Bjaurus charakteris ar nepasitikėjimas savo seksualumu?

dc7da105-07cb-4e30-9fbd-cea4cf515dd0.jpg
 
Nesvarbu, ar manote, kad jūsų seksualinė patirtis – milžiniška, ar mintyse ją vadinate nykštukine. Ir vienu, ir kitu atveju jus arba jūsų partnerį gali kamuoti seksualinis nepasitikėjimas savimi. Deja, šis nepasitikėjimas savimi kartais taip persmelkia santykius, jog imamas painioti su bjauriu charakteriu.

Tad žvilgtelėkime, kokie požymiai labiausiai išduoda, kad jūs ar jūsų partneris nepasitikite savo seksualumu.

1. Savęs vertinimas. Dažniausiai tai susiję su savo kūno vertinimu. Tai nesvetima tiek vyrams, tiek moterims. Kai tik jie leidžia neigiamam nusiteikimui savo kūno atžvilgiu pasiekti seksualinius santykius, pastariesiems tai akivaizdžiai ne į naudą. Jei nepriimate, negerbiate savo kūno tokio, koks jis yra, imate nepasitikėti savimi ne tik gyvenime apskritai, bet ir miegamajame konkrečiai. Tad vos jūsų rūbai nukrinta žemyn, liekate nebe susijaudinęs, o... susigėdęs.
    • Kaip tai pasireiškia miegamajame? Pripažįstate santykius tik išjungus šviesas, nemėgstate mylintis nusimesti rūbų, nuolat kontroliuojate save, kad tam tikros (jums nepatinkančios) kūno dalys atrodytų dailiau: slepiate šlaunis, įtraukiate pilvą, ir panašiai.

2. Genitalijos. Vyrai kur kas dažniau rūpinasi tuo, kaip atrodo jų peniai, nei moterys savo vaginomis. Ko gero, priežastis labai akivaizdi: moteriai tiesiog sunkiau pažiūrėti, kaip atrodo jos vagina, nei vyrui žvilgtelėti į savo penį. Juolab sudėtinga būtų moteriai lyginti savo vaginą su kitos moters lytiniais organais. Todėl bent jau šioje srityje dailiosios lyties atstovės dažniausiai viską palieka savieigai. Tačiau kita vertus, moterys nuolat suka galvą dėl daugybės kitų savo išvaizdos detalių, tarp jų – krūtinės dydžio ir formos. Ir jei šie parametrai jos netenkina, moteris gali prarasti pasitikėjimą savimi. Be to, moterys dažnai labai graužiasi, ar jų lytinių organų kvapas ir skonis partneriui priimtinas.
   • Kaip tai pasireiškia miegamajame? Oralinio sekso atsisakymas, noras kuo greičiau pereiti prie įsiskverbimų, klausinėjimas, kieno – esamo ar buvusio partnerio (-ės) genitalijos pranašesnės.

3. Per daug seksualinių partnerių. Niekas negali jums nurodyti, kiek seksualinių partnerių turėti galima, o kiek – jau tabu. Tačiau yra žmonių, kurie nė kiek neabejoja: tiek, kiek jie turėjo, yra per daug. Vieniems tai gali būti 2-3 seksualiniai partneriai, kitiems – 20-30, ir dar daugiau. Ši menama riba – labai individuali. Šiaip ar taip, jei tik pats žmogus mano turėjęs pernelyg daug partnerių, jis ima jaustis pažeidžiamas ir nesaugus.
   • Kaip tai pasireiškia miegamajame? Žmogus atsisako kalbėti apie buvusius partnerius, dažnai klausinėja apie savo dabartinio partnerio praeitį, lygina savo seksualinę patirtį su kitų žmonių.

4. Per mažai seksualinių partnerių. Taip irgi kartais nutinka. Jei žmogus yra linkęs save ir kitus vertinti pagal seksualinį patrauklumą, per mažai partnerių praeityje (šis „per mažai“ – irgi labai individualus) gali jam kelti problemų. Toks netikrumas neretai paskatina žmones apgaudinėti (partneriui pateikiama daug „turtingesnė“ seksualinė istorija, fantazuojama apie neva buvusius meilužius ar meilužes) ar net ryžtis neištikimybei – vien tam, kad būtų išpildyti menami standartai.
   • Kaip tai pasireiškia miegamajame? Smerkiamas partneris, esą jis turi pernelyg daug seksualinės patirties, ir tuo pačiu bandoma kaip nors padidinti savo seksualinių partnerių skaičių.

5. Supertriukų gausa. Kartais didelė patirtis meilės žaidimuose – gerai, bet kartais šis faktas partnerį šiek tiek glumina. Iš kur jūs mokate tokių triukų? Ar tai reiškia, kad buvę partneriai jus to išmokė? Vadinasi, jie turėjo labai daug patirties ir fantazijos, tad aš – tikras nevykėlis (-ė)…
   • Kaip tai pasireiškia miegamajame? Klausinėjimas, kur to išmokote ir nusivylimas, kad jūsų buvę partneriai buvo gerokai pranašesni, laisvesni, seksualesni. Be to, galite pastebėti, kad partneris, norėdamas kompensuoti savo kuklesnį miegamojo repertuarą, prisiverčia daryti tai, kas jam kelia didelį nepatogumą, diskomfortą.

6. Nutylėtas noras išbandyti ką nors naujo. Kartais sakoma, kad sveiki santykiai yra lygu reguliariems eksperimentams ir abipusiu noru išbandyti naujus dalykus. Tai gerai, jei tinka abiems partneriams. Bet kai vienas iš jų atsisako išsakyti savo norus bei troškimus, nes abejoja, ar partneris sureaguos teigiamai, tai reiškia, kad kilo sunkumų poros bendravime.
   • Kaip tai pasireiškia miegamajame? Dažniausiai – tiesiog noru išbandyti daug naujovių lovoje prieš tai nepasitarus, įvairiais būdais apsimetant, kad tai nutiko atsitiktinai. Arba daug kalbų apie eksperimentus, bet nė vieno mėginimo juos įgyvendinti.

Savų baimių, abejonių ir netikrumo miegamajame turi beveik kiekvienas žmogus. Ir tai yra normalu. Šiaip ar taip, seksas – itin intymi sritis, be to, čia reikia nuolat ieškoti kompromisų ne tik su savo išankstinėmis nuostatomis, bet ir su partnerio abejonėmis, baimėmis ir netikrumais. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras