Buvote neištikimas ir gailitės. Ką daryti?

pora-59b656e0ba93e(1).jpg
 
3 komentarai
Kas gi geriau už jus gyvenime žino tiesą: nutinka visko Jei jau sudomino ši tema, greičiausiai esate į tokią situaciją papuolęs ir jūs: buvote neištikimas. Nesvarbu, ar tai padarėte todėl, kad tuo metu nebetikėjote savo santykių ateitimi (o dabar vėl tikite), ar todėl, kad iš principo netikėjote monogamija, o gal tiesiog viename vakarėlyje svaigalų buvo per daug, esmė viena: šiuo metu jūs turite problemų, ypač tuo atveju, jei norite vėl susigrąžinti savo moterį.

Ką dabar daryti? Gyventi toliau ir tikėtis, kad niekas nieko nesužinos, ar surizikuoti nuoširdžiai prisipažinti ir galbūt prarasti ją visam laikui? Šį kartą metame jums nedidelį gelbėjimosi ratą – santykių ekspertų patarimus, kaip galite naviguoti šioje keblioje situacijoje. Kodėl gi tas gelbėjimosi ratas mažas? Ogi todėl, kad visai nebūtinai jis vienareikšmiškai padės. Nes tai, ar ji atleis, ar ne, priklauso, deja, ne tik nuo jūsų. Kaip ir nuo jos daugeliu atvejų visiškai nepriklausė, ar atsidursite lovoje su kita moterimi, ar ne. Taigi visai sausas iš šios balos neišlipsite, bet pamėginti verta. Juk skęstantysis – ir šiaudo griebiasi, o čia, kaip ten bebūtų – nedidelis gelbėjimosi ratas.

Pirmas žingsnis: prisipažinkite

Taip, perskaitėte teisingai. Pripažinkite, kad padarėte klaidą, ir dabar būkite 100 procentų nuoširdus. Sukurkite realią galimybę atsikratyti praeities naštos ir pradėti viską iš pradžių. Taip, nusiteikite, kad ji tikrai pyks, įsižeis, nusivils. O kaip gi kitaip? Juk jūs peržengėte ribą, sulaužėte duotą pažadą. 

Ne paslaptis, kad šiame etape atrodo kur kas paprasčiau viską nuslėpti. Tačiau meluoti dabar tam, kad nuslėptumėte kitą reikšmingą melą, būtų didelė klaida. Ir kaip tik ji užkirstų kelią bet kokiems tolimesniems santykiams jei kada nors vėliau yla išlįstų iš maišo. Be to, jei šį kartą viską nuslėpsite ir jūsų antroji pusė to nesužinos, pasak statistikos, ateityje būsite kur kas labiau linkęs į kitus rizikingus nuotykius... iki to lemtingojo karto, kai už juos vis dėlto turėsite atsakyti. Todėl taip, šis žingsnis sunkus ir labai rizikingas, tačiau vardan jūsų tarpusavio pasitikėjimo (kurį po vienos klaidos, ko gero, dar galima atkurti) ir ramios ateities turėtumėte jį žengti. 

Raudona riba

Pasakyti tiesą – reiškia konstatuoti faktą. Apsaugokite savo mylimą žmogų nuo intymių detalių ir labai vaizdingo pasakojimo su visomis smulkmenomis, kaip būtent jūs tai darėte. Jau vien tai, ką ji šiuo metu įsivaizduoja, yra siaubingai blogai. Tačiau jei suteiksite peno jos tolimesnėms fantazijoms, bus tik blogiau. Todėl konstatuokite faktą, o paskui tik minimaliai atsakykite į jos klausimus, vengdamas vaizdingų smulkmenų ir detalių. Tačiau apie tai, kiek kartų buvote neištikimas, su kuo, kokiomis aplinkybėmis ir ar tuo metu tai moteriai ką nors jautėte – ji turi teisę žinoti.

Pokalbis akis į akį

Be abejo, telefonu ar elektroniniu paštu prisipažinti būtų lengviau. Išvengtumėte fizinės akistatos su jos įniršiu ar – dar blogiau – ašaromis. Galbūt save apgaudinėjate, kad prisipažindamas per atstumą ir savo merginai padėtumėte susitvardyti, neprarasti orumo, galėtų jums atsakyti viską gerai apgalvojusi ir kiek apsiraminusi. Bet tai būtų didžiulė klaida. Niekada nesakykite tokių svarbių dalykų telefonu, SMS žinute ar elektroniniu laišku. Kitaip tapsite ne šiaip neištikimu buvusiuoju, bet niekšu neištikimu buvusiuoju. 

Vieta ir laikas

Po tokio prisipažinimo galima tikėtis ilgo pokalbio. Arba turėtumėte palikti jai erdvės viską suvokti. Todėl vieta ir laikas labai svarbu. Prisipažinimo neatidėliokite „po mėnesio“, „kitais metais“. Laikas jums – tikrai ne į naudą. Tačiau ir nedarykite to tada, kai ji jau skuba pro duris į svarbų susitikimą. Taip pat nedarykite to viešoje vietoje. Abiem atvejais jai žemę iš po kojų išmuštumėte tokiomis aplinkybėmis, kad ji net neturėtų laiko ar galimybių susitvardyti ir pati nepatekti į nemalonią emocijų bangą matant kitiems. Darykite tai tada, kai abu išties turėsite keletą laisvų valandų, ir nusiteikite, kad būsite greta, kad ir kaip skausmingai ji reaguotų. Ir būtinai iš karto pasakykite, kaip nuoširdžiai viso to gailitės. 

Savais žodžiais

Prisipažinti sunku ne tik būgštaujant reakcijos, bet ir tiesiog todėl, kad neaišku, kokiais žodžiais tai padaryti. Klaida būtų mėginti cituoti kokios nors dainos žodžius ar filmo tekstą, taip pat nepasakokite situacijos tokiomis frazėmis, kurias į jūsų galvą „įkalė“ draugeliai („paaiškink jai, kad ..., ir tiek“). Tokioje situacijoje ji iškart pajustų nenuoširdumą. Todėl nuoširdžiai papasakokite, kaip jaučiatės, bet nevaidinkite, nedramatizuokite ir neapsimetinėkite. Ir būkite pasiruošęs argumentų, kodėl ji turėtų jums atleisti, ką nuo šiol keisite ar darysite kitaip.

Sunkinančios - lengvinančios aplinkybės

Jei padarytumėte nusikaltimą būdamas neblaivus, teisme tai būtų įvardyta kaip sunkinanti aplinkybė. Meilės reikaluose dažniau traktuojama atvirkščiai, išskyrus tuos atvejus, kai jūsų alkoholio vartojimas jau ir seniau kėlė santykiams problemų. Kitaip tariant, jei neištikimas buvote per draugo bernvakarį, šiek tiek padauginęs alkoholio, bet šiaip tarp jūsų su mergina ar žmona viskas gerai – tokia situacija bus šiek tiek lengvesnė. Visai kas kita jei romanas truko ilgiau ir jūs tai moteriai išties puoselėjote šį tą daugiau nei akimirkos aistrą. Tokį neištikimybės atvejį kitai pusei išgyventi itin sunku.

Nekaltinkite jos ar ko nors kito 

Jei nedrįstate prisiimti atsakomybės už savo veiksmus – ko vertas jūsų atsiprašymas? Taip, jūsų santykiuose galėjo būti bėdų. Galėjote pasiduoti akimirkos impulsui po barnio. Arba galėjo atsirasti ir trečias kaltininkas – pernelyg akivaizdžiai jumis susidomėjusi mergina, su kuria ir patyrėte nuotykį, arba jūsų draugai, prieš kuriuos norėjote pasirodyti. Vis dėlto šiuo metu suvokite akivaizdų faktą: jei dabar imsite kaltinti ne save, o ką nors kitą, jūsų partnerė įsitikins, jog esate beviltiškai priklausomas nuo aplinkybių ir, nors dabar gailitės, kitą kartą aplinkybėms susidėliojus atitinkamai, vėl ką nors iškrėsite. Nes savo valios tokiais atvejais, kaip teigiate, nebeturite. Todėl iš karto priimkite poziciją, kad kaltas tik jūs pats, ir niekas kitas.

Ji nori pabūti viena

Tai – dažna reakcija atslūgus pirminėms emocijoms. Kiek laiko jai reikia? Priklauso nuo situacijos. Vienais atvejais – keleto valandų pasivaikščioti, viską apgalvoti ir priimti sprendimą, kitais atvejais – keleto dienų ar net mėnesių. Šiaip ar taip, prisiminkite: privalote jai suteikti erdvės, pernelyg įkyriai nelįskite, tačiau atidžiai stebėkite situaciją. 

Jums prireiks ir nuojautos, ir proto balso, kartais – net ir matematinių apskaičiavimų. Keletas valandų – puiku. Neskambinkite jai, neįkyrėkite, palikite erdvės. Keletas dienų? Tai – irgi suprantamas laiko tarpas, tačiau būtų geriau jei kaip nors jai leistumėte suprasti: esate greta. Tiesiogiai nelįskite į akis, bet bent kartelį priminkite: vos jai reikės – akimirksniu atsidursite greta. Sudėtingesnė situacija, jeigu ji nusprendė nuo jūsų atsiriboti ilgesniam laikui. Tai gali reikšti, kad santykiams jau beveik galas. Na, tik oficialus jo paskelbimas atidėtas. Deja, šioje situacijoje aktyviai veikti taip pat būtų klaida – ji tai suprastų kaip spaudimą. Todėl palikite jai laisvės ir erdvės, bet ieškokite galimybių palaikyti kontaktą: atsargiai išsiaiškinkite jos nuotaikas per bendrus bičiulius, draugus, pasiūlykite savo buitinę pagalbą, jeigu jai tokios gali prireikti, raskite būdų įteikti jai kokią nors dovanėlę netiesiogiai – atsiųskite paštu arba per kurjerį. Beje, dovana neturėtų būti itin brangi, nes tai irgi taptų spaudimu, būdu ją papirkti. Daugelį merginų tai netgi įžeis. Kur kas geriau neįpareigojanti, miela, sentimentali smulkmena. Pasukite galvą, kas tai galėtų būti, kad jai tikrai patiktų ir sukeltų šiltus jausmus. 

Parodykite, kad norite keistis

Ji nebepasitiki jumis. O jūsų tikslas – būti pasiryžusiam keistis ir nebekartoti senų klaidų. Todėl bent jau šiame etape visiškas jūsų skaidrumas – būtinas. Nutraukite bet kokius galimus kontaktus su moterimi, kuri tapo jūsų neištikimybės bendrininke: ištrinkite jos telefoną, pašalinkite ją iš draugų sąrašo socialiniuose tinkluose. Kebliau visa tai padaryti tuo atveju, jei esate priverstas su ja susitikinėti – pavyzdžiui, tai jūsų kolegė ar kaimynė. Tokiu atveju prireiks jūsų akivaizdžių pastangų apriboti kontaktus iki minimalių. Kartais – netgi pakeisti darbovietę ar gyvenamąją vietą (dabar prisimenate, kodėl apie tarnybinį romaną visi santykių ekspertai šaukte šaukia – NE!).

Jums reikia atkurti tiek emocinį, tiek intymų artumą su savo drauge. Moterys – intuityvios būtybės. Todėl jausdama, kad esate išties nuoširdus, noriau suteiks jums antrą šansą. Vis dėlto net ir tuo atveju, jei jūsų atsiprašymas priimtas, laukia dar daug darbo kol atkursite pilnaverčius santykius. Neturėtumėte jaustis taip, tarsi būtumėte baudžiamas kiekvieną dieną. Tačiau turite rodyti nuoširdžias pastangas susigrąžinti jos pagarbą ir pasitikėjimą.

Įsisąmoninkite, kodėl tai nutiko

Ką gi, tarkime, ji jau atvėso ir suteikė jums antrą šansą. Dabar atėjo metas padirbėti su savimi. Visų pirma – viską apgalvoti ir išsiaiškinti, kodėl gi taip nutiko? Ar dėl to, kad jūsų santykiuose kažko trūko? O gal tiesiog išsigandote per didelio judviejų artumo ir norėjote sau daugiau laisvės? 

Dabar kaip tik pats laikas priimti tinkamus sprendimus ir pasirūpinti, kad ateityje neatsidurtumėte pernelyg arti pagundos ir situacija nepasikartotų. 

Suvokite: ji gali niekada ir neatleisti

Vien faktas, kad atsiprašėte, dar nereiškia, jog ji pamiršo nuoskaudą. Ir tai, kad ji nepaliko jūsų tuojau pat, taip pat nereiškia, jog jūsų santykiai dėl tos nelemtos klaidos nesugrius kiek vėliau. Jei likote kartu iškart po jūsų atsiprašymo, ji dar nežinojo, ar ras savyje jėgų visiškai atleisti, tik suteikė jums šansą pabandyti. Tai reiškia, kad turėjote kiek daugiau laiko santykiams atkurti. 

Kodėl vis dėlto nepavyko? Variantų – keletas. Visų pirma, jei jūsų mergina labai pavydi arba labai kategoriškai vertina patį neištikimybės faktą, jai gali būti pernelyg sunku peržengti savo pačios moralines nuostatas, puoselėtas nuo pat vaikystės. Antra, gali būti, kad laikinų paliaubų metu pats ne viską darėte taip, kaip reikia. Juk buvote vertinamas tarsi pro didinamąjį stiklą, tad pro jos akis tikrai neprasprūdo nei jūsų pasakytas pikantiškas komplimentas žaviai padavėjai, nei žvilgsniai į gilią jos draugės iškirptę. Arba tas įtampos kupinas vakaras, kai žadėjote iš darbo grįžti 19-tą valandą, bet susitikimas užsitęsė iki 22-tos, o jūs jai taip ir nepaskambinote... Galiausiai yra ir trečias variantas – jūsų santykiai tiesiog turėjo problemų. Galbūt dėl jų ir atsidūrėte kitos moters glėbyje. Ir dėl jų dabar jūsų mergina ar žmona neberado jėgų visiškai atleisti. Kitaip tariant, santykių krizė, ištikusi dėl jūsų poelgio, tik dar labiau apnuogino senas žaizdas: nesutampančius charakterius, skirtingas ateities vizijas.

Ji vis dėlto atleido? Nebesuklyskite!

Viena didžiausių klaidų, kurias daro dėl neištikimybės prisipažinę vyrai – tai melavimas arba dar vienas nuotykis „kairėje“. Jei ji jau suteikė antrą šansą, ir jūs vėl susimovėte, jūsų santykiai – pasmerkti.

Stiprinkite savo santykius

Apie neištikimybę prikurta daug metaforų ir pamokymų, kurių bene populiariausias – kad sudaužytą indą galima sulipdyti, tačiau žymės liks. Taip, liks, ir jūsų klaida taps neatsiejama jūsų santykių dalimi. Tačiau – ir tai gera žinia! – jei jums pavyks nuversti tą didžiulį kalną ir vėl pelnyti jos pasitikėjimą, jūsų santykiai gali judėti pirmyn. Nebeįmanoma grįžti į tą tašką, tą pasitikėjimo liniją, ties kuria įvyko klaida. Bet galima ją peršokti ir tiesiog atsidurti kokybiškai naujame santykių etape. Jei iki šiol buvote tik draugai – galbūt vertėtų pagalvoti apie gyvenimą kartu? Jei gyvenote kartu – pats metas būtų jai pasipiršti. Judu susituokę? Galbūt atėjo laikas pagalvoti apie augintinio įsigijimą, ir taip toliau. 

Beje, šis žingsnis (arba nenoras jį žengti) gali ir jums pačiam atverti akis. Kodėl vis dėlto taip stengiatės susitaikyti? Ar todėl, kad pagaliau suvokėte, jog šis žmogus jums pats brangiausias, ar dėl to, kad tiesiog jaučiatės kaltas? Būtent pastarasis argumentas ir lemtų, kad jokio kito žingsnio žengti nenorite, tik desperatiškai bandote sugrįžti ten, kur buvote. Tokiu atveju pagalvokite gerai, ar jums to reikia? Galbūt ta klaida nebuvo tokia jau atsitiktinė, ir apskritai gal tai – visai ne klaida?

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (3)
Portalas nesiūlo būti neištikimiems, ponas @savas.... tik tie kurie norės bus neištikimi... portalas siūlo įvairių priemonių pagerinti intymų gyvenimą, o su kuo tai jau kiekvieno asmeninis pasirinkimas.
Jei norite atsikratyti merginos ar vaikino, pasakykit, kak buvot neištikimas(-a), net jei to ir nebuvo. O jeigu nenorit prarasti żmogaus, geriau nesakyti, nereikia pasakoti, girtis šiuo nuotykiu savo geriausiam draugui ar draugei, mamai, tečiui ar seneliui, tegul lieka tik kaip seniai matytas filmas. Na ir susilaikyti nuo kito tokio nusižengimo, nes jei pradesit pasiilgti tokių nuotykių, tada bus prieš jūsų žmogų labai negražu. Tuomet reiktu apsispręsti dėl jūsų santykių, nes greičiausiai, tie santykiai jums nebeįdomūs, jie tik trukdo jūsų laisvei, štai šiuo atvėju, manau, reiktu nutraukti santykius su antra puse, ir net tada sakyti apie pasivaiksčiojimus i kairę ar i dešinę nebūtina, nes žmogus praras pasitykėjimą priešingos lyties atstovams ir ilgam bus uždaras kitiems santykiams.
Portalas prieštarauja šitam straipsniui :) juk čia maždaug tokia liaudis ir renkasi, kad nupurtyt svetimą moterį, ar atvirkščiai ir gal net kelias apgaut vienu metu...
Naujas komentaras