Tačiau kaip gi pričiupti melagį iš prigimties? Tereikia atkreipti dėmesį į jo sakomus žodžius. Kai kurios jo ištartos frazės pačios savaime išduoda apie jo polinkį meluoti...
„Esu rimtas“, „Patikėk manim“ arba „Galim lažintis“
Kai kurie vyrai į itin rimtus, bet pagrįstus kaltinimus reaguoja labai jautriai ir bando įrodinėti savo tiesą. Vieni žegnojasi, jog jis tą vakarą buvo jums ištikimas, kiti bando apeliuoti į savo sąžinę bandydami gauti jūsų patvirtinimą: „Brangioji, tu juk žinai, kad esu sąžiningas? Patikėk manim!”. Deja, tokie prisiekinėjimai ir bandymai įrodyti savo sąžiningumą greičiau yra melas, nei teisybė.
„Tarp kitko“
Šie žodžiai neturi ypatingos reikšmės. Ši frazė tiesiog pabrėžia, jog bus pasakyta kažkas ne itin svarbaus ir reikšmingo. Būtent! Melagiai mėgsta šią frazę, nes taip tarsi užmaskuoja būsimus pasakytus melagingus žodžius. Sukluskite po jo ištartų žodžių “Tarp kitko” ir įdėmiai klausykite, ką jis pasakyspo to. Po šios frazės, sekantys žodžiai greičiausiai bus melas.
“Niekada”
Vertėtų atkreipti dėmesį kai vyras sako “Niekada” tuo atveju, jei į klausimą galima atsakyti paprasčiausiai “Ne”. Tai yra ženklas, jog jis bando kažką nuslėpti. Pavyzdžiui, jūs klausiate: ”Ar tu spoksai į kitas merginas?”, o jis atsako “Niekada!”.
Geriausia gynyba – puolimas
Melagis bandydamas išvengti jam mestų įtarimų ginasi puldamas. Sukeldamas skandalą jis nukreipia dėmesį nuo savęs ir apkaltina nebūtais dalykais jus pačias. Tačiau priešingai nei kitais puolimo atvejais, melagiai puola pirmi ir apkaltina savo partnerę visomis nuodėmėmis. Taip nesąmoningai jie apsaugo savo sąžinę nuo kaltės jausmo ir išvengia jiems galimų įtarimų.
„Palikau“
Be abejo, galima palikti namuose mobilųjį ar raktus, tačiau jei brangusis šį žodį taiko kitame amplua, galima įtarti melą. Pavyzdžiui, "Barą palikau 6 val.". Kam tokios sudėtingos frazės, jeigu galima pasakyti kur kas paprasčiau: "Išėjau namo šeštą". Tokie įmantrūs ir ne pagal paskirtį naudojami žodeliai visada sukelia įtarimų, ir ne be reikalo.
„Aš to nedaryčiau“
Jei kalbėdamas su jumis jis vartoja tariamąją nuosaką (pavyzdžiui, „Aš taip nesielgčiau“, „Aš to nedaryčiau", "Aš taip negalėčiau"), vertėtų sunerimti. Kalbėjimas bendratimi ar tariamąja nuosaka gal ir nereiškia, kad jis jums meluoja, tačiau įtarti, kad jis planuoja tai padaryti ateityje, galima.
Nekonkretumas ir detalių neatitikimai
Galbūt pastebite, kad pasakodamas tą pačią istoriją, tam tikros įvykių detalės neatitinka pradinio jo pasakojimo. Galbūt jis sumaišo įvykių eigą ir pasakodamas, ką veikė aną vakarą, pasitelkia tokius žodžius “Kažkas”, “Kažkaip”, “Kažkur”, “Apie”. Tai labai nekonkretu ir du kartus skirtingai papasakota istorija greičiausiai reikš, jog jis nuo jūsų kažką slepia.
Suaugusiems.lt