Ir geriausių draugų keliai gali išsiskirti

 
5 komentarai
Nėra nieko nuostabiau, kaip turėti geriausią draugą. Iš šono kai kurios draugystės atrodo taip gražiai, kad geriau ir bebūti negali. Tačiau ilgainiui net ir tarp geriausių bičiulių gali perbėgti juoda katė.

Kas tai įtakoja? Sakoma, kad nėra nieko amžino. Žmonės keičiasi, keičiasi ir jų bendravimas su kitais. Kurį laiką viskas klostėsi tobulai? Išgyventa gausybė neįkainojamų momentų drauge? Tačiau vieną dieną gali ateiti suvokimas, kad iš tikrųjų visa tai buvo, bet nebėra dabar. Situacijos, verčiančios susimąstyti:

  • Vienpusė draugystė. Natūraliai plaukiantys santykiai yra paremti davimu bei gavimu. Tik taip harmoningos draugystės turi galimybę tęstis ir plėtotis. Svarbu išklausyti kitą asmenį, paremti jį, stengtis dėl gražaus bendravimo, tačiau norima, kad taip elgtųsi abi pusės. Pirmasis ženklas, kad kažkas ne tvarkoje – vienpusės pastangos. Jeigu tik vienas asmuo iš dviejų nuolatos skambina, rašo, kviečia susitikti, vadinasi, jau kažkur prasilenkiama. Santykių klestėjimui reikalinga lygybė.
  • Nenuoširdumu paremti santykiai. Sąžiningumas ir nuoširdumas – elementai, būtini draugystės gyvavimui. Jeigu vienas ar abu draugai pradeda linkti į kažkokius neaiškius pasiteisinimus, atsiprašymus, faktinius istorijų pasakojimus neužsimenant apie detales, melą, vadinasi reikia sustoti ir pamąstyti. Juk bendraujant norima būti savimi ir neturėti paslapčių nuo artimo. Didžiausia draugystės dovana – mylėti ir gerbti asmenį už tai, koks iš tikrųjų jis yra. Kai to pritrūkstama, derėtų pagalvoti, ar beverta dėti pastangas į tokius santykius?
  • Perdėta kritika. Iš draugų tikimasi paramos. Ar tai ne vienas svarbiausių aspektų, dėl kurių jie apskritai turimi? Teisingos ir tikslingos pastabos visada gerai, tačiau nuolatinė kritikos dozė ją gaunančiajam ne tik griauna pasitikėjimą savimi, bet ir apskritai žlugdo asmenybę. Jeigu vadinamasis draugas kalba tik apie blogus dalykus ir niekada nepastebi gerų, reikia pagalvoti, ar verta tęsti tokius santykius. Su kritišku asmeniu galbūt naudinga susitikti retkarčiais, tačiau toks žmogus negalėtų būti kasdienis palydovas.
  • Atsiradusi abipusė antipatija. Nieko nauja, kad žmonės keičiasi. Tai įtakoja gyvenimo įvykiai, patirtas stresas, amžius ar santykių trukmė. Tam tikromis situacijomis pradedama elgtis kitaip, išsiskiria vertybės, todėl natūralu, kad ir keliai gali pradėti skirtis. Susiklėsčius tokiai situacijai, reikia savęs paklausti, ar toliau šie santykiai tęstųsi dėl norų ar įsipareigojimų? Jeigu jaučiama, kad žmogus neberūpi, reikėtų tai nuoširdžiai pripažinti ir imtis naujam gyvenimui reikalingų pokyčių. Gali būti, kad tai suvokia abu asmenys, todėl kartais nutrūkstančios draugystės netgi nereikalauja didžiojo pokalbio – pakanka tik nusisukti ir viskas tampa aišku be žodžių. Jei vis tik norima pasikalbėti, svarbu būti sąžiningiems ir atviriems.
  • Gyvenimas tampa laimingesnis ir ramesnis, kai tam tikro draugo nėra šalia. Šio klausimo neverta ilgai svarstyti. Kiekvienoje draugystėje pasitaiko periodu, kada bendraujama mažiau. Tai puikus metas, kada praėjus ilgesnei pertraukai galima savęs paklausti, laikas buvo kupinas gerų emocijų ar vis tik pasiilgta šio žmogaus. Atsakymas į tokį klausimą nesudėtingai atmerktų akis ir priverstų į viską pažiūrėti kitaip.

Draugystės, kuriose nebelieka pasitikėjimo ir viskas pavirsta į neaiškias intrigas, įtakoja kiekvieno vienaip ar kitaip į jas įtrauko žmogaus gyvenimus. Tokiais atvejais be pokyčių dažniausiai neapsieinama. Nors santykių nutraukimo faktas skamba bauginančiai, tačiau taip iš abiejų asmenų tik atimamos ateities galimybės. Nereikėtų pamiršti, kad kiekviena pabaiga reiškia naują pradžią. 

Parengta pagal Huffingtonpost.com 

 
Komentarai (5)
paskutinis pazymetas,tai geras,bent man tai tinka....:)
Agne.. patikėk. aš asmeniškai su tokia situacija nesusidūriau, bet labai arti savęs tokią stebiu.. gaila žmogus užgultojo tiesiog..
anonimas, aga, pritariu, tokių "draugų" iškart geriau vengt, nes kuo toliau, tuo sunkiau nuo jų pabėgt
dar reikėtų aprašyti tokį draugų tipą, kaip energijos vampyrai... su tokiais irgi ne pakeliui..
Pilnai sutinku, kad metams bėgant keičiasi interesai ir dėl to gali nutrūkti draugystė... Bet aišku nesąmonė būtų bandyti ją išlaikyti, jei su žmogumi neturi net apie ką įdomaus pasišnekėt.
Naujas komentaras