7 tragiškos meilės istorijos

 
Daugybę žmonių kasdien jaudina iš lūpų į lūpas jau daugybę amžių keliaujančios tragiškos įsimylėjėlių istorijos. Vienos jų gali pasirodyti artimos, kitos – ne, tačiau jos visos yra įdomios.

7. Tristanas ir Izolda

Ši istorija gimė viduramžiais, valdant karaliui Artūrui. Auksaplaukės Izoldos tėvas buvo Airijos karalius ir buvo pažadėjęs savo dukterį karaliui Markui iš Kornvalio. Tristanas, karaliaus Marko sūnėnas, buvo pasiųstas atgabenti nuotaką į Kornvalį. Tristanas ir Izolda vienas kitą įsimylėjo kelionės metu, tačiau Izolda vis tiek turėjo ištekėti už karaliaus Marko. Tačiau susituokusi ji vis tiek nenutraukė romano su Tristanu. Žinoma, karalius Markas galų gale sužinojo apie jų santykius, todėl ištrėmė Tristaną iš Kornvalio. Tristanas išvyko į Bretanę, kur sutiko Izoldą Baltarankę. Jis ją vedė dėl vardų su Izolda Auksaplauke panašumo, bet nesugebėjo išgyventi santuokoje dėl per didelės meilės Izoldai Auksaplaukei. Kai susirgo, jis buvo įsitikinęs, kad jį gali išgydyti Izolda Auksaplaukė ir jai parašė. Laivas turėjo atvežti Izoldos atsakymą: jai sutikus padėti Tristanui, turėjo iškelti baltas bures, o atsisakius – juodas. Izolda Baltarankė pirmoji pamatė laivą ir pamelavo Tristanui, kad burės buvo juodos. Tristanas mirė iš širdgėlos.

6. Piramas ir Tisbė

Piramas ir Tisbė buvo vaikystės draugai, kol galiausiai, kiek paaugę, vienas kitą įsimylėjo, tačiau nei vieno jų tėvai nesutiko su jaunuolių santuoka. Įsimylėjėliai susitarė naktį susitikti po šilkmedžiu ir pabėgti nuo tėvų. Tisbė prie medžio atėjo pirmoji, tačiau išsigando praeinančio liūto. Ją išgąsdino iš jo nasrų trykštantis kraujas, todėl ji pasislėpė už uolų, bet bėgant slėptis liūtas nudrėskė jos šydą. Tuo tarpu prie šilkmedžio prisiartino ir Piramas. Jis buvo priblokštas, nes pamanė, kad liūtas suėdė Tisbę. Mergina nematė, kad mylimasis iš širdgėlos persirėžė kardu sau krūtinę. Kai ji manė, kad liūtas jau pasitraukė, ir pasirodė iš už uolų, pamatė nuo savo paties kardo žuvusį Piramusą. Jai tai pasirodė nepakeliama, todėl pakėlė kardą ir taip pat persirėžė sau krūtinę.

5. Lancelotas ir Guineverė

Seras Lancelotas buvo riteris, pamilęs Karaliaus Artūro žmoną Guineverę. Karalienė Guineverė dar stengėsi išlaikyti atstumą tarp judviejų su Lancelotu, tačiau galiausiai ir ji pasidavė savo aistrai. Vieną naktį, kai įsimylėjėliai buvo kartu, karaliaus sūnėnas, kartu su seru Agraveinu ir dvylika kitų, susivienijo ir užklupo įsimylėjėlius. Seras Lancelotas dar galėjo išsigelbėti, tačiau karalienė buvo pasmerkta būti sudeginta gyva. Dėka Lanceloto ji buvo išgelbėta nuo mirties ugnyje, tačiau pora, nepaisant meilės vienas kitam, vis tiek negalėjo būti kartu. Guineverė kaltino save, nes dėl jos ir Lanceloto santykių sužlugo Apskritasis stalas, todėl tapo vienuole. Lancelotas taip pat tapo atsiskyrėliu ir galiausiai tapo dvasininku.

4. Eloiza ir Abelardas

Petras Abelardas ir Eloiza, po to, kai tapo akivaizdu, kad jie negalės būti kartu, savo meilę vienas kitam išreiškė laiškais. Abelardas pradėjo domėtis Eloiza po to, kai įtikino jos dėdę, kad galėtų persikelti gyventi pas juos. Jis buvo 20 metų vyresnis jos mokytojas. Tačiau po to, kai Eloizos dėdė išsiaiškino apie judviejų meilę, privertė Abelardą išvykti. Tačiau paaiškėjo, kad Eloiza laukiasi. Norėdama būti atokiau nuo įsiutusio dėdės, ji apsistojo pas Abelardo seserį ir ten pagimdė Astrolabą. Ji slapta susituokė su savo mylimuoju ir po to tapo vienuole. Dėdė ir keli kiti Eloizos giminaičiai manė, kad Abelardas privertė ją tapti vienuole, todėl vieną naktį įsivaržė pas Abelardą ir nukirto jo lytinius organus. Nepaisant šio suluošinimo, Abelardas ir Eloiza toliau rašė vienas kitam ir rėmė bei mylėjo vienas kitą tik laiškais.

3. Orfėjas ir Euridikė

Euridikė buvo nimfa, kuri pakerėjo Orfėją. Jie buvo įsimylėję vienas kitą ir džiaugėsi savo meile iki Aristėjas nusprendė siekti Euridikės. Ji stengėsi jį atstumti, tačiau atsidūrė gyvačių lizde. Gyvatės kandžiojo Euridikės kojas iki ji buvo mirtinai sužeista. Po jos mirties Orfėjas sudainavo tokią liūdną dainą, kad verkė visi dievai ir nimfos. Ta daina ir graudus Orfėjo balsas juos taip paveikė, kad jie leido jam žengti į požemių pasaulį ir parsivesti mylimąją. Hadą ir Persefonę taip pat sujaudino Orfėjo pasirodymas, tad jie leido susigrąžinti Euridikę. Tačiau buvo ir viena sąlyga: Orfėjas turėjo eiti priešais Euridikę ir neatsisukti į ją iki pat jie pasieks žemę. Kai tik Orfėjas pasiekė paviršių, jis staiga atsisuko, kad įsitikintų, ar Euridikė taip pat atkeliavo saugiai, tačiau ji dar nebuvo pasiekusi žemės ir išnyko tą pačią akimirką, kai tik mylimasis į ją pasižiūrėjo.

2. Kleopatra ir Markas Antonijus

Kleopatra ir Antonijus Egipte buvo labai žymūs ir galingi. Jie įsimylėjo vienas kitą iš pirmo žvilgsnio ir turėjo nuostabų romaną. Romėnams tai nepatiko, nes šis meilės romanas reiškė vis didėjančią Egipto galią, o jiems tai jau buvo pabodę. Buvo visaip stengiamasi sutrukdyti poros vestuvėms, tačiau visi bandymai buvo nesėkmingi. Kovos su romėnais metu, Antonijų pasiekė žinia, kad Kleopatra nebegyva. Tai tebuvo melas, tačiau jis to nežinojo ir iš nevilties užkrito savąjį kardą. Kleopatra negalėjo pakelti minties, kad Antonijaus nebėra ir po to, kai sužinojo apie jo mirtį – taip pat nusižudė.

1. Romeo ir Džiuljeta

Visi, nesvarbu kokio amžiaus bebūtų, žino pagrindinę šių dviejų įsimylėjėlių istorijos siužeto liniją. Jie buvo du paaugliai, įsimylėję vienas kitą iš pirmo žvilgsnio. Jų šeimos ilgą laiką nesutarė, todėl jų meilė negalėjo būti plačiai demonstruojama, tačiau jie susituokė slapta. Jų gyvenimą nuo pažinties iki tragiškos baigties nupasakoja ilga istorija. Trumpai, Džiuljeta išgėrė nuodus, kurių dėka atrodė, jog ji yra mirusi ir taip galėtų išvengti vedybų su Pariu. Tuo tarpu Romeo pasiekė žinia, kad jo žmona nebegyva ir jis ėmė ieškoti nuodų sau. Džiuljeta pabudo iš netikros mirties ir rado savo vyrą nebegyvą. Ji pradėjo bučiuoti jo lūpas paskutinį kartą ir persirėžė savo širdį Romeo turėtu durklu.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras