Atviri santykiai – ką reikia žinoti prieš pradedant susitikinėti su keliais partneriais?

9f7c1cfb8024411a3136dd9b9633c705(1).jpg
 
1 komentaras
Kiekvieni santykiai reikalauja daugybės pastangų ir kantrybės. Mes, žmonės, esame labai skirtingi, todėl santykiuose tenka kiekvienam kažko atsisakyti ar prisitaikyti prie mylimo įpročių.

Pavyzdžiui, atviri santykiai – jūs esate kartu, bet leidžiate vienas kitam susitikinėti su kitais asmenimis. Skamba įdomiai, tiesa? Ne dažna pora ryžtasi tokiam „iššūkiui“, vien dėl to, kad bijo prarasti mylimą asmenį. 

O jei mylimasis ar mylimoji susiras geresnį? Kas bus, jei aš būsi tas/ta, kuri susidomės kitu labiau? Visiškai normalu, kad į galvą šauna patys įvairiausi klausimai, į kuriuos reikalingi atsakymai. Būtinai juos aptarkite drauge, jeigu svarstote apie atvirą draugystę/santuoką ir atkreipkite dėmesį į kai kurias aplinkybes, kurios galbūt privers jus atsisakyti šių santykių. O gal tai jūsų nė neišgąsdins?

Nusistatykite taisykles, kaip bendrauti su kitais

Taisyklės nebuvo sukurtos tam, kad jas laužytume. Tai savotiška sutartis, padedanti išvengti kai kurių nemalonių situacijų. Taigi, jeigu nusprendėte susitikinėti su kitais net ir turint artimą žmogų šalia, būtinai susistatykite pagrindines taisykles, kurių laikysitės.
Pavyzdžiui, apie kiekvieną susitikimą su kitu jūs turite pranešti savo antrajai pusei. Galbūt jūs norėsite susipažinti su asmeniu, draugaujančiu su jūsų mylimuoju/mylimąja? Būtinai apie tai prasitarkite ir nuspręskite, ką kiekvienu atveju darysite. Taip išvengsite painiavos, be to, vos pamačius, kad santykiai klostosi ne pagal taisykles, žinosite, kad jau peržengėte ribą.

Lytiniu būdu plintančios ligos ir nėštumas

Jūs žinote, kad esate švarus (-i), bet kas gali garantuoti už kitą asmenį? Nebent gydytojo pažyma. Žinoma, galite to paprašyti iš naujo draugo (-ės), bet nepamirškite, kad apsauga yra būtina. Tai ne tik padės išvengti lytiniu būdu plintančių ligų, bet ir nepageidaujamo nėštumo.
Bus labai gėda, jei mylimą asmenį apkrėsite kokia nors liga. Pagalvokite ne tik apie savo, bet ir apie kitų sveikatą.

Nebus laisvo laiko

Jeigu jūsų gyvenime bus keli žmonės, su kuriais palaikysite artimus ryšius, galite atsisveikinti su laisvu laiku. Galbūt jums pavyks viską susiderinti, bet po tam tikro laiko pajusite, kad esate pavargęs (-usi), nebe toks energingas (-a) ir visiškai niekuo nesidomintis (-i). Aišku, tai gali būti tik spėlionės, bet atsiminkite, kad kiekvienas žmogus reikalauja dėmesio ir laiko. Šiais laikais, kada visi skuba, laikas ypač brangus.
Nusiteikite, kad teks išmokti planuoti laiką, jeigu iki šiol to nedarėte. Kas žino, gal tai bus jums net į naudą?

Dramos ir intrigos

Žmonės būna pavydūs ir pikti, dažniausiai visai be reikalo. Atviri santykiai, kad ir kaip nekaltai jie skamba, gali būti pilni dramų ir intrigų. Kodėl? Palaikydamas (-a) artimus ryšius su kitais žmonėmis jūs neišvengsite pavydo (mylimasis (-oji) pavydės, kad esate su kitu/kita ir atvirkščiai), nebūtų kaltinimų (kas nors gali pamanyti, kad jį/ją myli mažiau nei kitus), todėl neišvengsite dramų, primenančių pigius meksikietiškus serialus. 
Kaip to išvengti? Dar prieš užmezgant santykius su kitais, pasakykite, kad netoleruosite pavydo, melo ir kaltinimų, jog jam/jai skiriate per mažai laiko. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
didelis žingsnis link grupinio
Naujas komentaras