Daug žmonių renkasi monogamiją: ką renkiesi tu?

 
10 komentarai
Amerikiečiai, apklausę daugiau nei 6 800 žmonių iš heteroseksualių ir homoseksualių porų, pastebėjo, kad monogamija tampa vis populiaresnė. „Atlikę tyrimus matome, kad pamažu sukama monogamijos link“, – aiškinama žurnale „Family Process“.

Palyginimui buvo imami duomenys iš apklausų, atliktų 1975-aisiais ir 2000 metais – ir vienu, ir kitu laikotarpiu buvo užduodami tie patys klausimai. „Palyginus 2000 metus su 1975-aisiais, akivaizdu, kad visose porose gerokai sumažėjo neištikimybės atvejų“, – pasakoja profesorius Robertas Jay Greenas.

Pavyzdžiui, iš heteroseksualių vyrų 1975 m. apie neištikimybę žmonai prisipažino 28 proc. apklaustųjų, o 2000-aisiais – tik 10 proc. Tarp ištekėjusių moterų šis skaičius sumažėjo nuo 23 proc. iki 14 proc., tarp gėjų vyrų – nuo 83 proc. iki 59 proc., tarp lesbiečių – nuo 28 proc. iki 8 proc.

Analizę atlikę autoriai spėja, kad viena svetimautojus stabdančių priežasčių gali būti ŽIV arba AIDS ir kitų lytiškai plintančių ligų baimė. O homoseksualių porų vienybei padeda didėjanti visuomenės tolerancija (primename – kalbama apie amerikietiškąją visuomenę – apie situaciją Lietuvoje būtų visai kitokia kalba...).

„Kartais manoma, kad tos pačios lyties porose gyvenantiems žmonėms monogamija yra gerokai mažiau būdinga nei heteroseksualams, tačiau iš tiesų matome visai kitokias tendencijas“, – aiškina psichologas Glennas Roismanas iš Ilinojaus universiteto, daug metų tyrinėjantis homoseksualių porų tarpusavio santykius. „Mano pastebėjimai kai kuriuos stebina. Pasirodo, homoseksualūs santykiai gali būti lygiai taip pat sėkmingi ir kokybiški, kaip ir heteroseksualūs“, – įsitikinęs mokslininkas.

Ar Jūs už monogamiškus santykius?
 
Komentarai (10)
Koks sudetingas tas gyvenimas.
Pritariu savam jau, kad meluojama tai tikrai daugiau
kartais reike:)
Sutinku su savas išvada- ištikimybės nedaugėja, o apklausose meluojam daugiau. Nes jeigu visi už monogamiškus santykius, tada niekas neturėtų meilužių.
Iš to, kas dedas aplink ir straipsnio statistikos peršasi viena išvada - ištikimybės nedaugėja, o apklausose meluojama daugiau ;)...
Teisingai.. Myli tik viena, o dulkini visas kurios duoda.. :D
Sunku su ta monogamija, oi sunku :)
As uz meile vienai moteriai ir seksa su visomis kurios man patinka(aisku jei as joms patinku ir itinku ) :-)
teko matyti katik gana artima zmogu isduota. po daug metu buvimo kartu suzinojo, kad apie metus laiko buvo apgaudinejamas.. sunkunet isivaizduoti skausma ir kancias vyro, kuris visada toks stiprus ir nepalauziamas atrode.. matant is arti asaros tryksta.. zema yra apgaudineti kita. nenori but, nereikia, neuztenka tik to, pasakyk ir ieskok kitokio pobudzio zmogaus.. bet apgaudineti, zeminti.. kam to reikia? bent jau del pagarbosnesielgti sitaip..
Su ta nestikymybe labai jau slidus reiaklas.. :) sako kad myli, bet eina pas kita.. kita sako ejau pas kita, nes manes nebemylejai.. :D nu nesamone visiska...
Naujas komentaras