Draugystės stadijos

 
11 komentarai
Prisiminkite laiką, kai pirmą kartą pradėjote su kažkuo susitikinėti. Kaip jautėtės? Ko gero, buvo daug romantikos, paslaptingumo, pažadų, tiesa?

Buvo daugybė pokalbių ir SMS žinutės kas valandą, norint sužinoti, kaip laikosi antroji pusė. Po 6 mėnesių dingo noras visada žinoti, ką veikia mylimasis. Buvo barnių, tačiau vienas kito supratimas tapo gilesnis.

Dar po 6 mėnesių jūsų santykiai apskritai įgijo naują prasmę. Lyginant su pirmu draugystės mėnesiu, daug kas pasikeitė. Tai ir vadinama santykių stadijomis.

Galbūt pastebėjote – jokia draugystė negali visą laiką būti tiesiog stabili. Laikui bėgant, pokyčiai tiesiog būtini. Pakilimai ir nuosmukiai porai atneša gilesnį supratimą, vienas kito priėmimą, tvirtesnį ryšį.

Tačiau kaip kažkas gali apriboti draugystę tiesiog suskirstydamas ją į stadijas? Tiesą sakant, JŪS GALITE. Nesvarbu, kaip asmeniškai ar išskirtinai vertinate jūsų patirtį draugystėje,visos poros „praeina“ kai kuriuos santykių etapus. Taigi kokios tos stadijos, kuo jos pasižymi?

Skirtingos draugystės stadijos

Kodėl svarbu žinoti kokios yra draugystės stadijos? Tai tiesiog pravers jums bandant suprasti, kas vyksta tarp jūsų ir mylimo žmogaus. Tai gali padėti išvengti ginčų, barnių. O svarbiausia – stipriau vienas kitą mylėti.

Meilė sklando ore

Pavadinkime šią stadiją romantika. Tiesą sakant, tai taip pat vadinama meilikavimo ir fantazijų etapu. Kiekviena draugystė nuo to prasideda. Tai laikas, kai pradeda jaudinti gražios meilės dainos, kai trokštate visą laiką leisti drauge, kartu šėlti ir tiesiog mylėti!

Trokštate žiūrėti vienas kitam į akis ir visą gyvenimą būti drauge. Svarbiausia šioje stadijoje – vienas kitam įtikti, tad elgiatės kaip įmanoma geriausiai ir... dažniausiai ignoruojate vienas kito skirtumus.

Šis santykių etapas – kiek paviršutiniškas, mat dažniausiai žmonės neatsiskleidžia iki galo. Tik ištirpus meilei imsite iš tiesų suprasti, kokie esate. Tačiau tai – jau kita stadija. Šioje poros tiesiog mėgaujasi meile, romantika ir buvimu drauge.

Paprasčiausias žmogus? Tu?!

Tai – realumo stadija, kuomet pamatote, koks jis/ji yra iš tiesų. Tai laikas, kai ima erzinti tai, kas anksčiau patiko ar į ką tiesiog nekreipdavote dėmesio.

Kas vyksta? Romantika tiesiog užsnūsta ir leidžia jums susipažinti su tikrove. Dabar žinote, jog mylimasis yra tiesiog žmogus – su trūkumais, blogais įpročiais.

Ši stadija panašėja į burbulą, rizikuojantį susprogti iš romantikos patekus į tikrovę. Svarbiausia šioje stadijoje nepamiršti bendrauti, nuoširdžiai kalbėtis – tik taip pavyks geriau vienas kitą suprasti.

Galėčiau tave nužudyti!

Pernelyg grubu? Šioje stadijoje skirtumai bei trūkumai ne tik  tampa akivaizdūs, bet ir yra kovos dėl valdžios priežastimi. Prasideda pykčiai, ginčai... Tampa sunku. Tai etapas, kurio metu išsiskiria daugybė porų... Tačiau tos, kurios išlieka kartu, iš tiesų išmoksta būti kantrūs, efektyviai bendrauti.

Tu nesi toks jau blogas

Tiek daug kovojimo praėjusiame etape priverčia pasijusti išsekus tiek fiziškai, tiek emociškai. Taigi, ką tuomet darote? O gi šiame etape dar kartą įvertinate vienas kitą, juk jei vis dar esate kartu, ko gero nėra taip blogai, kaip galvojote.  Ši stadija taip pat vadinama stabilizacijos, sutvirtėjimo.

Šiame etape pora paprastai pradeda pasitikėti santykių tvirtumu, stengiasi susikurti sveiką, tikrą draugystę. Žmonės supranta, jog jų skirtumai nėra tokie trukdantys, kaip manė, taigi, laimė drauge – iš tiesų įmanoma misija. Taip pat tai metas, kai pradedate daugiau laiko skirti draugams – poros santykiai sutvirtėja, išmokstate skirstyti laiką.

Tikrieji santykiai, pagaliau

Visų stadijų „praėjimas“ bei šios pasiekimas – iš tiesų ne lengva užduotis. Tai jautrumo, laimės etapas!

Išmokstate priimti vienas kitą tokius, kokie esate. Žinoma, barniai ar nesutarimai negali visiškai išnykti, tačiau jie tampa nebe tokie reikšmingi, rimti.

Dabar metas, kai galite pasimėgauti tikruoju meilės skoniu. Ne tuo, kupinu iliuzijų ir romantinių novelių, tačiau tikruoju – paremtu abipusiu pasitikėjimu, pagarba, supratimu.

Kiekvienuose santykiuose visada bus barnių, kivirčų – net jei išgyvenote visas draugystės stadijas!Tačiau taip pat jūsų laukia geros akimirkos – meilės vienas kitam, dalinimosi, rūpesčio mylimu žmogumi. Būtent šios geros akimirkos drauge ir padeda žmonėms įveikti visus santykių nesklandumus.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (11)
aga,mana irg antroji stadija,kad galeciau sprogt ir jau perauga i tai kad galeciau nuzudyt!!!:)
mano antroji burbulo stadija tuoj sprogs;DDDD
kuri ten ka man noretu padaryt ?! primyztum i kelnes kai reiktu i akis ka pasakyt, tyliai bukit kutvelos :D
Daug kas atitinka, musu su anta puse buvo pries paskutine stadija todel, neistveriau jo trukumu,nes supratau,kad nebepasikeis, ir nesikeite, kai buvo duodamas sansas. Taigi sutinku su siuo straipsniu, bet labai jau ilgai reikia laukti kol pereini tas stadija, nes vienos ilgiau tesiasi kitos maziau, man uzteko beveik 5 metu. :) O tas kuris galvoja, kad visos panos duros, tai pirmiausiai siulyciau paciam pasitikrinti!
Kiek teko tureti ilgalaikiu santykiu su antra puse, tai praktiskai viskas pasiteisina ka cia raso,,,Ar tas zmogus su kuriuo buni tau istikro patinka, supranti tik tada kai lytiniai hormonai (kai smegenis spaudzia) apsiramina, kai pradedi noreti kitu moteru arba moteris vyru...Beabejo daznai buna tokiu minciu kad spjausiu ir varysiu su kitom darysiu ka noreseiu ir t.t. taciau visada reikia pagalvoti apie geras akimirkas ir pagalvoti apie ateiti...Svarbiausias daykas betkurioje stadijoje - ar tu esi laimingas ? jei i sita klausima gali atsakyti taip, tai judek i prieki su tuo zmogum, jei "ne" tai kad ir kaip sunku reiketu graziuoju issiskirti, kol nesugriovet santykiu isdavystemis ir neiskaudinot saves ir kito zmogaus...Del klausimo "ar laimingas?" nereiktu apie tai galvoti praejus keliom sekundem po to kai puodai skraide :D..reiketu apie tai pagalvoti savaitemis karts nuo karto ar net menesiais, jei dazniau laimingas jautiesi tai puiku...na bent jau mano tokia strategija :P
Lb daug ka galima uzgincit, kaip psichologas saukau, kuris sugeres begale visokiu zmoniu pasakojimus apie ju santykius, bet tiesos yra siame straipsny..
man atrodo tu dar durnesnis, jei taip šneki ir vistiek su ja būni :))
Gal truputi su nervais bachuras tau negerai. uz tokius zodzius as tau ple paciam galva istaskyciau. kramtyk ka kalbi. ligonis ple.
mano stadija tai tokia, kad su mielu noru jai istaskyciau galva su kirviu ir ji niekada nepasikeis :) bet bunam kartu, nes geresniu jau nebebuna :) visos mergos duros.
o man visai patiko sitas straipsnukas :)
hmmm...ydomiai cia apie tas stadijas. Bet mano manymu tiesios yra;)
Naujas komentaras