Emocinė neištikimybė – kas tai?

pora-5dfb61247db69(1).jpg
 
Emociniai romanai visada prasideda nejučia, o įsitraukę net patys nepastebi, kai įsivelia į artimesnius pageidaujamus arba nepageidaujamus santykius. Emociniai romanai dažnai prasideda, kaip paprasta draugystė… ar bent jau taip tik atrodo.

Skirtingai nuo tradicinio romano, kuris neišvengiamas be fizinio intymumo (žinoma, tai reiškia ir neištikimybę) emocinis romanas nekerta fizinių poreikių ribų – nėra sekso, bučinių. Tačiau tokių santykių išdavystės poveikis gali būti lygiai toks pat pragaištingas smūgis kaip ir vienos nakties išdavystė ar mini romaniūkštis.

Į emocinio romano pinkles dažniausiai įsivelia kolegos, studijų draugai ar tiesiog dažnai bendraujantys priešingos lyties atstovai. Viskas gali prasidėti pakankamai nekaltai – galbūt kartu vykstant į darbą, bendraujant telefonu, trumposiomis žinutėmis ar internetu.

Augant draugystei, abipusiam prieraišumui, toks romanas gali tapti intymesniu ir artimesniu nei santuoka ar santykiai, kuriuos emocinis romanas tik papildo.

Nors ir neperžengiamos fizinės ribos, partneriai visada jaučiasi nenorintys užsiminti apie tolimesnį santykių vystymąsi, gilėjimą ir šiek tiek kalti dėl besiklostančios situacijos, ypač, jei kažkuris jau yra įsipareigojęs.

Stiprėjant draugystei, esami partneriai ima jausti įtarumą, o ypač jei pokalbiuose dažnai minimas tas trečias asmuo. :

,,Buvau pietų su Jurgiu.”

,,Tu niekada neatspėsi, ką Jurgis sakė…”

,,Jurgis pasiūlė pasiskolinti šią knyga, nes pamanė, kad man ji labai patiks…”

,,Kas, po velnių, tas Jurgis?”

Net jei nieko nebuvo atsitikę, santykiai pradeda tapti paslaptimi, tam kad išvengti įtarimų. Jurgis tampa minimas vis mažiau ir mažiau, o pietūs, vakarienė kartu , bendravimas el. paštu tęsiasi, ir kai kuriais atvejais net auga.

Ši pasitikėjimo stoka gali būti daug skaudesnė nei seksualinė neištikimybė. Net jei tai neišsivystys į fiziologinę neištikimybę, atstatyti santykių su mylimu žmogumi gali būti nebeįmanoma. Jei jūs norite žinoti, kada nekaltiems santykiams gresia pavojus virsti emociniu romanu , skaitykite toliau, ir sužinosite emocinės neištikimybės anatomiją.

Emociniai romanai neturi jokio intymumo, jiems visai pakanka stiprių emocijų. Tai gali būti emocinis ryšys, parama iš kažko, kas nėra tavo partneris, o tiesiog eilinis žmogus, su kuriuo praleidi daugiau laiko. Tu netgi viešai gali deklaruoti savo meilę kitam, neturint jokių fizinių ryšių.

Kalbant apie fizinius ryšius, juos gali atstoti susikabinimas rankomis, draugiški apsikabinimai, bučiniai į skruostą…

Faktiškai, emocinis romanai visada prasideda kaip eilinė draugystė, bet laikui bėgant iš nekaltų ryšių išsivysto į rimtus santykius.

Kolegos darbe visada yra pagrindiniai kandidatai emociniams romanams, nes su jais mes praleidžiame didesnę dalį laiko, net lyginant su šeimos nariais.

Bėgdami nuo rutinos ir banalios, neįdomios realybės, emociniuose romanuose stengiamasi surasti paguodą, petį išsiverkimui, išsikalbėjimui.

Išdavystė nebūtinai turi būti fizinė

Išdavystė  nebūtinai susijusi su seksualiniais veiksmais; tai gali būti susiję su noru užpildyti emocinių santykių spragas. Atrodytų puiku, jei turi žmogų, kuriuo gali pasitikėti, tačiau STOP -  jei tai ne tavo teisėtas partneris – anksčiau ar vėliau lauk santykių krizės. Mat tik teisėtas partneris  turėtų patenkinti daugumą Jūsų emocinių ir fizinių poreikių ir suteikti visą reikalingą paramą. Jei šie procesai pasikeitė į kažką kito - atsargiai,  laikui bėgant partneris taps nereikalingu (savotišku pertekliumi santykiuose). Žinoma, emocinis romanas gali veikti dviprasmiškai. Jūs galite tapti taip įsipainioję („įkalinti”) emociniame romane ir net nepastebėti, kad Jūsų partneris ieškosi paguodos kitur.

Draugų turėjimas, net jei jie priešingos lyties, nėra ginčytina problema. Emocinis romanas prasideda tada, kai toks draugas perima pagrindinio Jūsų partnerio vaidmenį (palaikant, išklausant, paguodžiant).

Jei pradedate su savo draugu dalintis intymiomis paslaptimis -  turite sunerimti ir daryti išvadas.

Ar man gresia pavojus atsidurti emocinio romano pinklėse?

Deja, emocinio romano džiunglės gali pintis ir Jūsų darželyje, tačiau geros naujienos – Jūs galite kontroliuoti jo eigą ir nebristi ten, kur nesinori. Beje, yra keli ženklai, rodantys, jog Jūs galite būti pradėję emocinį romaną:

- Jei kažkas jums atsitinka, džiuginančio ar slegiančio, Jūs visada tai papasakojate žmogui, kuris nėra jums įsipareigojęs partneris.

- Kai jūs susitinkate su tam tikru žmogumi, jūs jaučiatės kalti dėl susitikimo, tačiau tikslių kaltės jausmo priežasčių nenumanote.

- Jūs slepiate susitikimus su tam tikru žmogumi nuo savo antrosios pusės.

- Jūs ir antroji pusė pykstatės ir ginčijatės dažniau.

- Jūs ,,gaudote” save mąstant apie rimtesnius santykius su tam tikru žmogumi (tik draugu).

Ką aš darau dabar?

Jei Jūs atpažįstate savo bendravime šiuos ženklus, turite žengti žingsnį atgal nuo Jūsų draugystės ir nuspręsti, ko iš tokios draugystės norite.

Paklauskite savęs, kokią dalį tas žmogus užpildo jumyse, kokius poreikius patenkina? Ar su juo nesijaučiate vieniši? Ar bendraujate, nes jie nuolat jus pagiria? Ar be jo turite žmonių, su kuriais norite/galite pasišnekėti? O gal tiesiog būdami su juo gerai jaučiatės? Jei šių poreikių nepatenkina Jūsų oficialus mylimasis – tuoj pat su juo kalbėkitės, nes jis nėra Jūsų minčių skaitytojas, todėl tai neturi būti kova, o turi virsti prasminga diskusija.

Nesiremkite kitų žmonių patarimais, Jūs turite patys nuspręsti, ko Jums iš tikro reikia tik viską gerai apsvarstęs. Klauskite savęs, ar tikrai Jūsų santykiai yra pilnaverčiai? Gali būti, jog tavo emocinis romanas privertė suvokti, kad Jūs ir Jūsų partneris nesate tinkami vienas kitam. Teisingas pasirinkimas priklauso tik nuo Jūsų, todėl aptarkite Jūsų santykių esmę su partneriu ir spręskite juos.

Jei nusprendėte, jog esami santykiai su oficialiu partneriu Jums yra aukščiau visko ir jų neaukosite - laikykitės atstumo nuo emocinio draugelio. Liaukitės aptarinėję asmeninius reikalus ir grįžkite į paprastus, pirminius, tiesiog draugiškus santykius be jokių emocinių išsikrovimų. Sėkmės!

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras