Ar seksualinis nesuderinamumas – įveikiama problema?

165atvpztxgmxu1azudy-img-8468.jpg
 
Kaip viena iš priežasčių, paskatinusių nutraukti tarpusavio santykius, dažnai įvardijamas seksualinis nesuderinamumas. Kas slepiasi po šia sąvoką ir kaip tą darną grąžinti?

Fizinės priežastys

Per didelis ar, priešingai, mažas penis, plati ar siaura vagina – dažniausi „techniniai“ niuansai, trukdantys mėgautis kokybišku seksu. Tiesa, ekspertai teigia, jog tik labai retais atvejais seksas, dėl lytinių organų ypatybių, yra iš tiesų fiziškai neįmanomas. Įprastai vagina natūraliai prisitaiko prie penio gabaritų. Jei šie kelia diskomfortą sekso metu arba, priešingai, lauktų potyrių neiššaukia, derėtų pasidomėti rekomenduojamomis sekso pozomis bei naudoti papildomai stimuliuojančius sekso žaislus. Kaip sakoma, nėra nei per ilgo, nei per trumpo penio – yra tik nemokėjimas šiuo naudotis.

Prie fizinių priežasčių, galinčių neigiamai paveikti seksualinį gyvenimą, priskiriama ir susijaudinimo greitis bei laikas iki orgazmo. Ilgesnė preliudija, masturbacija, lubrikantai, didinantys susijaudinimą ar, priešingai, atitolinantys ejakuliaciją – yra daug minėtos problemos sprendimo būdų, tereikia norėti su pastarąja susidoroti.

Psichologiniai barjerai

Kai poroje vienas pripažįsta tik seksą tamsoje misionieriaus poza, o kitas pirmo pasimatymo metu su pasididžiavimu parodo savo gausią erotinių žaisliukų kolekciją, akivaizdu, jog nesutarimai ne už kalnų. Kompromisas, kai prieinamas labiausiai abiejų pusių poreikius tenkinantis sprendimas – vienintelė išeitis tokioje situacijoje. 

Seksualinio „apetito“ bei bioritmų skirtumai

Natūralu, jog du skirtingi žmonės dažnai pasižymės ir nevienodais poreikiais sekso atžvilgiu. Gali būti, jog vienas mylėtųsi kelis kartus per dieną, o kitam užtenka vos poros kartų per mėnesį. Vienas neįsivaizduoja dienos pradžios be aistringo sekso, o kitas, užuot praktiškai išbandęs kamasutrą, mieliau keliolika papildomų minučių skirtų miegui. 

Specialistai teigia, jog ir tai nėra problema be išeities – tiesiog abiems reikia įdėti šiek tiek pastangų. Skurdų seksualinį apetitą turintis žmogus, galvodamas apie savo partnerį, savo dienotvarkėje turėtų atrasti daugiau laiko seksualiniams žaidimams. Amžinai „alkanas“ – nebūti per daug įkyrus ir ieškoti kitų būdų seksualinei energijai išlieti. Pavyzdžiui, tai gali būti ir masturbacija, tačiau ramybėje paliktas partneris privalo į tokį elgesį taip pat žiūrėti teigiamai ir nelaikyti šio išdavyste.

Seksualinio suderinamumo problemų sprendimas – ilgas procesas, reikalaujantis tarpusavio diskusijos, susitarimo ir pasiryžimo kažką paaukoti dėl partnerio bei tarpusavio santykių gerovės.  Aišku, šiam darbui verta ryžtis tik tada, jei jauti, jog tai tikrai yra žmogus, kuriam puoselėjami jausmai yra kur kas didesni nei paviršutiniška seksualinė trauka.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras