Ar mūsų santykiai sveiki? Tikslai, kurių neturėtumėte siekti kaip pora

pora-71898084.jpg
 
Jei išsikeliate tikslų kaip porai, tai puiku. Kai abu dirbate, kad kažką pasiektumėte, tai gali jus sujungti ir galite pasijusti komandos dalimi. Tačiau dėka socialinės medijos, santykių tikslai pavirto į tai, kas kelia klausimą, ar jūsų santykiai yra tokie geri, kokie turėtų būti. Puiku turėti tikslų, tačiau kai kurie iš jų gali sukelti pavojų, kad santykiai bus apnuodyti.

Santykių tikslai gali būti toksiški, o tokie tikslai dažnai būna griežti ar paremti agenda. Kai poros ar individai iškelia tokius tikslus, kurie nėra paremti realybe, dažnai sukuria ir problemas, kurios gali sužlugdyti santykius.

Didžiausia problema su daugeliu santykių tikslų šiandien yra ta, kad mes atsiremiame į tai, ką daro kitos poros. Žmogus linkęs lyginti save su kitais, todėl kartais nieko negalime dėl to padaryti. Tačiau, kai nuolat lyginate savo santykius su kitų, greičiausiai, tapsite nepatenkintas. Taip kuriami nerealūs lūkesčiai partneriui ir santykiams, o visa tai baigiasi atitolimu ir nepasitenkinimu.

1. Niekada nesipykti

Buvimas pora, kuri niekada nesipyksta, yra gana nerealu. Nesutarimai su partneriu yra dažni ir tai nereiškia, kad santykiai yra pasmerkti. Tačiau, jausmų slėpimas ir nesikalbėjimas su partneriu apie tai, kas vyksta, gali baigtis pykčiu ir nepasitenkinimu. Kažkuriuo metu viską, ką laikėte savyje, sprogs ir virs smarkiu konfliktu. Vietoje to, kad laikytumėte emocijas savyje, pasakykite partneriui, kas jus neramina.

2. Neinate miegoti pikti

Vienas senas patarimas, kuriuo naudojasi ir šiuolaikinės poros – neiti miegoti susipykus. Tačiau tai gali būti gana nerealus tikslas. Gali pasitaikyti, kad pora pernelyg ima reikšti emocijas. Tam, kad išvengtumėte to, ko galite gailėtis, duokite laiko sau ir partneriui atvėsti ir nusiraminti. Niekada neturėtumėte leisti problemoms likti neišspręstoms. Tačiau puiku yra skirti sau ir partneriui laiko atvėsti ir pagalvoti apie tai, ką norite pasakyti. Konflikto metu padaryta pauzė bus į naudą. Jei negalite sukontroliuoti emocijų, pailsėkite ir pasikalbėkite apie tai ryte.

3. Jūs vienas kitam esate pasaulio centras

Vienas iš nuodingiausių santykių tikslų – padaryti kitą žmogų savo gyvenimo centru. Žvelgimas į partnerį kaip į prioritetą yra svarbus, bet neturite dedikuoti jam viso savo gyvenimo, kad padarytumėte laimingą. Tai gali būti nuodinga. Todėl pasistenkite gyventi ir už santykių ribų. Pabūkite su draugais, kolegomis ir taip pat leiskite sau pabūti vienam. Neleiskite sau pradingti kažkieno kito gyvenime.

4. Bandote pakeisti partnerį, kad jis atitiktų jūsų tobulybės lūkesčius

Bet koks būdas, kuriuo bandysite pakeisti partnerį, yra toksiškas. Žmogaus keitimas nėra naudingas ir dažniausiai tai nepavyksta. Partneris jus gali mylėti, tačiau neturėtumėte jo verti daryti kažką, ko jis nenori. Bet koks pokytis turi kilti iš jo paties. Vietoje to, kad mėgintumėte pakeisti žmogų, pamėginkite suprasti, kas jus neramina. Gal būt tai kažkas iš jūsų vidaus? Jei taip yra, galite dirbti ties tuo drauge. Svarbu nepamiršti, kad partneris niekada nebus tobulas. Todėl turite su tuo susitaikyti arba susirasti kitą.

5. Sekate tai, kas madinga, kad būtumėte „kieta“ pora

Atsiradus socialinei medijai ir žmonėms tapus atviresniems, lengviau kurti tikslus santykiams, kurie paremti tuo, ką daro kiti. Tačiau atsisakydami savo tikrųjų vertybių ir sekdami tai, kas madinga, galite pakenkti santykiams. Pavyzdžiui, nusprendėte atverti santykius, nes visi kitą tą daro. Dažniausiai žmonės mano, jog privalo tai padaryti todėl, kad visi kiti tai jau padarė. Tai niekada nesibaigia geruoju. Tik todėl, kad tai tiko kažkokiai porai, nereiškia, kad tiks ir jums. Nesvarbu kas „kieta“ meilėje. Jei esate su mylimu žmogumi ir jūsų santykiai yra sveiki, kam rūpi, ką daro kiti.

6. Visą laiką viską darote kartu

Nėra nieko blogo, jei norite visą laisvą laiką leisti su partneriu. Tai daro daugelis porų. Tačiau tai tampa nuodinga tada, kai vienas iš partnerių praranda individualumą. Kai taip nutinka, tampate priklausomi nuo santykių. Jūs ir jūsų partneris neprivalote leisti viso laisvo laiko kartu.  

7. Apsigyventi kartu po šešių mėnesių ir susižadėti po metų

Jei santykiuose nustatote laiko ribas, tai gali juos nuodyti. Jei esate susitelkęs į sąrašo punktų išbraukimą, gali būti, kad nebeskiriate dėmesio partneriui ir tam, kas geriausia jums pačiam. Turite suprasti, kad santykiai juda savo ritmu. Jei abu siekiate tos pačios ateities, visiškai normalu yra niekur neskubėti.

Nėra nieko blogo, jei iškeliate sau tikslų kaip pora. Tačiau įsitikinkite, kad tikslai kyla iš gero ir jie padės jums pasijusti artimesniems. 

Suagusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras