9 dalykai, kurių niekados galite nesužinoti apie partnerį

5175408999-pora.jpg
 
1 komentaras
Tai gali skambėti negatyviai, tačiau egzistuoja tam tikri dalykai, kurių apie partnerį galite niekada nesužinoti. Juk žmonės dažnai būna labai kompleksuoti ir negalite tikėtis, jog sužinosite kiekvieną smulkmeną apie jų gyvenimą. O kai prie to pridedi tą faktą, kad su partneriu neprivalote dalytis viskuo, tai dar labiau padidina paslaptingumą.

Dauguma žmonių saugo save pasąmoningai tam, kad neprivalėtų atskleisti apie save visko. Be to, visi nuolatos mokomės ir bandome geriau save pažinti, taigi yra tokių asmenybės kertelių, kurių nė patys nesame atradę.

Tai pasitvirtina toms poroms, kurios kartu jau kurį laiką. Su antrąja puse svarbu būti nuoširdžiam ir atviram, tačiau kai kurių dalykų pasilaikymas sau yra visiškai priimtinas.

Tik nuo jūsų ir jūsų partnerio priklauso tai, ką norėsite pasilaikyti sau. Santykiams reikia laiko, o tam, kad apie vienas kitą daugiau sužinotumėte, reikia komunikuoti. Laiką kartu leiskite kokybiškai, atsiverkite pats ir nebijokite paklausti atvirų klausimų, taip pat mokėkite vienas kitą išklausyti. Neskubinkite proceso.

Su laiku sužinosite ir svarbiausius dalykus apie viena kitą – vertybes ir tai, ko abu norėtumėte iš ateities. Tačiau net tada, kai tai įvyks, gali likti tam tikrų dalykų, kurių partneris nenorės jums sakyti.

1. Praeities traumų detalės

Daugelis mūsų yra patyrę įvairias emocines traumas, o jomis pasidalinti su antrąja puse yra gana normalu. Galite pastebėti, jog partneris traumuotas, tačiau tik nuo jo priklausys, kada jis panorės tas traumas jums atskleisti.

Partneris gali pasirinkti pasilaikyti traumą sau visiškai ar atskleisti tik dalį tiesos. Tam priežasčių yra nemažai: kai kurios traumos yra per skaudžios, kad galima būtų išgyventi jas ir vėl, o partneris gali nebūti visiškai išgyvenęs tos situacijos. Kitais atvejais, partneris gali bijoti būti teisiamas ar neteisingai suprastas, todėl jaučiasi saugiau, kai detales pasilieka sau.

Visada leiskite partneriui žinoti, jog esate pasiruošęs išklausyti ir padėti, jei tai įmanoma, jei jis panorėtų su jumis pasidalinti savo išgyvenimais. Tačiau, jei partneris nenori ar negali šiuo metu, tai irgi yra absoliučiai priimtina.

2. Giliausios baimės

Kai kurie žmonės laisvai gali šnekėti apie savo baimes ar fobijas, kiti jas pasilieka sau. Tipiškai visi atskleidžiame partneriams tai, ko bijome, tačiau giliai įsišaknijusios baimės gali likti viduje. Tokios baimės yra labiausiai asmeniškos.

Visiškai suprantama, kodėl partneris gali nenorėti išsipasakoti ar pasakyti per daug: baimių atskleidimas reiškia labai didelį pažeidžiamumą, o kai kurie žmonės dėl to nesijaučia gerai. Be to, ne visi esame pasiruošę susidurti su baime akis į akį apie jas kalbėdami.

Tai yra kažkas, dėl ko partneris turėtų dirbti lankydamas terapiją privačiai. Gali būti, jog ateityje partneris jausis saugiau ir galės tai atskleisti jums.

3. Psichinė sveikata

Kai kurie individai jaučiasi saugiai kalbėdami apie psichinę savo sveikatą su palaikančiu partneriu, kiti – ne. Todėl gali būti, jog niekada nežinosite visko, kas dedasi partnerio galvoje.

Psichinė sveikata vis dar labai stigmatizuojama ir tai nėra lengva tema diskusijai. Tie, kurie kenčia nuo psichikos sutrikimų, to atskleidimas gali padaryti juos pažeidžiamais. Todėl partneris gali nenorėti atskleisti jums visko.

Taip pat, partneris gali tiksliai nežinoti, kuo serga ir, žinoma, negalės apie tai kalbėtis. Kadangi psichinė sveikata yra komplikuota ir asmeninė, nekaltinkite savęs, jei nežinote visko.

4. Kaip partneris reaguoja į jūsų šeimą

Šeimos santykiai yra sudėtingi ir gali sukelti stiprias emocijas, todėl dažnai pasitaiko, kad žmones savo tikruosius jausmus slepia. Taip pat kiekvieni santykiai būna skirtingi, o kokie jie dažnai priklauso ir nuo santykių su tėvais.

Jei jūs su šeima leidžiate kartu atostogas ar šventes, jei partnerio šeimos situacija skiriasi, jo jausmai gali būti kiek negatyvūs. Tačiau, jei santykiai tarp jūsų šeimos ir partnerio neblogi, greičiausiai, tuos jausmus partneris pasilaikys sau. 

Žinoma, jei įtariate, kad partnerį kažkas neramina, galite jo paklausti. Gali būti, kad tai atskleidęs, partneris pasijus ramiau.

5. Susitikinėjimo istorija

Gali būti, jog kalbėjotės apie buvusius santykius, diskutavote apie buvusiuosius, tačiau nėra būtina žinoti kiekvienos smulkmenos apie partnerio praeitį. Kai kurie ekspertai sako, jog tai iš tiesų net naudinga, ypač, kai kalba eina apie seksualinius ryšius.

Daugybė žmonių mano, jog kalbėdamiesi apie seksą, partneriai stiprina pasitikėjimą poroje. Tačiau ši tema dažniausiai turi šį tą bendro su dabartiniu jūsų poros gyvenimu ir sukelia daugiau neaiškumo ir nepasitikėjimo.

Tačiau visi esame skirtingi – seksas gali būti tema, apie kurią kalbėtis jums naudinga ir įdomu, arba tai gali būti visiškai nediskutuotina. Ir viskas gerai, jei partneris nenori su jumis dalintis savo praeities sekso nuotykiais ir patirtimi.

6. Finansai

Santykiuose svarbu aptarti piniginius klausimus, ypač, jei gyvenate kartu ir turite bendrų sąskaitų ir kitų finansinių tikslų, tačiau, gali būti, jog nežinote visko apie partnerio finansinius įpročius ir kur jis leidžia pinigus dienos eigoje.

Tiesą pasakius, nėra būtina vienas kitam sakyti apie kiekvieną kavos puodelį išgertą mieste ir, priklausomai nuo jūsų santykių statuso, gali būti, kad nekalbate apie pinigus visiškai. Tačiau, jei esate susirūpinęs apie partnerio finansinius įpročius, pasikalbėkite apie tai.

7. Tai, ką galvojate šiuo metu

Jei esate drauge, tai, greičiausiai, pasikalbate apie tai, kaip praėjo diena, pasidalinate mintimis ir diskutuojate įvairiomis temomis. Tačiau pasilikti laiko ir erdvės sau irgi yra sveika. O tai gali reikšti, kad nežinote visko, ką partneris galvoja šią akimirką.

Tiesą sakant, sėkmingiausi santykiai yra tie, kuriuose kiekvienas partneris lieka individualus. Būkite savimi ir linkėkite to paties partneriui.

8. Kas vyksta darbe

Puiku sukurti tokius santykius, kuriuose jūs ir partneris jaučiatės gerai kalbėdami apie nejaukius ir gluminančius dalykus. Tačiau kai kurios temos gali būti kiek sudėtingesnės, nei kitos, įskaitant viską, kas susiję su karjera.

Pavyzdžiui, jei partneriui, nesiseka darbe, jis gali nenorėti, kad apie tai sužinotumėte. Sunku kalbėtis apie nesėkmes, o nesėkmės darbe gali būti ypač skaudžios.

Viskas, ką galite tokiu atveju padaryti, tai palaikyti partnerį. Leiskite jam žinoti, jog esate pasiruošęs išklausyti.

9. Dvasinis gyvenimas

Kai kurie žmonės linkę nepasakoti apie dvasinius dalykus, ypač, jei jų pažiūros nėra laikomos norma. Taigi, yra šansas, jog jūsų partneris domisi įvairiais dvasiniais reikalais, o jūs nė nenutuokiate apie tai.

Taip pat kartais gali būti labai sunku suvokti, kiek daug dvasiškumas reiškia žmogui, o tai prideda dar šiek tiek paslapties. Jei jums svarbu apie tai daugiau kalbėtis, nebijokite klausti. Galite išsiaiškinti, jog turite labai daug bendra.

Gali būti, jog nežinote absoliučiai visko, tačiau turėtumėte įsiminti svarbius dalykus apie partnerį. Stiprus ryšys su partneriu, dažniausiai, nereiškia, kad turite žinoti viską. Svarbiau intymumas ir intymus ryšys, bet panašios vertybės.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
Visiškai nematau priežasties, kodėl negalėčiau apie visus šiuos dalykus kalbėti su antrąja puse
Naujas komentaras