išeina. Viskas ne dėl egoizmo, paprasčiausiai mažai kas yra pasiruošęs išlaikyti santykius su žmogumi, kuris jį matė ne pačioje geriausioje formoje. Be to, jei žmogus gyvenime nėra „auka“, jį pradeda neigiamai veikti tokie santykiai, vis primenantys apie jo silpnumą. O „gelbėtojui“ tuo tarpu sunku persiauklėti ir tapti lygiaverčiu partneriu.

Ką daryti?

Susimąstykite, kas tokioje istorijoje jus labiau jaudina: ar jūsų reikšmingumas, ar partnerio silpnumas? Galbūt jūs sau dedatės pliusus? Psichologų nuomone, būtent žemas savęs vertinimas verčia ieškoti kažko, ką būtų galima globoti. Jei kitas žmogus užsikabino, reiktų laikui bėgant keisti pačius santykius, juos performuojant iš naujo, persidalinant rolėmis santykiuose.

3. Talentinga gerbėja

Dar vienas santykius šaldantis faktorius – per greitas ir aistringas atsakymas į vyro dėmesio rodymą. „Pats geriausias vyras“, žinoma, laukia atsako, tačiau ne kosminiais ir ne isteriniais greičiais. Staigiai atsiradę jausmai, besipilančios džiaugsmo ašaros, iš pradžių jaudina, paskui pradeda gąsdinti net ir patį didžiausią romantiką. Juk vėliau ar anksčiau jis supras, kad tokie jausmų protrūkiai vyksta ne dėl jo, bet dėl susižavėjimo pačiu veiksmu.

Ką daryti?

Jei jūs kiekvienąkart esate pasiryžusi aistringai ir išraiškingai reaguoti į bet kokius mylimojo veiksmus – laukite nieko nebijančio ir save įsimylėjusio princo. Kitu atveju teks valdytis ir pakeisti rožinius akinius į paprastus.

4. Medžiotojo instinktas

Jis jos siekė daug metų, kiekvieną vakarą dovanojo gėles, ilgesingai stovėjo po langais... Deja, tokios istorijos neturi tęsinio „gyveno ilgai ir laimingai“. Jei vienas iš partnerių yra „medžiotojas“, jį jaudins ir trauks tik tai, kas bėga ir slysta iš rankų. Neaišku, kam tokiu atveju sunkiau, tačiau faktas lieka faktu, kad kažkuri pusė pasakys „ne“.

Ką daryti?

Nežaisti tokių žaidimų, nebent turite labai daug dvasinių jėgų ir sveiką protą, kad išlaikytumėte tokius santykius. Tik sąžiningai atsakykite sau į klausimą „O kam to reikia?“

5. Švytėjimas

Taip atsitiko, kad pirmo pasimatymo metu jus abu nutrenkė žaibas ir vienas kitam jūs palikote nepamirštamą įspūdį. Antrasis pasimatymas tik patvirtino – meilė iš pirmo žvilgsnio tikrai egzistuoja. Tačiau ilgai tokia aistra neišsilaikys: kiekvienas turi nesėkmingas dienas, blogą nuotaiką ir džinsus, kurie linkę siaurėti. Žodžiu, palyginti su pirmu susitikimu, jūs vis keičiatės. Ir ne į gerąją pusę.

Ką daryti?

Nedramatizuokite situacijos ir duokite vienas kitam pertraukų – šansų pailginti savo santykius. Tik jokiais būdais nekelkite vienas kitam aukštų reikalavimų.

6. Reikiamu laiku reikiamoje vietoje

Tai buvo kurortinis romanas, susitikimas traukinyje – tai, kas neatsitinka realybėje. Supuolė visos įmanomos palankios aplinkybės: žvaigždės ir kvapai, nuotaika ir mėgstama daina... Bėda ta, kad iš šios formulės negalima nieko išimti ir nieko pridėti – kitaip ji neveiks. Būtent dėl to pirmasis įprastas susitikimas gali stipriai nuvilti, ir netgi abi puses – tai, žinoma, būtų geresnis variantas.

Ką daryti?

Išsaugoti tą mažytę jūsų bendrą paslaptį ir esant galimybei vienas kitam vis priminti: „O prisimeni?“ Beje, tokie nuotykiai turi tikimybę vis pasikartoti, jei atsiranda atitinkamos aplinkybės, ir suteikia santykiams teigiamą lengvabūdiškumo charakterį.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras