Ar susituokę žmonės laimingesni nei vieniši?

 
2 komentarai
Mergaitės dar vaikystėje svajoja apie „princo ir princesės“ amžiną laimę. Žinoma, tam įtakos turi pasakos ir animaciniai filmukai. Realybėje viskas kiek kitaip – nė viena šeima neapsieina be pykčių ir barnių. Psichologai aiškinasi, kurie žmonės laimingesni: susituokę ar vieniši. Šį klausimą analizuoja ir ekonomistai: jiems svarbu išsiaiškinti, kurių žmonių gyvenimo kokybė yra geresnė.

Prieš šimtmetį šis klausimas turėjo vienareikšmį atsakymą – susituokusių žmonių gyvenimo kokybė geresnė.  Taip buvo todėl, kad namų ūkyje buvo tikrai daug darbo – tiek vyriškų, tiek moteriškų darbų. Viskas buvo aišku: moteris ravi daržus, gamina valgį, o vyras skaldo malkas bei atlieka kitus vyriškus darbus. Be to, lytiniai santykiai tarp nesusituokusių porų buvo smerkiami.

Šiandien viskas kitaip. Moterys nebėra vien namų šeimininkės. Kadangi namų ūkyje nebėra tiek daug darbų, ir dauguma žmonių gyvena miestuose, jie puikiai gali susitvarkyti patys.

Vis dėl to, jei galvotume materialistiškai – susituokusių žmonių turtas būna gerokai didesnis nei vienišų. Taip atsitinka todėl, kad jie dalijasi būsto išlaidas per pusę, planuoja bendrą biudžetą. Susituokę žmonės mažiau išleidžia būsto nuomai, maistui bei pramogoms. Atliktas tyrimas parodė, kad susituokę žmonės rečiau patiria nepriteklių  (1 iš 20 atvejų) nei vieniši žmonės (1 iš 8 atvejų). Taigi, ekonomistai mano, kad susituokusių žmonių gyvenimo kokybė geresnė.

 60 procentų susituokusių porų (nesvarbu, ar turi vaikų, ar ne) kas mėnesį atsideda  taupyti apie 5 procentus pajamų, o vieniši žmonės mėnesio pajamas skiria pragyvenimo išlaidoms

Taigi, finansine prasme susituokusioms poroms gyventi yra patogiau: jie kartu dalijasi išlaidas, todėl lieka pinigų egzotiškoms kelionėms bei kitokioms pramogoms, tuo tarpu vieniši žmonės dažnai kenčia nepriteklių, ir dažnai nelieka pinigų taupymui. Vis dėlto, ar susituokę žmonės laimingesni nei vieniši, psichologams tikra mįslė. Nors ekonomistai tvirtina, kad susituokusių žmonių gyvenimo kokybė geresnė, sunku pasakyti, ar jie jaučiasi laimingesni.

Suaugusiems.lt

Kas laimingesni: susituokę ar vieniši?
 
Komentarai (2)
Norėčiau vesti:)
Norėčiau ištekėti :)
Naujas komentaras