Ar galima susigrąžinti išeinančią meilę?

 
Juk dar ne taip seniai jūs neįsivaizdavote gyvenimo vienas be kito. Atrodė, kad tai visam laikui ir „tik mirtis jus išskirs“.

Tačiau netikėtai jųdviejų santykiuose įvyko staigūs pokyčiai: kažkuris iš jūsų, o gal ir abu nebejaučiate dvasinio pakylėjimo, kuris neatsiejamas nuo meilės.

Žinoma, tokia situacija – ne iš maloniųjų, yapč moterims, kurios pagal savo prigimtį - jautresnės nei vyrai. Ką daryti, jei jums atrodo, kad meilė išeina?

Kiekvienam žmogui įsimylėjimo periodas - individualus

Pirmiausiai nereikėtų pulti į paniką, nes ką moteris laiko santykių atšalimu, tai iš tikrųjų gali būti iš vieno santykių etapo perėjimo į kitą. Tarkim, nuo įsimylėjimo, aistros į meilę. Jei moteris nejaučia nuolatinės euforijos, nuolatinio seksualinio geismo, nebevirpa kūnas, nebejaučia jaudulio nuo kiekvieno jo žvilgsnio, tačiau galvoja, kad jį myli, gerbia, pasitiki, seksualiai traukia, kad ir ne 24 valandas per parą, vadinasi, greičiausiai įsimylėjimas virto meile.

Šio perėjimo etapo „sindromai“ dažnai gąsdina partnerius. Ypač jaunesnius. Jie ima savęs klausti, kodėl deginanti aistra ir pakylėjimas užleido vietą gerokai ramesniems jausmams? Todėl galvoja, kad tai pabaiga... Beje, kažkuria prasme taip ir yra.

Įsimylėjimo periodą kiekvienam žmogui prigimtis skyrė individualiai: nuo kelių mėnesių iki dviejų metų. Tiesa, moterims šis periodas gali užsitęsti.

Iš tikrųjų įsimylėjimas žmogui duotas tam, kad jis galėtų apsispręsti: toliau tęsti santykius ar ieškoti naujų aštrių pojūčių.

Norą susigrąžinti padiktuoja ne žmogaus jausmai, o įprotis

Pastarąjį variantą dažniausiai renkasi tie, kurie dar nepasirengę ilgalaikiams santykiams ir jaučia nuolatinį poreikį būti euforijos būsenoje, kurią sukelia įsimylėjimas.

Tačiau būna ir taip, kad meilė rengiasi išeiti. Taip atsitinka tada, kai vieną kurį nors iš partnerių pradeda erzinti kitas dėl smulkmenų, nebejaučia stiprios seksualinės traukos ir apskritai, pradeda galvoti: „o kam man to reikia?“ Tačiau, jei šie pojūčiai abipusiai, tai vargu ar galima bus ką nors pakeisti. Tai – natūralus santykių atšalimo procesas ir belieka plaukti pasroviui... „seklumos“ link. Žinoma, liūdna, bet nieko nepadarysi.

O štai jeigu meilės laivelis sudužo buityje, buvo perpildyta kantrybės taurė, o jausmai vis dar neišgaravo, štai tada ir iškyla klausimas: kaip susigrąžinti išeinančią meilę?

Tačiau užuot paklausus „kaip“, pirmiau vertėtų paklausti savęs: „o ar reikia?“ Nes labai dažnai noras susigrąžinti viską taip, kaip buvo padiktuoja ne žmogaus jausmai, o įprotis ar ambicijos. Nes jei vyras kažką reiškia moteriai, kažin ar ji nesureaguos (gal ir ne iš karto) į jo prašymą leisti kurį laiką pabūti jam vienam arba palikti jį ramybėje. Tada neatsirastų motyvacijos ir atšalimui.

Tačiau pirmiausiai reikėtų išsiaiškinti su savo jausmais. O gal ir jis moteriai visai tas pats, tik kabinasi už jo iš baimės likti viena, kaip sakoma, ne iš gero gyvenimo. Galų gale - įpročio būti dviese?

Visada galima pamėginti atgaivinti jausmus

Tiesa, tokiais atvejais ne viena moteris tampa depresijos auka arba gali paaštrėti užslėpti kompleksai, o į galvą lįsti įkyri mintis: “Jei jis manęs nemyli, vadinasi, manyje kažkas ne taip, aš - bloga?“

O jei dar prisiminus baisų praradimo jausmą, pažįstamą daugeliui, tiems, kurie kada nors išsiskyrė su mylimaisiais ne savo iniciatyva, tampa aišku, kodėl tiek daug tų, siekiančių „viską susigrąžinti taip, kaip buvo“.

Žinoma, visada galima pamėginti atgaivinti jausmus ir santykius. Tam reikalui yra daugybė „receptų“, kurie žinomi, turbūt, kiekvienai moteriai. Pavyzdžiui, naujai įplieksti partnerio jausmus, iš esmės pačiai pasikeisti. Tiksliau, būti ta pati, bet neatpažįstama.

Vyras lieka kaip „atsarginis išėjimas“

Tačiau, jei vis dėlto nusprendėte, kad meilė praėjo arba pasibeldė nauja meilė, kaip gražiai išsiskirti, neįskaudinus jo jausmų?

Poros dažniausiai išsiskiria dviem būdais: abipusiu susitarimu arba kurio nors vieno iš partnerio iniciatyva. Pirmuoju atveju vyras ir moteris supranta, kad jie – ne pora, netinka vienas kitam, tačiau jiems yra apie ką pakalbėti, todėl dažniausiai lieka draugais.

Toks išsiskyrimas nebūna skausmingas ir dažniausiai nepalieka jokių pėdsakų. Jie tampa gerais draugais, todėl ir sėkme meilės frone kada nors abu tik nuoširdžiai pasidžiaugs. Tačiau, jei vienas iš partnerių vis dar myli, o antrasis nebemyli arba pamilo ką nors kitą, štai tada ir prasideda problemos... Mat dažnai moterys galvoja, kad visada galima likti draugais net ir po paties skausmingiausio išsiskyrimo. Kitaip tariant, lieka kaip ir „atsarginis išėjimas“. Vieną vyrą teko girdėti kalbant, kad, girdi, „mes išsiskyrėme jos iniciatyva, o dabar ji man skambina, siūlo kur nors nueiti ar net kviečia draugauti. Velniam man reikalinga tokia draugystė?“

Grubiai pasakyta, bet teisingai. Todėl nereikėtų pamiršti, kad vyrai pagal savo prigimtį – egoistai ir jei moteris susirado kitą, o jis dar kažką jai jaučia, tikrai nereikėtų tikėtis, kad jis nuolankiai pasakytų: “gerai, mieloji, dabar mylėk kitą, o aš tavęs palauksiu.“

Kai kurias problemas galima išspręsti aptarus jas

Greičiausiai jis mandagiai ar nelabai mandagiai leis moteriai suprasti, kad nenori daugiau jos nei matyti, nei girdėti. Taip nesąmoningai suveikia psichologinis gynybinis mechanizmas. Akivaizdu, jei moteris paliko jį, vadinasi, jis jai tada nebuvo reikalingas.

Nors visai įmanomas ir kitas variantas, kad jis sutiks vėl atnaujinti santykius. Širdies gilumoje tikėdamasis, jog įdėjęs daug pastangų, galės ją susigrąžinti. Tačiau tokie mėginimai dažnai tik pablogina buvusius santykius.

O jei moters iniciatyva išsiskirti buvo naujo vyro atsiradimas, tai jau visai kita tema...

Tačiau pirmiausiai reikėtų žinoti, kad kai kurias problemas galima išspręsti paprasčiausiai jas aptarus. Ne šiaip sau psichologai laikosi tos pačios nuomonės: „pakalbėkite su savo „antra puse, išsiaiškinkite ir paaiškės, ar verta toliau tęsti santykius“. Tada galima tikėtis, kad gal būt jis mėgins ieškoti kompromisų. Dažniausiai iš tikrųjų taip ir būna.

Bet būna ir atvirkščiai: vyras daugybė kartų prižada moteriai pasikeisti, tačiau to nepadaro, neįsiklauso ir į jos prašymus arba visos galimybės jau būna išsemtos, tada patarimas vienas: pasakyti jam „eik“. Jei iki tol jis nesilaikė duoto žodžio, naivu tikėti jo prisiekimais pasikeisti, kai tik grįš pas ją. O praradęs viltį, jis gali net pradėti terorizuoti ar keršyti.

Todėl tokiais atvejais geriausia iš karto nutraukti su juo visus kontaktus, net pakeisti telefono numerį, apskritai, išnykti kuriam laikui.

Niekada nereikėtų išeiti taip, kad labiau vertintų

Daugumai iš mūsų psichologiškai paprasčiau suprasti, kai mylimas žmogus pas kažką išeina nei tiesiog išeina. Todėl, jei moteris palieka vyrą ne dėl to, kad pamilo kitą, o dėl kažkokios kitos priežasties, tai geriau jam pasakyti, kad sutiko kitą žmogų, kuris jai labiau tinka. Tada bus abiems ne taip skausminga. Tuo pačiu puiki galimybė išvengti mėginimų „viską sugrąžinti į ankstesnes vėžes.“

Dar vienas patarimas: jei moteris negali šimtu procentų numatyti vyro reakciją, niekada nereikėtų išeiti taip, „kad labiau vertintų“ arba „kad atgaivinti santykius“. Nes gali atsitikti ir taip, kad prarasite artimą ir brangų žmogų visai to nenorėdamos. T.y. jis iš principo neįvertins ir nenorės atgaivinti santykių. Todėl pirmiausiai reikėtų labai gerai iš anksto viską apgalvoti prieš žengiant tokį žingsnį, kuris gali būti lemtingas. Tačiau, jei tvirtai priėmėte sprendimą, reiklėtų jo ir laikytis. Ir geriau nelikti „gerais draugais“...

Sniegė Pilypienė

 
Komentarai
Naujas komentaras