Ar partneris jus apgaudinėja? 7 ženklai, rodantys, kad jūsų įtarimai kyla iš baimės

neistikimybe-5d5d3683740a50-01348441(2).jpeg
 
Jei manote, kad partneris jus apgaudinėja, svarbu išsiaiškinti, iš kur kyla jūsų įtarimas. Yra skirtumas tarp baimės ir intuicijos. Santykiuose intuicija gali išgelbėti nuo širdį daužančios situacijos, o baimė gali sukurti atstumą, įtampą ir netgi skausmą. Taigi, kaip žinoti, ar jūsų įtarimas nėra pagrįstas baime? Pasak ekspertų, reikia atkreipti dėmesį į kelis dalykus.

Dažnai pasitaiko, kad kyla baimė dėl partnerio lojalumo, ypač, jei jau patyrėte neištikimybę. Tačiau nesąmoninga baimė gali sukelti problemų.

Nesąmoninga baimė kyla, kai pasąmonė didina įtarimus tam, kad būtumėte saugus. Tai reiškia, kad jūsų baimė gali atrodyti labai tikroviška, tačiau gali neturėti jokio realaus pagrindo.

Pavyzdžiui, šio tipo baimė pasirodo, kai partneris grįžta vėlai. Tada nuo minčių “Ar jam viskas gerai?” staigiai peršokate į tokias mintis: “Ar jis man ištikimas?” Jei leisite šiai baimei jus valdyti, tai paveiks jūsų elgesį su partneriu. Baimė suklaidina smegenis ir imate galvoti, kad viskas yra daug blogiau, nei yra. Ir tai gali sugriauti net tobulus santykius. 

1. Praeityje jau patyrėte neištikimybę

Visi atsinešame savo praeities bagažą į naujus santykius. Jei jūsų bagaže slypi neištikimybė, būsite itin jautrus vien tik dėl galimybės, kad tai gali nutikti ir vėl. Tai įsišakniję jums į smegenis. Jūsų smegenys sugretins panašias patirtis tokiu būdu padėdamos išvengti traumos, skausmo ir nesaugumo jausmo. Net tada, jei nevyksta nieko įtartino, jūsų smegenys gali jus apgauti tam, kad nebūtumėte įskaudintas.

2. Iš vaikystės turite neišspręstų problemų

Gali atrodyti, kad vaikystė baigėsi seniai, tačiau tai, ką joje patyrėte, atsispindi ir dabartyje. Jei užaugote su toksiškais tėvais, tai paveiks visus jūsų santykius. Tai gali sukelti gilų jausmą, kad jūsų mylėti tiesiog neįmanoma. Taip nutinka dėl prisirišimo stiliaus, kurio išmokote būdamas vaikas. Jei prisiširišdavote nerimastingai, tai gali sukelti nerimą jūsų dabarties santykiuose. Jums tiesiog lengviau manyti, kad partneris bus jums neištikimas ir paliks jus, nei manyti, jog jis liks su jumis ilgą laiką.

3. Buvote neištikimas sau

Kartais įtarimų priežastis gali būti rasta pažvelgus į veidrodį. Jei nesate visiškai lojalus sau, projektuojate tai į išorę. Pasąmonėje jaučiate kaltę dėl neištikimybės galimybės. Vietoje to, kad pripažintumėte sau, kad įsipareigojimas ne visada baigiasi neištikimybe, manote, kad partneris turi būti jums kokiu nors būdu neištikimas. Dėl to, jaučiate norą tikrinti, ar viskas gerai. Žmonės taip pat naudoja šį projekcijos būdą, kad apsigintų nuo pripažinimo, kad buvo neištikimi. Tai vadinama reakcijos formavimu. Jei elgsitės geriau, nei neištikimasis, niekas neįtars jūsų.

4. Mažiau pasitikite savimi nei įprastai

Dideli pokyčiai gyvenime, hormonai ir mylimojo praradimas, ar net sveikatos problemos gali paveikti vidinį stabilumo jausmą. Jei patiriate stiprų pasitikėjimo savimi nuosmukį, tampa labai lengva projektuoti savo baimes partneriui ir santykiams. Ir dažniausiai šie jausmai ateina ir praeina. Jie niekada nepasilieka ilgam. Venkite išvadų, kai jaučiatės nepasitikintys savimi, ar gali paveikti savęs vertinimą. Nėra jokios prasmės pridėti dar daugiau nerimo.

5. Keičiasi santykių fazė

Kiekvienuose santykiuose pasitaiko gero ir blogo. Tačiau kartais šie pokyčiai gali sukelti baimę dėl to, ką partneris gali ir ko ne, kai nėra kartu fiziškai ir emociškai. Pavyzdžiui, partneris neberašo jums taip dažnai kaip anksčiau, todėl lengva manyti, jog jis prarado susidomėjimą. Tačiau svarbu nepamiršti, kad jūsų santykiai niekada nebus tokie, kokie buvo pradžioje. Kartais tiesiog tampate labiau užsiėmęs ir nebegalite tiek daug laiko ir energijos skirti santykiams. Tai visiškai normalu ir sveika.

6. Pastaruoju metu partneris buvo labai geras

Visi įtarimai kyla iš baimės, nesvarbu, ar jie paremti realybe ar vaizduote. Įtarumas yra ženklas, kad jūsų protas pastebėjimo galimą pavojų, todėl kūnas tampa imlesnis. Yra racionalios priežastys būti įtariam, kaip flirto pilnos žinutės tarp jūsų partnerio ir bendradarbio. Tačiau, jei partneris tiesiog jums lojalus, nuoširdus ir atviras visą laiką, kol esate kartu, gali būti, kad jūsų įtarimai kilo iš niekur.

7. Savo susirūpinimą laikote savyje

Jei manote, kad partneris jums neištikimas, turėtumėte užduoti sau klausimus: ar turite tikrų neištikimybės įrodymų? Ar pastebėjote akivaizdų elgesį, kurį galėtumėte priskirti neištikimybei? Jei ne, jūsų įtarimai gali kilti iš baimės. Kai stebite partnerio elgesį ir jį analizuojate, lengva galvoti apie blogiausią. Galų gale, jau įtariate partnerį neištikimybe, reiškia, ieškosite ženklų, kurie tai įrodys. Jei nekalbate apie tai su partneriu, baimė yra vieninteli degalai jūsų įtarimams.

Komunikacija su partneriu apie jausmus yra be galo svarbi sėkmingiems santykiams. Pasitikėjimas ir intymumas sukuriami laikui bėgant, o atvira komunikacija yra pagrindas. Po jūsų pokalbio, galite apsvarstyti savo baimes. Jei po pokalbio su partneriu pasijutote geriau, nėra ko nerimauti.

Baimė gali būti varginanti, tačiau neleiskite jai sugriauti jūsų santykių. Kalbėkitės su partneriu, ar profesionalu tam, kad išspręstumėte giliai įsišaknijusias problemas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras