Ar jūsų partneris gali pasikeisti? Atsako psichologai

bigstock-Divorce-fight-problems-Young-62516582-copy.jpg
 
Kai pradėjote susitikinėti, jus akivaizdžiai traukė geriausios partnerio savybės, pavyzdžiui, geras humoro jausmas. Tačiau, sakykime, kad santykiai tęsiasi jau kelis mėnesius ir jūs pastebite kelis erzinančius įpročius. Jei jie pakankamai jus erzina, jūs net imate svarstyti ar partneris galėtų pasikeisti.

Tai nutinka beveik visiems. Mes norime gyventi pasakoje ir tikėti, kad meilė gali nugalėti viską. Tačiau niekas negali garantuoti, kad partneris tikrai pasikeis. Maži kasdieniai nusivylimai, pavyzdžiui faktas, kad partneris visur palieka savo nešvarius drabužius, gali būti lengvai patobulinami. Tačiau kaip dėl asmenybės bruožų? Nelabai. Jei partneris yra irzlus, nekantrus, ne visada atviras įvairioms idėjoms ar nemėgsta socializuotis, tai pakeisti gali būti daug sudėtingiau.

Taip yra todėl, kad įsisenėjusių įpročių keitimas reikalauja daugiau laiko, nei pavyzdžiui, nešvarių drabužių tvarkymas. Taip pat partneriui reikia įdėti į tai daugiau pastangų. Štai kodėl tikrasis klausimas neturi būti ar kas nors gali pasikeisti, tačiau ar žmogus to nori. Žmonės keičiasi, kai jie nėra laimingi patys, o ne todėl, kad kažkas nelaimingas dėl jų įpročių. Ir, greičiausiai, jie nepasikeis, nebent bus labai motyvuoti gauti pagalbos, reikalingos pokyčiams. 

Taigi, padarę partnerį laimingą galėtumėte sėkmingai jį paskatinti pagerinti santykius. Žinoma, kiekvienas pasižymime asmenybės savybėmis, kurios yra stabilios, tačiau mokymasis ir supratimas apie save, ypač santykių kontekste, gali palengvinti keisti tam tikrą elgesį ar įpročius, kurie jau yra įsisenėję. Geriausia į santykius leistis priimant partnerį su visais jo trūkumais ir pranašumais. Štai kodėl kylant problemai, judu turėtumėte susitelkti į kompromisą ir susitaikymą, o ne į vienas kito idealias vizijas.

Tačiau, kalbėtis apie tai, kas jus neramina, yra sveika, ypač apie įpročius, kurie veikia jūsų porą ir imti juos gerinti, tačiau nieko nereikėtų tikėtis. Partneris yra suaugęs žmogus, todėl tai yra jo sprendimas. O jei tai tampa problema, judu galite nuspręsti išsiskirti. Ir nors negalite pakeisti kito žmogaus, tai nereiškia, kad turite gyventi su jo problemomis ar santykių problemomis.

Manant, kad stengtis verta, pradėkite nuo laiko, skirto pokalbiui su partneriu apie jausmus, aptarkite galimus sprendimus, su kuriais abu sutiktumėte. Pasvarstykite savo motyvus ir būkite realistas dėl pokyčių. Geriausia apie tai kalbėtis atvirai ir nesmerkti partnerio, bei nepamiršti rodyti, kad jį mylite.

Kai pokyčiai nėra įmanomi, gali užtekti kompromiso ir atvirumo. Žmonės visada gali pasistengti dėl savo elgesio, o tai taip pat gali reikšti asmenybės pokyčius. Introvertai gali dažniau išeiti į vakarėlius, o ekstrovertai gali dažniau likti namie, jei to reikia santykiams.

Taip pat padėti galėtų terapija, ypač tokiems asmenybėms bruožams, kurie yra toksiški. Pavyzdžiui, daugelis žmonių mano, kad negali valdyti pykčio, nes jie tiesiog tokie yra, tačiau tai netiesa. Pyktis yra emocija, o ne asmenybės savybė. Riksmai yra elgesys, kuris gali būti keičiamas ar atsikratomas.

Jei jūsų partneris nori keisti savo elgesį ar būdo bruožus, jis tikrai gali. Neteisinga pradėti santykius, tikintis, kad partneris magiškai virs nauju žmogumi. Tačiau kaip jo antroji pusė, turite teisę pasakyti jam apie įpročius ar bruožus, kurie jums netinka ir aptarti būdus kaip tai pagerinti. Nuo tada partneris galėtų šį bei tą pakeisti tam, kad galėtumėte judėti į priekį kaip pora.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras