9 sveikų santykių požymiai

pora-lovoje-57a06e09a2d0b(1).jpg
 
Gali būti sunku suprasti, kas padeda išsaugoti ilgalaikius santykius. Atrodo, jog kai kurios poros tiesiog paberia magiškų dulkių ir joms viskas pavyksta, tačiau kitos poros turi labiau pasistengti. Ir jei ieškote ilgalaikės partnerystės, supratimas, kokie požymiai rodo, kad santykiai yra sėkmingi, gali būti labai naudingas. Santykiai reikalauja kasdienio darbo, pasirinkimų ir įsipareigojimo.

Patvariuose santykiuose pasitaiko tiek pakilimų, tiek ir nuopolių. Tai reiškia, jog ilgalaikė partnerystė ne visada bus paprasta.

Partneriai, palaikantys sveikus santykius, supranta, jog bus ir problemų, ir nesusipratimų, pykčio, baimės, liūdesio. Tačiau jie įsipareigoja ir kelia sau iššūkius tam, kad būtų geresni ir tobulėtų kartu su mylimu žmogumi. Tokie partneriai dirba išvien tam, kad jų santykiai būtų sveiki.

Labai svarbu žinoti, jog santykiai nėra pasaka, kurioje aistra neblėsta, meilė yra kiek kitokia.

Ilgalaikiai partneriai suvokia savo indėlį į problemas ir stengiasi būti geresni, bei gerina santykius su partneriu nuolat.

Toliau rasite požymius, rodančius, jog jūsų santykiai gali atlaikyti laiko išbandymą:

1. Abipusė pagarba ir meilė

Meilė ir atiduodama energija santykiams turi būti abipusė.

Ilgai trunkantys santykiai turi būti statomi ant partnerystės pamato. Tai reiškia, jog abu partneriai duoda ir gauna.

Į tai įeina tokie dalykai kaip emocinė parama ir dėmesys vienas kito poreikiams. Žinoma, būna momentų, kai vienam partneriui reikia kiek daugiau dėmesio nei kitam, tačiau santykiuose svarbi lygybė.

Kai vienas partneris mano, jog prisideda daugiau nei kitas, santykiai tampa nepatenkinami, kritiniai ir galų gale ima gręsti skyrybos. Kai kitas partneris mano, jog partneriai į santykius nededa po lygiai darbo ir pastangų, jis ima jaustis nesvarbus.

Partneriai gali dažnai pasitikrinti ir be jokių išankstinių nuostatų išreikšti savo nuomonę apie tai, kaip prie santykių kūrimo sekasi prisidėti kitam partneriui.

2. Dėmesys vienas kito kasdieniam gyvenimui

Žinojimas, kas vyksta vienas kito gyvenimuose kasdien yra ženklas, jog santykiams esate atsidavę ir gerbiate vienas kitą. Turite žinoti, kas vyksta jūsų partnerio gyvenime – ar tai būtų partnerio nuotaika, darbo projektai, ateities svajonės. Kalbėkitės, klauskite apie tai ir parodykite partneriui, jog jums tai svarbu.

Meilei reikia dėmesio ir ryšio, bei partnerių, kurių prioritetas yra laikas praleistas kartu. Žinoma, patiriant kasdienį stresą dėl darbo, šeimos ar kitų dalykų, gali būti lengva įsijungti autopilotą.

Tačiau atrasdami laiko pasidomėti partnerio gyvenimu, pademonstruojate partnerio svarbą. Žinoma, tą patį gaunate atgal.

3. Gerumas

Tai labai paprasta, tačiau labai svarbu. Turite būti geri vienas kitam, nepaisant nieko. Šia savybe turi pasižymėti visi santykiai.

Gerumas yra svarbesnis už kontrolę ar buvimą teisiu. Būdamas geras, kantrus ir rūpestingas galėsite kasdien džiaugtis sveikais santykiais.

Būkite gero, o ne kontroliuojantys.

4. Spontaniška šiluma ir meilė

Ilgalaikiuose santykiuose norite jaustis mylimi kasdien. Todėl apsikabinkite vienas kitą dažniau, sakykite, kad mylite, miegokite apsikabinę, šypsokitės.

Tam, kad išlaikytumėte stiprų tarpusavio ryšį, turite kasdien parodyti meilę ir išreikšti šilumą.

Sveikiems santykiams meilės išreiškimas yra gyvybiškai svarbus, tačiau norėdami išreikšti meilę partneriui, kasdien jame turite ieškoti grožio, o ne kaltinti būtais ir nebūtais dalykais.

5. Kartu jums smagu

Kam švaistyti tiek daug laiko su žmogumi, su kuriuo negalite nuveikti nieko smagaus?

Juokitės ir būkite žaismingi. Būkite dėkingi vienas kitam ir mėgaukitės humoru, o sunkiais laikais padėkite partneriui.

Juokas ir puikus laikas drauge vaidina svarbius vaidmenis santykiuose. Iš tiesų, dalis suaugusiųjų partnerystės yra galimybė kartu būti vaikais.

6. Mėgaujatės laiku praleistu atskirai

Būkite savimi. Sveikiems santykiams svarbu dalį laiko praleisti sau savo draugais, užsiimti savo pomėgiais. Priklausomybė nėra sveikų santykių savybė.

Turėtumėte mėgautis laiku, praleistu ne kartu net tada, jei esate labai artimi, o išsiskirti nebūna lengva. Tai netgi dar labiau motyvuoja praleisti daugiau laiko drauge su partneriu.

Kai kurios poros daug laiko kartu leidžia todėl, kad jie juo tikrai mėgaujasi, o kitos – iš baimės būti vienam. Nepriklausomas gyvenimas, kuriame daug draugų ir interesų, pagilins jūsų santykius.

7. Turite metodą konfliktams spręsti

Konfliktų pasitaiko. Todėl svarbu žinoti, koks būdas ginčams spręstu judviem tinkamiausias. Ar reikia laiko pabūti atskirai? Ar vedate dienoraštį, o gal kartu lankotės pas porų psichologą? Tinka viskas.

Visuose santykiuose pasitaiko ginčų, tačiau problema nebūna pats ginčas, o tai, kaip juos sprendžiate.

Metodas ginčams spręsti gali užtikrinti, jog santykių problemos nebus kaupiamos. Taigi, kartu išmokite spręsti konfliktus.

Sveikuose santykiuose abu partneriai žino kaip greit judėti į priekį, grįžti prie gerumo ir meilės. Ypač, jei konfliktas kyla dėl smulkmenos, kurios kartais gali prisidėti. Kuo daugiau praktikuosite konflikto sprendimo metodus, tuo lengviau juos spręsite.

8. Jaučiate laisvę būdamas savimi

Kai kurie žmonės natūraliai yra atviri, geri, mylintys, priimantys ir emociškai atsakingi už save, tačiau daugeliui reikia išsigydyti baimę ir nepagrįstus įsitikinimus, kilusius iš šeimos.

Kartais sunku būti autentišku, nuoširdžiu ir nekeisti savo elgesio prie kitų žmonių. Tokios savybės išgryninamos su laiku, tačiau geri santykiai tikrai prie to labai prisideda. Tokie santykiai sukuria saugią erdvę būti savimi.

Sveiki santykiai vystosi kai abu partneriai vysto savo meilę sau ir vienas kitam.

9. Esate draugai

Buvimas puikiais draugais visada labai svarbus santykiams.

Svarbu komunikuoti ir juoktis, bei suteikti vienas kitam reikalingos erdvės.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras