Ar šiais laikais egzistuoja ištikimybė?

hot.jpg
 
5 komentarai
Ar bent kartą gyvenime esate savęs paklausę, ar vis dar egzistuoja ištikimybė? O ar kada nors ji egzistavo? Ir apskritai, kas toji ištikimybė ir ar aš esu ištikimas, ištikima savo partneriui?

Suaugusiems.lt forumo nariai šiuo klausimu neskuba vienareikšmiškai paneigti ar patvirtinti ištikimybės egzistavimo . 

Vieniems ištikimybė tai dvasinis prisirišimas, nepaisant kūniškųjų nuklydimų, kitiems atvirkščiai – fizinis prieraišumas vienam partneriui, išskyrus svingo, grupinio sekso ir kitus atvejus, kai partneriai vienas kitam leidžia atsiduoti į kito vyro ar kitos moters glėbį: 
 

“Priklauso nuo to, apie kokią ištikimybę kalba ir kokiu lygmeniu. Galiu būti ištikima mintimis, bet kūniškai - ne.” 

“Dar tai priklauso, kaip apibrėžti tą IŠTIKIMYBĘ. Pavyzdžiui, svingo atveju... Partneriai ištikimi vienas kitam ar ne?  ” - klausia  forumo suaugusiems lankytoja Saulėgrąža.

 


“Svingas - tai čia legali neištikimybė - kurios tokios poros tikrai nelaiko neištikimybe.  Tokioms porelėms - neištikimybė būtų, jei savas žmogutis - atskirai, vienas nueitų į šoną" - į klausimą skuba atsakyti astujisji.

 

Ne ką mažiau įdomią ištikimybės versiją iškėlė kitas portalo suaugusiems narys, Ishdikęs :
 

 “Plačiąja prasme gali būti ištikimybė, pavyzdžiui, savo idealams. Tad vienareikšmiai plačiąja prasme būtų galima atsakyti - taip, egzistuoja” .

 

Žodžių žaismas, bet idealai ir adijalai  turi šį tą bendro. Vieni labiau vertina ištikimybę savo partneriu ir vienas svarbiausių prioritetų tokių žmonių gyvenime yra  monogamiški santykiai.

Kiti suvokia, jog jų atveju, monogamija nėra tas dalykas, kurį būtų galima laikyti tvirtų santykių pagrindu, bei turėdami tokias nuostatas, drąsiai žengia į „kairę“. Tad šiuo klausimu, net ir , atrodo, esant akivaizdiems neištikimybės faktams, vargu ar galėtume teigti, jog žmogus buvo neištikimas savo antrajai pusei. 

Tačiau puoselėjantiems monogamiškus santykius, tiek dvasiniai, tiek kūniški nuklydimai – didelė nuodėmė, o paklydus ir paminus šią vertybę, žmogus išduoda ir pats save. Tačiau kas dėl to kaltas ir kuris  iš partnerių mintimis ar kūniškais gestais tapo neištikimu pirmiau?

 

“Mano nuomone - ištikimybė vedybiniame gyvenime ir ne tik, tam tikra laiką egzistuoja, bet turbūt pas daugelį, ji po tam tikro laiko "lūžta". Vieni sulaužo ištikimybę ieškodami įvairovės, kiti tiesiog neatsispiria pagundai esamoj situacijoj, kiti tai daro iš keršto antrajai pusei, kai sužino ar kyla įtarimas, kad partneris buvo neištikimas... Žodžiu, neištikimybės priežastys įvairios” - savo poziciją išsako  astujisji.

 

 

Ištikimybės ir neištikimybės tema kelia daugybę klausimų, o į juos nuoširdžiai atsakyti, gali būti sunku. Tačiau siekiant išsiaiškinti tiesą - svarbu suprasti, kaip šį žodį traktuojate jūs ir jūsų antroji pusė. Kas Tau yra ištikimybė?

Ar tai jausmas, kad tau priklauso kūnas ir siela, kuris nėra tavo? (Coelho Paulo, romanas "Zahiras")
Diskusiją ištikimybės tema galite pratęsti forumo temoje "Ar šiais laikais egzistuoja ištikimybė?"

www.suaugusiems.lt

 
Komentarai (5)
O man labai patiko sie zodziai:Kas Tau yra ištikimybė?

Ar tai jausmas, kad tau priklauso kūnas ir siela, kuris nėra tavo?

Pati labai bijau neistikimybes,pati ir nesirysciau isduot,na nebent jau netycia gautusi.o vyro atzvilgiu jei isduotu zinau tik tiek,kad lauktu ilgas ir sunkus,skaudus gyjimas,kuri jis atnese i musu seima ir net gyditojai negaletu duot garantiju kad nuo to isgyciau...po kol kas 9m kartu ir jokiu itarimu nebuvo,bet zinau,kad tai vis arteja,nes netikiu,kad vyrai gali but istikimi iki grabk...ir jei jam to taip smarkiai reiketu tegul eina,jug jis laisvas zmogus,jis nera mano nuosavybe,mes tik pakeleiviai...manau fizinis kontaktas nera tokia jau baisi isdavyste kiek emocinis (tai yra uzregstas koks romaniukas)cja jau daug rimciau, bet speju skauda vienodai....
neistikimybe kai lytiskai santykiauji. o ks yra smegenyse tas yra smegenyse.. to zinot nereikia. jei reiketu tai zmones galetu skaityt vieni kitu mintis. bet negali.. reiskias ne bereikalo :) tad mintis jau galima pasilikt kiekvienam sau o kai uzsiimineja sexu su kitair partneriais tai ja uneistikimybe. asmeniskai nebuvau neistikimas ir neplanuoju buti.
tikriausiai i si kl. galima butu atsakyti : taip, egzistuoja tarp svingeriu ir seksomano, o dievo baimingi zmones kada nors nuklysta arba bent buna neitikimi mintimis. Tad jiems istikimybe - mitas ;)
Dievo įsakymas: "Negeisk svetimo vyro ar moters" ir viskas aišku jog tiek mintyse tiek realiai tai yra nuodėmė.
joooo tik kazkodel toji pati saulegraza taip ir nesugebejo atsakyti i klausima: kaip ji tose mintyse islieka istikima, jei tose paciose mintyse mintija apie pisimasi su kitu? :D
Naujas komentaras