Ar įmanoma atleisti neištikimybę?

keksas(16).jpg
 
Ar galėtum atleisti antrai pusei neištikimybę? Vieno atsakymo į šį klausimą nėra. Vieni sakys, kad neištikimybės atleisti negalima, nes antroji pusė pamynė svarbiausią santykių pamatą - ištikimybę. Kiti sakys, kad kartais taip nutinka, todėl reikia atleisti ir bandyti gyventi iš naujo. Atsiras ir tokių, kurie atleis antrai pusei, tačiau išsiskirs, nes norės pradėti gyvenimą iš naujo.

Taigi, ar įmanoma atleisti neištikimybę? Kaip kanadiečių rašytojas Robinas Šarma pasakytų, atleidimas yra tai, kas daroma savo paties labui. Tu atleidi antrai pusei, nes supranti, kad pyktis ir kerštas tikrai nepadės. Tai greičiau tave sunaikins iš vidaus. Todėl atleisti yra būtina, tačiau kaip elgtis atleidimus, reikėtų spręsti tik tau.

Pasikalbėkite

Galvoji, kad reikalingos tos kalbos, jeigu veiksmai kalba patys už save? Tave išdavė, paniekino jūsų puoselėtus santykius, tai kam dar kalbėtis?

Tačiau turi išklausyti jo / jos versiją. Tai bus labai sunku, tačiau tavo antra pusė turi teisę pasiaiškinti, kodėl tai įvyko. Užsidarydamas savyje ir kaltinindamas tik jį / ją, tik dar labiau viską apsunkini.

Natūralu, kad asmuo, padaręs kažką blogo, nori paaiškinti kodėl taip nutiko. Būtent dėl to turi pamiršti savo išdidumą ir išklausyti jo / jos paaiškinimą.

Pabandyk suprasti motyvus

Pabandyk pažvelgti į antrąją pusę iš šalies, ir paklausk savęs, kodėl jis / ji taip pasielgė. Kokie motyvai? Kas paskatino taip elgtis?

Labai dažnai išdavusieji prisipažįsta, jog nuklydo į kairę tik vedami smalsumo. Jie buvo nusivylę santykiais, norėjo kažko daugiau iš jų, todėl pasitaikius galimybei ja pasinaudojo. 

Kartais neištikimybės priežastimi tampa porų konfliktai. Kilo ginčas, o jis išėjo į barą ir po kelių bokalų alaus pakliuvo į žavios moters glėbį. Ryte jis suprato, kad padarė didžiulę klaidą, tačiau neišdrįso pats prisipažinti…

Išdavystės motyvai gali būti labai įvairūs. Kartais tai nutinka visiškai netyčia, o kartais antra pusė, norėdama išbandyti kažką naujo, ieško naujų sekso nuotykių. Nei vienų motyvų negalima visiškai pasmerkti, tačiau kai kuriuos turėtum pateisinti. Ir, svarbiausia, atsižvelgti į antros pusės elgesį. Ar jis / ji nuoširdžiai gailisi tai padaręs?

Prisiimk atsakomybę ir tu

Tokia jau ta tiesa - abu esate kalti dėl to, kad nutiko. Pagalvok, ar jis / ji anksčiau nerodė jokių ženklų, kad jūsų santykiuose jam / jai kažko trūksta. Gal jis / ji pradėjo po truputį tolti nuo tavęs, bet tu to nepastebėjai? O gal tu pradėjai atitolti nuo antrosios pusės, visiškai nebesistengei, todėl jis / ji ieškojo meilės kito glėbyje?

Lengviausia yra kaltinti vienas kitą ir neprisiimti atsakomybės už tai, kad nutiko. Jūs abu kalti dėl to, kad nutiko. Tik jūsų abiejų veiksmai privedė prie neištikimybės. Todėl pykti, kad tave išdavė antra pusė, negali. Dėl šios išdavystės esi kaltas ir tu.


Kad ir kaip bebūtų skaudu, tačiau neištikimybę reikia atleisti. Tai nėra visiškai pateisinamas veiksmas, tačiau pykti dėl to neturėtum. Žinoma, likai įskaudintas ir paniekintas, bet gal tai ir turėjo įvykti? Galbūt neištikimybė yra tas momentas, kuomet turi sau atsakyti, ar su šalia tavęs esančiu žmogumi tikrai nori kurti santykius toliau? Neištikimybė gali padėti atsakyti į šį klausimą.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras