8 įspūdingiausios meilės istorijos

 
4 komentarai
Daugumoje geriausių literatūros darbų veiksmas sukasi apie meilę, o daugybė meilės istorijų iki šiol virpina viso pasaulio skaitytojų širdis. Tragedijos ir laimė, išsiskyrimai ir susitaikymai, seksas, žmogžudystės ir ligos, komedija ir juokas, kas gali atsispirti puikiai meilės istorijai? Štai aštuonių literatūrinių įsimylėjėlių istorijos, palikusios neišdildomą įspūdį užkietėjusiems romantikams:

1. Romeo ir Džiuljeta

Iki šiol kyla diskusijų ar Romeo ir Džiuljetos meilė buvo tikra, ar tik paaugliška aistra, tačiau, bet kokiu atveju, jų meilės istorija – įspūdinga. Pjesėje perteikiama galinga meilės jėga, o kartu ir pavojinga jos prigimtis. Dėl šios priežasties šis kūrinys buvo vienas populiariausių per visą Šekspyro gyvenimą ir tokiu išliko iki šiol.

2. Katerina ir Hitklifas

Katerina ir Hitklifas iš Emilės Brontės knygos „Vėtrų kalnas“ yra vaikystės draugai, kurių draugystė išsivysto  didžiulę meilę vienas kitam. Tačiau Katerina išsirenka sau vyru turtingą Edgarą Lintoną, o Hitklifas mįslingai dingsta, kad grįžtų kaip turtingas džentelmenas ir už savo kančias pareikalautų keršto.

3. Ponas Darsis ir Elizabet Benet

Džeinė Ostin sukūrė du nuostabius gerai žinomus anglų literatūros veikėjus. Elizabet turi nugalėti savo išankstinį nusistatymą prieš Darsį, kad pamatytų jo kilnumą. Tuo tarpu skaitytojai visos istorijos metu mato, kad jie yra ideali pora ir susiduria su kankinančiu laukimu, kol galiausiai herojai būna kartu.

4. Džeinė Eir ir ponas Ročesteris

Šarlotės Brontės novelė vaizduoja meilę tarp našlaitės Džeinės Eir ir jos turtingo darbdavio Edvardo Ročesterio. Per jų vestuvių ceremoniją Džeinė išsiaiškina, kad Ročesteris jau yra susituokęs su išprotėjusia moterimi, kurią vesti jis buvo privestas apgaule. Kai Ročesterio žmona nusižudo, jis ir Džeinė pagaliau vėl gali būti kartu ir rodydami savo meilės galią sukuria šeimą.

5. Robinas Hudas ir tarnaitė Mariana

Legendinio anglų herojaus Robino Hudo nuotykiai pirmiausia buvo pasakojami viduramžių liaudies padavimuose, o dabar dažniau vaizduojami filmuose, televizijos programose ir net animaciniuose filmukuose. Daugybėje Robino Hudo istorijos variantų tarnaitė Mariana yra vaizduojama skirtingai, bet ji visuomet piešiama kaip tikroji Robino Hudo meilė, todėl jie ir yra geriausių literatūros meilės herojų sąraše.

6. Tarzanas ir Džeinė

Tarzanas yra Edgaro Raiso Barouzo knygos „Tarzanas džiunglėse“  herojus. Jis yra aristokratų šeimos kūdikis, likimo valiai paliktas Afrikoje ir užaugintas beždžionių. Tarzanas ir jauna amerikietė Džeinė, kurią jis be galo stipriai įsimyli yra verti būti šiame sąraše, nes jų meilė yra labai neįtikėtina, tačiau kartu ir labai stipri.

7. Vilas ir Laira

Vilas ir Laira nėra klasikinės literatūros herojai: jie yra iš Filipo Pullmano „Jo tamsiosios jėgos“, tačiau tai netrikdo jiems būti tarp įstabiausių literatūros meilės herojų. Jie yra paaugliai iš skirtingų pasaulių, kurie kartu pasineria į įspūdingus nuotykius ir beprotiškai įsimyli. Galiausiai jie susiduria su nepakeliamu pasirinkimu, tad prieš skaitant reikėtų pasiruošti nosinaičių!

8. Merė Barton ir Džemas Vilsonas

Šie meilės herojai, įamžinti knygos puslapiuose yra kiek mažiau žinomi, tačiau yra iš Elizabet Gaskell karalienės Viktorijos laikų novelės „Merė Barton“. Merė yra fantastinė veikėja: kai Džemas yra apkaltinamas žmogžudyste, kurios nepadarė, ji leidžiasi į liudininkų ir įrodymų paieškas, kurių reikia, kad galėtų išsaugoti mylimojo gyvybę ir galėtų būti kartu. Puiki istorija.

Šie nuostabūs aštuoni literatūriniai įsimylėjėliai yra nuostabūs, nepaisant visų problemų su kuriomis susiduria, jų meilė dažnai yra idealistinė ir amžina, o pasaulyje yra ne vienas jiems pavydintis žmogus.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (4)
Oiii.. Tarzanas - pats tas herojus-meiluzis! :DDD Gyvenime nutinka simtai nuosirdesniu, graudesniu ir subtilesniu meiles istoriju - tik, aciu Dievui, jos netampa popsines kulturos ir zurnalo "Zmones"diletantisku rasineliu dalimi...
O kur boni ir klaidas? :D
As kaip ir Trust tikejausi perskaityti tikras istorijas ir sis straipsnis tikrai neirode, kad tikra meile egzistuoja :D Apgavikai jus! :DDDP
Straipsnio pavadinimas turėtų būt "8 Įspūdingiausios IŠGALVOTOS meilės istorijos" .. nes dabar tikėjausi perskaityt realias istorijas...
Naujas komentaras