7 ženklai, kad partnerį priimate kaip savaime suprantamą dalyką ir patys to nesuvokiate

34091d4a-cdd8-4419-9350-7a453f18a88f.jpg
 
Kai turite partnerį, kurį mylite ir kuriuo pasitikite, žinote, kad pasitikėjimas vienas kitu yra tik žaidimo pavadinimas. Tačiau kartais taip priprantate, kad pamirštate kiek reikia pastangų ir atsidavimo santykiams. Visi tą kartais darome, o ieškojimas ženklų, rodančių, kad priimate partnerį kaip savaime suprantamą dalyką ir to nepastebite, gali padėti įsitikinti, kad to nedarysite.

Net jei jaučiate dėl to kaltę, nesijaudinkite. Santykiams reikia daug darbo ir niekada ne būna per vėlu pasvarstyti, ar pakankamai darbo įdedate. Visada santykius turėtumėte matyti iš šalies. Tai gali būti pirmas žingsnis, padėsiantis ugdyti sąmoningumą.

Jei abu įsipareigosite tą daryti, abu galėsite atsitraukti ir matyti bendrą santykių vaizdą. Tai leis abiem partneriams suprasti, jog bet kokia kliūtis yra laikina, taip pat, tai padės nepriimti kai ko per daug asmeniškai.

1. Visada pirmiau žiūrite savęs

Gal visada renkatės savo mėgstamiausią restoraną pietums su partneriu, ar renkatės vietą lėktuve, o gal nuolatos pirmas pasakojate partneriui apie savo dieną. Tai gali neigiamai veikti santykius.

Jei nekreipiate dėmesio į partnerio norus ir jausmus, kai priimate sprendimus, partneris gali jaustis savaime suprantamu dalyku jūsų gyvenime. Santykiams reikia komandos.

Žinoma, visada privalote klausytis savęs ir būti atviras apie savo norus, tačiau stenkitės sužinoti ir gerbti partnerio norus taip pat.

2. Partneris inicijuoja ir planuoja daugelį dalykų

Partneris planuoja penktadienio vakarą, planuoja savaitės pirkinių sąrašą ir net inicijuoja seksą? Jei taip yra ir jūsų santykiuose, gali būti, jog priimate jį kaip savaime suprantamą dalyką. Net jei esate žmogus, mėgstantis plaukti pasroviui, žinokite, jog svarbu aktyviai dėti pastangas į santykius. Pavyzdžiui, suplanuokite pasimatymą.

3. Partneriui tenka daugiausia emocinio spaudimo

Galima sakyti, jog santykiai yra grupinis projektas – visi turi prisidėti po lygiai.

Yra daugybė tokių santykių, kuriuose vienas partneris deda daugiau pastangų už kitą. Jei partneris yra tas žmogus, kuris nuolat skatina kalbėtis, išsiaiškinti, ar net siūlo pagalbą, kai mato, jog jos jums reikia, gali būti, jog prie partnerio buvimo šalia esate pripratęs.

Taip pat labai svarbu išsiaiškinti vienas kito santykių poreikius ir kad jie sutaptų tam, kad galėtumėte atrasti geriausią būdą rūpintis vienas kitu.

4. Tiesiog tikitės, kad partneris aukosis

Ilgalaikiam ryšiui būtinas abiejų partnerių prisitaikymas, o kartais – aukos.

Labai lengva tikėtis, jog partneris darys tam tikrus dalykus, pavyzdžiui, dirbs daugiau dėl papildomų pajamų, ar kitaip aukosis. 

Tačiau aukotis nepatinka niekam, jei nejaučiamas dėkingumas. Taigi, jei pastebėjote, jog nuolat kažko tikitės iš partnerio ir nebūnate dėkingas, tai yra ženklas, jog priimate jį kaip savaime suprantamą dalyką. Paprasčiausias „ačiū“ gali nuvesti labai toli.

5. Susierzinate, kai partneris kalba apie savo jausmus

Tą gali būti labai sunku pripažinti, tačiau viena sudėtingiausių santykių užduočių – suprasti, kad esate ne vienas ir turite paisyti partnerio jausmus. Jei jaučiatės susierzinęs tada, kai partneris dalijasi jausmais, tai gali reikšti, jog pripratote prie jo.

Kai partneris prabyla apie tai, ką jaučia, jūs gaunate galimybę suprasti, kas bus.

Vietoje to, kad klaustumėte „kaip tu jautiesi?“ tada, kai pastebite, kad partneris atrodo nutolęs, atsakykite empatiškai klausdami „Atrodai kiek įsitempęs, ar norėtum apie ką nors pasikalbėti?“ Turint partnerį, kuris atpažįsta poreikius prieš pačiam žmogui tą suvokiant, gali būti labai naudinga. Tai taip pat parodo partneriui, kad norite jį suprasti ir sukuriate tam erdvę.

6. Nuolat skundžiatės partneriu kitiems

Žinoma, garo nuleidimas su draugais yra tikėtinas. Tačiau,  jei nuolat skundžiatės apie partnerį draugams, susitelkdami tik į dalykus, susijusius su juo, tai reiškia, jog jį nuvertinate ir prie jo pripratote.

Tobuli santykiai neegzistuoja, tačiau visada turite stengtis. Kai susitelkiate į dalykus, kurie jums nepatinka, jie ima labiau erzinti. O tada dar labiau partnerį suprantate kaip savaime aiškų dalyką ir tai tampa uždaru ratu.

Tai gali būti ženklas, jog laikas kažką keisti, tačiau taip pat pamėginkite susitelkti į tai, ką mėgstate. Visi gali pasistengti, jei tik nori, tačiau nesistenkite pakeisti partnerio, o vietoje to, stenkitės mylėti jį tokį, koks yra.

7. Mažiau rūpinatės išvaizda

Patogumas santykiuose gali būti puikus dalykas, jei tik pakankamai rūpinatės savimi, tačiau, jei nustojote tą daryti, tai tikrai yra bėda.

Jei norite likti namuose ir žiūrėti televizorių su mylimuoju, vilkėdami kažką patogaus – puiku. Tačiau, net jei neinate į prabangius restoranus, nenustokite rūpintis savo kūnu – nusiprauskite po dušu, išsivalykite dantis ir susišukuokite plaukus. Įsitikinkite, jog partneriui atrodote vertas pagarbos.

Maži pokyčiai ir truputis dėkingumo gali nuvesti labai toli. Galite nustebti, kiek pozityvumo tai atneša santykiams.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras