Ar turime skirtis? 11 dalykų, apie kuriuos verta pasikalbėti su partneriu prieš nutraukiant santykius

1623260.jpg
 
Jei abu partneriai ima galvoti apie skyrybas, yra didelė tikimybė, kad jų galvoje yra daugybė minčių: greičiausiai abu galvoja apie iškilusias problemas, ar mąsto apie tai, kaip atrodys ateitis. Ir nors galima atsikratyti šių minčių ir tiesiog skirtis, bus daug naudos, jei prieš išsiskirdami pasikalbėsite.

Juk bet kokia pabaiga reikalauja daug apgalvojimo ir komunikacijos. Tai sąžininga tik tada, jei partneris jums atviras. Taip pat įmanoma, kad pasikalbėję suvoksite, kad norite tęsti santykius. Toks pokalbis taip pat leis partneriui išsakyti tai, kas jį neramina, o tai gali privesti prie bendro susitarimo toliau puoselėti santykius ir dėti abipuses pastangas, arba skirtis. Pokalbis su partneriu ne tik padės suprasti, ko norite iš santykių, bet ir tai, kaip juos matote ateityje. Taigi, skaitykite toliau ir sužinosite kelis dalykus, apie kuriuos gali būti naudinga pasikalbėti su partneriu prieš skyrybas.

1. Jūsų komunikacijos stilius

Nieko nenustebins tai, ką daug porų skiriasi dėl to, kad nepakankamai komunikuoja ar nedaro to efektyviai. Todėl pirmiausia turite pasikalbėti apie jūsų komunikacijos problemas ir tai, kaip tą galima pakeisti. Ir nepalikite nieko neišsakyto. Išnaudokite šį laiką ir nusimeskite naštą, net jei esate apie tai kalbėję anksčiau. Tai gali padėti atsiverti, taip pat gali paaiškėti, kad skyrybos yra būtinos, tačiau taip pat galite suprasti, kad turite susitvarkyti su problemomis.

2. Tai, kas jūsų santykiuose yra gerai

Galite kalbėtis apie bet ką, kas jūsų santykiuose blogai, pavyzdžiui, komunikacijos bėdos, tačiau nepamirškite aptarti ir gerąją savo santykių pusę ir tai, kas jus suvedė. Kai poros ima svarstyti apie skyrybas, dažniausiai susitelkia į tai, kas blogai santykiuose. Tačiau gerų dalykų aptarimas irgi gali būti naudingas, ypač tai, kas santykiuose puikiai sekasi ir tai, dėl ko vienas kitą mylite. Tai ne tik pakeis pokalbį gerąja linkme, bet ir padės pamatyti visą paveikslą prieš priimant sprendimą. Kai priminsite sau ir partneriui apie pozityvią pusę, gal net norėsite išsaugoti santykius.

3. Tai, kas jus erzino

Kartais visą tai, kas jus erzino ar nuliūdino neišlenda į paviršių tol, kol neprieinamas galas. Gal viską laikėte savyje dėl pykčio ir kritikos? Ar nebuvote tikras kaip pradėti šią temą? Geriau pasisakyti vėliau, nei niekada. Ir būkite atviras apie tai, kas jus erzina. Kai galite kalbėti apie dalykus, kurie jus neramina ir išklausyti partnerio, galite suvokti, kad partneris yra pasiryžęs tai pakeisti.

4. Kas jus skaudina

Panašiai kaip pokalbis apie tai, kas erzina, svarbu pasikalbėti ir apie tai, kas jus žeidžia. Paprastai, kai santykiai atsiduria ties riba, susikaupia labai daug skaudinančių patirčių. Visą tai išlieti gali būti naudinga, nes galėsite suprasti, ar kas nors dėl to gali būti padaryta. Išsakę tai, kas jus skaudina ir atvirai išklausę partnerio, geriau suprasite, ar santykiams dar liko vilties.

5. Ko jums reikia iš santykių

Kad išsiaiškintumėte, ar santykiai gali būti išgelbėti ar ne, pasikalbėkite apie tai, ko abi norite ir ko jums reikia iš santykių. Atviras savo poreikių išsakymas gali būti vienas iš sudėtingiausių dalykų santykiuose, ypač nekritikuojant, nepykstant ir nekaltinant. Kartais partneris tiesiog nežino. Kartais sunku identifikuoti savo poreikius. Todėl pasistenkite suprasti ko norite prieš pasikalbant su partneriu. Ar norite geresnės komunikacijos? Prasmingo laiko kartu? Sąžiningumo? Pasitikėjimo? Gali būti, kad jūsų partneris labiau pajėgus išpildyti jūsų poreikius, nei manėte. Jei norite, kad santykiai pavyktų, kalbėkite atvirai ir nekritiškai.

6. Išsakykite tai, kaip situaciją matote jūs

Aiškiai matyti situaciją, kai santykiai pakliūna į duobę, gali būti labai sudėtinga. Štai kodėl turite išsakyti partneriui kaip situaciją matote jūs ir išklausyti jo. Suteikdami vienas kitam galimybę pasisakyti pamatysite santykius vienas kito akimis. Ir jei nuspręsite skirtis, šis pokalbis bus naudingas todėl, kad išaiškės viskas ir nebereikės spėlioti. Tačiau, jei nuspręsite likti drauge, tai suteiks galimybę vienas kitą geriau suprasti.

7. Gailėjimasis

Ne visada įmanoma žinoti, ar gailėsitės išsiskyrimo ar ne iki tol, kol neišsiskirsite. Tačiau galite pamėginti įsivaizduoti kaip jausitės ateityje. Jei nemanote, kad paliekate vieną svarbiausių žmonių gyvenime, skirtis gali būti verta. Jei bijote, kad gailėsitės sprendimo, tai reiškia, kad santykiai nesibaigė.

8. Logistika

Nepaisant jausmų, turėsite pasikalbėti apie tai, kas bus po išsiskyrimo: kas išsikraustys, o kas liks gyventi dabartiniuose namuose ir kas nutiks su bendrais daiktais. Jei santykius kūrėtė ilgą laiką, reikės daug ką išspręsti prieš oficialiai juos nutraukiant. Beje, šis pokalbis taip pat gali daug ką parodyti naujai – gali būti, kad geriau suvoksite savo poreikius ir tikslus. Gal net suprasite, kad norite partnerio savo ateityje.

9. Aptarkite ir kitus būdus problemoms spręsti

Labai dažnai santykiuose susitelkiama į tai, kas nepavyksta ir tos pačios strategijos naudojamos tiems paties konfliktams – visą tai neveikia. Todėl prieš nuspręsdami viską nutraukti, pakalbėkite apie kitas strategijas ar bandymus, kurie galėtų sustiprinti jūsų santykius. Ar bandėte porų terapiją? Ar mėginto į problemą pažvelgti kitu kampu? Galite būti patenkinti dėl to, kad suteikėte santykiams antrą progą.
 
10. Pripažinkite judviejų pastangas

Kartais gali kilti nepasitenkinimas ir skyrybos gali atrodyti reikalingos, nes nepastebite partnerio pastangų. Peržvelgdami tai, kas mėginta padaryti, pripažinsite partnerio indėlį į santykius. Tai gali net sukelti dėkingumą, kuris buvo pamirštas.

11. Pasikalbėkite apie pokyčius, kuriuos esate pasiryžę padaryti

Jei nuspręsite skirtis po šių pokalbių, viskas gerai. Tačiau, jei nuspręsite stengtis gerinti ryšį, būtina pasikalbėti apie tai, ką abu esate pasiryžę pakeisti.

Abu partneriai turi pradėti nuo savęs ir išsakyti tai, ką jie realiai yra pasiruošę padaryti. Todėl pasikalbėkite apie tai, dėl ko abu individualiai galite pasistengti ir ką esate pasiruošę paaukoti vardan santykių. Išklausykite vienas kitą, pasverkite informaciją ir pagalvokite ar galėsite dirbti drauge.

Gali būti, kad visą tai aptarę norėsite išgelbėti žlungančius santykius. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras