Apie intrigas darbe prisipažįsta kas trečias

 
3 komentarai
Daugelis žmonių darbe praleidžia didžiąją savo laiko dalį. Todėl ne nuostabu, kad antrąsias puses suranda tarp kolegų. 34 proc. apklaustųjų prisipažino, kad turėjo romaną su bendradarbiais, rodo Joblist.ru atliktas tyrimas.

64 proc. tarnybinių romanų užsibaigdavo išsiskyrimu, o 13 proc. – vedybomis. 23 proc. apklaustųjų prisipažino, kad ir dabar turi kontaktą su kolegomis. O kaip klostysis romanas, priklauso nuo žmogaus asmeninių savybių, ar jis yra pasiryžęs aukotis dėl mylimo žmogaus. Vis dėl to dauguma (84 proc.) nesutiktų išeiti iš darbo, jei to prireiktų. Ir tik 16 proc. pisipažino, kad aukotų darbą vardan susiklosčiusių santykių.

Klausimas, apie darbo netekimą dėl ofisinių intrigų, buvo užduotas ne atsitiktinai. Darbdaviai vertina asmeninius santykius darbo vietoje nevienareikšmiškai, ir daugumoje darbo įstaigų tokie santykiai nėra toleruojami, netgi uždrausti. O jei romanas išryškėja, atsiranda grėsmė netekti darbo abiems romantikams.

Tuo tarpu JAV, romantiniai santykiai ne tik kad toleruojami, bet ir skatinami. Pagal sociologus tarnybiniai romanai iškelia geriausias asmens profesines savybes, priverčia kūrybiškai žvelgti į situaciją bei projektus, garantuoja lojalumą vykdomiems darbams, skatina tapti mielesniais su klientais, o taip pat ir inteligenciją.

Neslepiama, kad būtent dėl tarnybinių romanų gimsta įvairūs produktyvūs ir sėkmingi verslo projektai, skatinantys žmones ir toliau kurti. Žinoma, svarbu ir tai, kad romantiški kontaktai netrukdytų žmonėms dirbti, o taptų stimulu profesionaliai tobulėti. Ar įmanoma uždrausti įsimylėti savo kolegą? Tikriausiai ne, tačiau ar tikrai reikia tą daryti? Jei darbdaviai oficialiai toleruoja tokius santykius, kurių nereikia slėpti, darbas klostosi sėkmingai.

Tuo tarpu pačių darbuotojų požiūris į tarnybinius romanus nėra vienareikšmiškas. Labai smagu, jei tu esi užmezgęs romaną, nes atsiranda stimulas kasdien eiti į darbą, dalyvauti įvairiuose bendruose projektuose. Tačiau santykių nutraukimo atveju atsiranda pavydas, pykčiai, o tai paverčia darbo dieną tikru košmaru.

Psichologai mano, kad daugeliu atveju, tokie uždrausti ryšiai paaiškinami labai paprastai: kai žmonės kartu praleidžia tiek daug laiko kartu, jie atranda bendrą kalbą, atsiranda poreikis sužinoti apie vienas kitą kuo daugiau. Iš kolegiškų santykių peraugama į draugiškus, o iki meilės ryšių – tik vienas žingsnis. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (3)
eik padrocink durniau
Sprendziant is pasisakymo grazumo tai ir i delna pavarai tikriausiai
ir kas cia tokio padulkint kokia boba darbe? As ir dabar pavarau istekejuse boba
Naujas komentaras