Draugystė su privalumais prieš monogamiją

 
5 komentarai
Griežta monogamija – misija (ne)įmanoma? Nesupraskite klaidingai, nesakome, jog derėtų miegoti su kiekvienu sutiktu patraukliu žmogumi, keistis partneriais su draugais... Tiesiog radome daugybę faktų, kodėl monogamija daro daugiau žalos nei gero.

Monogamija siejama su:

  • Nesveikai įkyriomis mintimis, jog vienas žmogus turi patenkinti visus mūsų poreikius;
  • Pasmerkimu justi seksualinio pasitenkinimo trūkumą, jei partneris negali patenkinti ar praranda tokią galimybę;
  • Seksualinių partnerių įvairovės trūkumu, galimai ilgainiui lemiančiu  „sekso varikliuko“ praradimą;
  • Labai skausmingu išsiskyrimu, vienam partneriui nusprendus palikti ar išdavus.

Pateikus tokią bjaurią monogamijos pusę kyla klausimas: kodėl dauguma žmonių taip gyvena?

Visų pirma – tradicijos. Nors šios neturi rimtos loginės priežasties, daugeliui žmonių tai svarbi gyvenimo dalis.

Taip pat derėtų prisiminti biologiją, rūšių vystymąsi. Yra keletas rūšių, susiporuojančių visam gyvenimui. Kaip bebūtų, dauguma susiporuoja tam laikui, kol užauginamos jų atžalos (o tai taip pat gan ilgas laikotarpis!). Net gamtoje jaunikliui, turinčiam abu tėvus, lengviau išlikti!Kaip supratome, tai, ko gero, svaresnis argumentas palaikantiems laisvąją draugystę, gebantiems mylėti laisvai, neatsisakant kitų malonumų.

Žinoma, nepamirškime meilės, noro būti kartu. Nors tai – be galo gražus, kilnus jausmas, padiskutuokime apie štai ką: kokią meilę draugaudami žmonės dažniausiai jaučia? Meilę partneriui ar... meilę sau?

Visai nesunku atsakyti. Įsivaizduokite, jog esate drauge su žmogumi, kurio dėka jaučiatės kaip niekada laimingas. Po kurio laiko tą jausmą pradedate vadinti meile. Praėjus dar šiek tiek laiko jūs sutinkate tos pačios lyties asmenį, kuris, esate įsitikinę, parteriui suteiktų kur kas daugiau laimės nei jūs (jei išdrįstate tai sau pripažinti). Žinote antrosios pusės poreikius ir pastebite to naujai sutikto asmens susidomėjimą... Ką darysite? Artimiau supažindinsite jį su partneriu ar atitolinsite juos, ir toliau gaudamas tai, ko norite?

Žinoma, yra keletas žmonių, galinčių paaukoti savo poreikius vardan mylimojo. Tačiau...  juk išimtis tik patvirtina taisyklę!

Taigi, vieninteliai tikri atviros draugystės iššūkiai yra vidiniai demonai – pavydas, godumas, taip pat socialinė infrastruktūra: sunku “užkariauti”, nesinori dalintis… Kiekviena pora turėtų apsispręsti, ko iš santykių tikisi ir kaip iš tiesų supranta neištikimybę. Tačiau svarbiausia – niekada nesmerkti atvirą draugystę pasirinkusių aplinkinių…

Suaugusiems.lt

Kaip geriau?
 
Komentarai (5)
"Visų pirma – tradicijos. Nors šios neturi rimtos loginės priežasties, daugeliui žmonių tai svarbi gyvenimo dalis." - kaip tai neturi? Evoliuciškai tai naudinga, jau seniausiai įrodyta. Tegu pirma apsigina antropologijos disertaciją, gal tada jau kitaip teigtų... Apskritai, kažkokia antrarūšė beletristika šis straipsnis..
Čia paskaičius peršasi išvada, kad geriausia - poligamija :)
Vienas žmogus negali patenkinti visus mūsų poreikius, bet gali pasmerkti mus nuolatiniam seksualinio pasitenkinimo trūkumui, jei partneris negali patenkinti ar praranda tokią galimybę. Be abejo, kad vyrui seksualinių partnerių įvairovės trūkumas ilgainiui nulemia jo „sekso varikliuką“ – jo netekimą. Būtų geriau, jei nereiktų skausmingai skirtis ir gadinti vienas kitam gyvenimus, buvusią gražią meilę ir puikius jausmus, išgyvenimus, vienam partneriui nusprendus palikti ar išdavus, vietoj gero tarpusavio susitarimo, nieko negriaunat ir nepasmerkiant – netampant priešais ir nepanirus į neapykantos ir nemeilės liūną, leidžiančio partneriui, vyrui ar žmonai, pabūti laimingam su kita ar kitu. Jie niekur nedings, o sugrįš.
Sutinku su Mr Mee nuomone,visiskai...
Tikrai griežta monogamija – misija (ne)įmanoma, bet galima suprasti partnerį, partnerę ir leisti pasiganyti ir pabūti jiems laimingu, laimingai ir su kitu, kita, negriaunant nei šeimos, nei skriaudžiant savo vaikus. Kartais tikrai monogamija daro daugiau žalos nei gero, su tuo negalima nesutikti.
Naujas komentaras