Ar jums tiesiog sunkus laikotarpis, ar vertėtų baigti santykius?

gincas-56155f2d1078f(1).jpg
 
Turbūt visi sutiktumėte su teiginiu, kad pykčiai bei nesutarimai poros gyvenime yra dažni. Būna tokių dienų, kada susikivirčijate dėl nieko, būna ir tokių dalykų, kurių praleisti pro akis tiesiog neįmanoma. Vis dėlto, per ilgai besitęsiantys arba per dažnai užsiplieskiantys konfliktai gali reikšti tai, jog jūsų santykius vertėtų baigti. Kaip rasti tą ribą ir kaip žinoti, ar santykiams atėjo galas?

Visų pirma


Santykių ekspertai, porų terapijos psichologai bei įvairūs sociologai teigia, kad konfliktai bei priešprieša yra neišvengiami. Du skirtingi žmonės negali nuolat būti patenkinti vienas kito veiksmais. Jeigu abu siekia individualios laimės bei pasitenkinimo, kažkur ateityje tikrai realu, jog nuomonės arba interesai išsiskirs. Jų nuomone svarbiausia nėra mirtinai vengti konfliktų, o mokėti juos spręsti bei įsiklausyti į kito nuomonę. Žinovai tikina, kad svarbu apie tai kalbėti bei pykčio metu susivaldyti nuo impulsyvių veiksnių. Kuo labiau pasversite savo elgesį ir išlaikysite savitvardą – tuo mažiau problemų bus ateityje. Na, o sunkaus laikotarpio metu reikėtų kalbėtis apie tai ir nevengti nemalonių pokalbių. Tik tokiu būdu rasite problemų šaknis bei jas išrausite.


Venkite konfrontacijų rizikingais momentais


Kas yra rizikingi momentai? Na, pavyzdžiui sunki diena darbe arba moksluose, nesėkminga diena kai tiesiog viskas slysta iš rankų, kada jai PMS arba mėnesinės, traumų metu, kai žmogui skauda ar jis susižeidė ir taip toliau. Be jokios abejonės, net ir tokiais momentais bjaurus ar nemalonus elgesys yra nepateisinamas, bet neišplautų indų ar nesusirinktų kojinių prikišti nereikėtų. Jeigu jau neištveriate ir norite kažką pasakyti, naudokite visą įmanomą diplomatiją, prisiglauskite, nes tokios būsenos žmogų išprovokuoti bus tikrai nesunku. Geriau palaukite bent jau kol žmogus neturės preteksto ir galimybės greitai užsiplieksti. Jeigu progos neatsiranda, susėskite iš anksto suplanuotam pokalbiui.


Savo vaidmuo


Neretai žmonės pamiršta, jog ir jų vaidmuo nelaiminguose santykiuose yra svarbus. Lengviausia – apkaltinti ir visą naštą perkelti kitai pusei, o nuo savęs viską nusikrauti. Situaciją geriau aprėpti padeda antrosios pusės įsiklausymas, atviras pokalbis bei, jeigu esate pajėgūs, objektyvus požiūris į save iš šalies. Jeigu galvosite, jog neištikimybė, konfliktai arba kitos problemos atsiranda tik dėl to, jog jūsų antra pusė nevertina jūsų vaidmens arba negerbia jūsų – tikriausiai klystate. Dėkite žingsnį atgal ir pasistenkite viską nuosekliai peržvelgti dar kartelį. Kada įžvelgsite bei teisingai įvertinsite savo klaidas, viskas pasidarys aiškiau.


Iš pradžių santykius bandykite gelbėti


Tai negalioja nebent tuo atveju, kada prieš jus, nepriklausomai nuo lyties – pakeliama ranka, jums keliamas psichologinis spaudimas ar yra grasinama. Tokiu atveju su situacija taikstytis negalima ir jokių pateisinimų neieškokite. Kitomis situacijomis turėtumėte būti apsiginklavę kantrybe, jos čia labai reikės. Jeigu tikitės, kad visą gyvenime „pilve skraidys drugeliai“ – savo lūkesčius turėtumėte nuleisti atgal ant žemės. Deja, drugeliai pilve skraidys rečiau ir rečiau, negalite kaltinti vienas kito, turite priprasti prie fakto, jog santykiai keičiasi. Tik tada reikėtų pereiti prie tokių dalykų kaip gilūs pokalbiai, apsilankymai porų terapijoje, galbūt net laikas atskirai. Tačiau juos gelbėti verta, jeigu jaučiate meilę vienas kitam. Nepraraskite vilties vien dėl trumpo nesėkmingo laikotarpio, išmokite kovoti su sunkumais ir juos įveikę kartu sustiprėsite.


Galbūt tiesiog reikia pokyčių santykiuose


Pykstatės dėl to, jog abejojate tam tikrais santykių aspektais? Pats laikas apie tai pasikalbėti. Jeigu pokyčiai turi įvykti lovoje – raskite kompromisą kaip abu pasieksite malonumą. Jeigu mylite savo partnerį(-ę), tačiau norite į žaidimus įtraukti naujus žmones, siekiate išbandyti kažką naujo ar tiesiog esate smalsūs bei kamuojami rutinos? Svarbiausias aspektas čia yra savitarpio supratimas bei partnerio norų vertinimas. Galbūt išpildę parnterio(-ės) norus gausite ir savo norų išpildymą. 


Kitose srityse irgi gali reikėti pokyčių. Dažnai gali trūkti iniciatyvumo iš antrosios pusės, tai neretai pasitaikanti problema. Na ir trečias variantas – santykių pakeitimas ir perorientavimas. Neretai tik po kurio laiko imate matyti vienas kitą ne kaip širdies draugą, o kaip paprastą bičiulį ar tiesiog sekso partnerį. Tokios situacijos irgi gali slėgti bei apsunkinti santykius. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras